14.4.2015 0 Comments

Novými produktmi, investíciami a spoluprácou si Intel pripomenul 30. výročie svojho pôsobenia v Číne

Pri oslave 30 rokov technologických inovácií spoločnosti Intel v miestnom i celosvetovom meradle, riaditeľ Brian Krzanich na konferencii v Číne oznámil ďaľšie ivestície a spoluprácu, ktoré budú prínosom pre celú škálu odvetví pre inteligentné riešenia v prepojenom svete aj v budúcich rokoch.

Krzanich otvoril konferenciu pre čínskych vývojárov spolu s ďaľšími hlavnými rečníkmi, Ianom Yangom, ktorý je prezidentom Intel China a Dougom Fisherom, ktorý je generálnym riaditeľom Software and Services Group v spoločnosti Intel. Medzi neskoršími rečníkmi boli: Kirk Skaugen, generálny manažér Client Computing Group, Diane Bryantová, generálna riaditeľka Data Center Group a Doug Davis, generálny riaditeľ pre Internet of Things Group.

Krzanich zdôraznil ako je potrebné, aby Intel spolu s komunitou vývojárov dodali Číne najpokročilejšie technológie, ktoré budú rozdielovým prvkom pre celú škálu produktov a odvetví, počnúc dátovými centrami, cez PC, mobilné zariadenia, nositeľné technológie až po Internet vecí. Taktiež poukázal na dôležitosť vývoja nových generácií riešení pre výpočtovú techniku a možnosti prepojenia.

„Lokálny a globálny dopad 50 rokov inovácií na základe Moorovho zákona a 30 rokov silnej spolupráce a úspechov v Číne nemajú obdobu," povedal Krzanich. „Intel sa naďalej sústredí na dodávanie najpokrokovejších produktov a technológií v tradičných oblastiach výpočtovej techniky, ale takisto investuje do nových oblastí a podnikateľov - študentov, výrobcov a vývojárov, aby našiel a podporil budúce generácie inovácií v spolupráci s Čínou."

Nové produkty, nová spolupráca a nové investície v Číne budú pohonom pre budúce inovácie

Riaditeľ spoločnosti Rockchip Min Li sa pridal na pódiu ku Krzanichovi a spolu diskutovali o dosiahnutom pokroku, odkedy minulý rok vytvorili strategickú spoluprácu pre rozšírenie ponuky rodiny procesorov Intel Atom x3 (známe pod kódovým menom SoFIA) do nízkorozpočtových tabletov, fabletov a smartfónov.

Viacerí výrobcovia pôvodného dizajnu (tzv. ODM) navrhujú produkty založené na referenčnom dizajne štvorjadrového procesora Intel Atom x3-C3230RK od Rockchip, pričom sa očakáva, že tieto výrobky sa dostanú na trh už koncom tohto kvartálu. Navyše, Intel nedávno oznámil podporu ekosystému zo strany 20 spoločností, ktoré aktuálne pracujú na vývoji viac než 45 dizajnov pre tablety, fablety a smartfóny bežiace na procesoroch Intel Atom.

Intel predviedol prvú živú ukážku procesora Intel Atom x3 v smartfóne, ktorý podporuje pripojiteľnosť v štandarde čínskej mobilnej siete LTE-TDD. Dostupné by mali byť v druhej polovici tohto roku.

Intel oznámil rozšírenie plánu postupu pre procesory Intel ATom x3 pridaním procesorov 3G a LTE pre Internet vecí. Nové účelovo vytvorené procesory sa budú ponúkať s rošíreným teplotným rozsahom pre extrémne poveternostné podmienky s podporou pre Linux a Android a 7-ročnou podporou životného cyklu produktu. Vývojárske súpravy budú dostupné v druhej polovici tohto roku.

Krzanich diskutoval o tom, ako môžu fotoaparáty/kamery Intel RealSense poskytovať intuitívne snímacie možnosti na riešenie komplikovaných problémov a prinášať nové možnosti využitia v rôznych formách. S týmto zreteľom prvýkrát ukázal prototyp 6-palcového smartfónu s novou zabudovanou kamerou Intel RealSense s dlhším dosahom.

Intel oznámil, že procesory Intel Pentium, Intel Celeron (kódové meno Braswell) a nová generácia systému na čipe (SoC) založená na 14nm technológii od Intelu sú už teraz dostupné pre záujemcov o zariadenia 2v1, laptopy, veľké a malé stolové počítače a tiež PC typu „všetko v jednom". Tieto procesory ponúkajú ideálny pomer ceny, výkonu a sily a sú optimalizované pre nízkonákladový segment. Očakáva sa, že nové procesory ponúknu dvakrát lepší grafický výkon a dlhšiu výdrž batérie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou pri nižšom teplotnom bode konštrukcie. V priebehu roka sa tiež očakáva viac než 40 dizajnových riešení od viacerých OEM.

Intel stavia na úspešnom programe pre procesory Intel Atom x3 a Z3700 a rozširuje program na procesor Intel Atom x5, aby pomohol svojim zákazníkom znižovať náklady a čas potrebný na uvedenie tabletov s procesormi Intel na trh. Program ponúka prispôsobiteľný referenčný dizajn s diferencovanýmí aplikáciami a softvérom, kvalitu a podporu certifikácie, softvérové nástroje a katalóg komponentov.

Program spoločnosti Intel pod názvom Mass Makerspace Accelerator, ktorý sa zameriava na a podporuje budúcich globálnych podnikateľov z Číny, počnúc tvorcami a študentmi až po vývojárov a začínajúce podniky. Investícia predstavuje 120 miliónov čínskych jüanov.

Intel uviedol podrobnosti spolupráce s čínskymi spoločnosťami s cieľom poukázať na príležitosti v energetickej efektívnosti, preprave a monitoringu znečistenia.

Vantron a BII Group spoločne nainštalovali brány pre Internet vecí od Intelu do Hotela Beijing Friendship s cieľom zbierať údaje zo senzorov a vytvoriť inteligentnú budovu, ktorá spotrebuje menej energie.

Intel spolupracuje s pekinským poskytovateľom dopravných informačných služieb TransWiseway na monitorovaní vozidiel a v oblasti riadiacich riešení, s cieľom vytvoriť komerčnú telematickú platformu postavenú na technológii Intel Quark. Toto riešenie získalo schválenie a podporu od Ministerstva dopravy a celonárodné spustenie systému je naplánované na tento rok.

Konštruktéri z Intel Šengdu Fab zostrojili monitorovací systém vzduchu postavený na platforme Intel Edison, ktorú spoločnosť Cylan použila v riešení vstupnej brány do inteligentného domu, čím sa podarilo vytvoriť riadiaci systém pre znečistenie a energiu.

Intel spolu so Strategic Alliance of Smart Energy Industrial Technology Innovation (SASE) a ekosystémový partner BII Group oznámili prvé spoločné laboratórium pre Internet vecí v Číne. Laboratórium je v Pekingu a bude demonštrovať a podporovať riešenia postavené na technológii Intel a ich prepojenie do energetického cloudu.

Intel a Čínska akadémia vied, oddelenie supervýpočtovej techniky predstavili prvé centrum svojho druhu v Číne pod názvom Intel Parallel Computing Center (Intel PCC). Úlohou Intel PCC bude modernizovať softvérový kód pre modely molekulárnej dynamiky. Tieto modely budú komunikovať s miliardami častíc, aby priniesli nové pohľady pre biológiu a DNA, potenciálne lieky proti chorobám, genetiku a iné.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá