Image
7.11.2016 0 Comments

Odborníci na informatizáciu sa budú na Pellegriniho úrade stretávať každý týždeň

Slovenská informatická spoločnosť, IT Asociácia Slovenska či Slovensko Digital - aj členovia týchto expertných združení sa budú na týždennej báze stretávať v pracovných skupinách na Sekcii informatizácie ÚPPVII, aby pripravili podklady pre inovatívne, reformné a rozvojové projekty eGovernmentu. Po schválení Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy tak pristupuje úrad vicepremiéra k ďalším krokom, ktoré povedú k výraznému zlepšeniu stavu informatizácie spoločnosti.

„Som rád že sa nám darí plniť kroky ktoré vedú k intenzívnejšie spolupráci verejnej a odbornej sféry pri tvorbe kľúčových dokumentov,“ povedal podpredseda vlády Peter Pellegrini.

K lepšiemu nastaveniu projektov, ktoré zjednodušia život občanom a podnikateľom, či procesy úradníkov, má tiež napomôcť detailný akčný plán. Ten bude jedným z prvých výstupov skupiny odborníkov. Jeho účinky sa zároveň prejavia pri prekonávaní značného rezortizmu v eGovernmente.

 Ku koncu roka sa v rámci činnosti pracovných skupín dostanú na svetlo sveta detailné stratégie v oblasti ďalšieho rozvoja vládneho cloudu, či efektívneho riadenia údajov používaných vo verejnej správe.

 Všetky výsledky pracovných skupín budú po ich schválení v Rade vlády pre digitalizáciu verejnej správy zverejnené na www.informatizacia.sk. V pláne je aj workshop, ktorý úrad pripravuje na začiatok budúceho roka.

 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá