Image
14.4.2015 0 Comments

V Office Online už uložíte a otvoríte dokumenty aj z Dropboxu

microsoft.jpg Americké spoločnosti Microsoft a Dropbox rozšírili spoluprácu z novembra minulého roka a predstavili novinky v prepojení Office so známym cloudovým úložiskom.

Obe firmy v spoločnom vyhlásení minulý štvrtok uviedli, že Microsoft novo pridal Dropbox ako jednu z možností na ukladanie dát do Office Online, čo je webová verzia Wordu, Excelu a PowerPointu, ktorá je súčasťou každého komerčného predplatného Office 365.

"Novo môžete do Office Online pridať svoj dropboxový účet a jednoducho prezerať a upravovať v Office Online svoje súbory uložené na Dropbox," uviedol Microsoft na svojom blogu. "Okrem toho môžete takisto vytvárať v Office Online nové súbory a ukladať ich priamo na Dropbox."

Dropbox potom pridal do používateľského rozhrania svojej cloudovej služby tlačidlo Otvoriť, ktoré sa objaví pri náhľadových súboroch vytvorených vo Worde, Exceli a PowerPointe. Pokiaľ používateľ na toto tlačidlo klikne, dokument sa otvorí v príslušnej aplikácii Office Online.

"Môžete pristupovať k Dropboxu priamo z Office Online, takže nie je problém otvoriť akýkoľvek súbor z Dropboxu, prípadne ukladať nové súbory na Dropbox bez toho, aby ste museli opustiť Office Online," konštatoval na svojom blogu Dropbox.

Ide o implementáciu vôbec posledných zmien, ktoré Microsoft a Dropbox predstavili v novembri minulého roka. Vtedy firmy uviedli, že prepojenie Dropboxu s Office Online bude kompletné v prvej polovici roka 2015. Pred niekoľkými mesiacmi Microsoft prepojil Dropbox s mobilnými aplikáciami Office určenými pre iPad, iPhone a androidové smartfóny a Dropbox na oplátku vydal vlastnú aplikáciu určenú pre mobilný operačný systém Windows Phone .

Teraz obe firmy pracujú na prepojení Dropboxu s chystaným Office 2016 pre Windows a OS X.

Ani jedna z firiem zatiaľ neoznámila, či Dropbox bude k dispozícii ako jedna z možností na ukladanie dát i v klasickej "škatuľovej" verzie Office, a nie len pri predplatiteľskej službe Office 365.

Napríklad Office 2016 pre Mac, ktorého preview verzia bola zverejnená pred piatimi týždňami, Dropbox ako možnosť na ukladanie dát neponúka.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá