Image
14.4.2015 0 Comments

V Office Online už uložíte a otvoríte dokumenty aj z Dropboxu

microsoft.jpg Americké spoločnosti Microsoft a Dropbox rozšírili spoluprácu z novembra minulého roka a predstavili novinky v prepojení Office so známym cloudovým úložiskom.

Obe firmy v spoločnom vyhlásení minulý štvrtok uviedli, že Microsoft novo pridal Dropbox ako jednu z možností na ukladanie dát do Office Online, čo je webová verzia Wordu, Excelu a PowerPointu, ktorá je súčasťou každého komerčného predplatného Office 365.

"Novo môžete do Office Online pridať svoj dropboxový účet a jednoducho prezerať a upravovať v Office Online svoje súbory uložené na Dropbox," uviedol Microsoft na svojom blogu. "Okrem toho môžete takisto vytvárať v Office Online nové súbory a ukladať ich priamo na Dropbox."

Dropbox potom pridal do používateľského rozhrania svojej cloudovej služby tlačidlo Otvoriť, ktoré sa objaví pri náhľadových súboroch vytvorených vo Worde, Exceli a PowerPointe. Pokiaľ používateľ na toto tlačidlo klikne, dokument sa otvorí v príslušnej aplikácii Office Online.

"Môžete pristupovať k Dropboxu priamo z Office Online, takže nie je problém otvoriť akýkoľvek súbor z Dropboxu, prípadne ukladať nové súbory na Dropbox bez toho, aby ste museli opustiť Office Online," konštatoval na svojom blogu Dropbox.

Ide o implementáciu vôbec posledných zmien, ktoré Microsoft a Dropbox predstavili v novembri minulého roka. Vtedy firmy uviedli, že prepojenie Dropboxu s Office Online bude kompletné v prvej polovici roka 2015. Pred niekoľkými mesiacmi Microsoft prepojil Dropbox s mobilnými aplikáciami Office určenými pre iPad, iPhone a androidové smartfóny a Dropbox na oplátku vydal vlastnú aplikáciu určenú pre mobilný operačný systém Windows Phone .

Teraz obe firmy pracujú na prepojení Dropboxu s chystaným Office 2016 pre Windows a OS X.

Ani jedna z firiem zatiaľ neoznámila, či Dropbox bude k dispozícii ako jedna z možností na ukladanie dát i v klasickej "škatuľovej" verzie Office, a nie len pri predplatiteľskej službe Office 365.

Napríklad Office 2016 pre Mac, ktorého preview verzia bola zverejnená pred piatimi týždňami, Dropbox ako možnosť na ukladanie dát neponúka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá