Image
14.4.2015 0 Comments

V Office Online už uložíte a otvoríte dokumenty aj z Dropboxu

microsoft.jpg Americké spoločnosti Microsoft a Dropbox rozšírili spoluprácu z novembra minulého roka a predstavili novinky v prepojení Office so známym cloudovým úložiskom.

Obe firmy v spoločnom vyhlásení minulý štvrtok uviedli, že Microsoft novo pridal Dropbox ako jednu z možností na ukladanie dát do Office Online, čo je webová verzia Wordu, Excelu a PowerPointu, ktorá je súčasťou každého komerčného predplatného Office 365.

"Novo môžete do Office Online pridať svoj dropboxový účet a jednoducho prezerať a upravovať v Office Online svoje súbory uložené na Dropbox," uviedol Microsoft na svojom blogu. "Okrem toho môžete takisto vytvárať v Office Online nové súbory a ukladať ich priamo na Dropbox."

Dropbox potom pridal do používateľského rozhrania svojej cloudovej služby tlačidlo Otvoriť, ktoré sa objaví pri náhľadových súboroch vytvorených vo Worde, Exceli a PowerPointe. Pokiaľ používateľ na toto tlačidlo klikne, dokument sa otvorí v príslušnej aplikácii Office Online.

"Môžete pristupovať k Dropboxu priamo z Office Online, takže nie je problém otvoriť akýkoľvek súbor z Dropboxu, prípadne ukladať nové súbory na Dropbox bez toho, aby ste museli opustiť Office Online," konštatoval na svojom blogu Dropbox.

Ide o implementáciu vôbec posledných zmien, ktoré Microsoft a Dropbox predstavili v novembri minulého roka. Vtedy firmy uviedli, že prepojenie Dropboxu s Office Online bude kompletné v prvej polovici roka 2015. Pred niekoľkými mesiacmi Microsoft prepojil Dropbox s mobilnými aplikáciami Office určenými pre iPad, iPhone a androidové smartfóny a Dropbox na oplátku vydal vlastnú aplikáciu určenú pre mobilný operačný systém Windows Phone .

Teraz obe firmy pracujú na prepojení Dropboxu s chystaným Office 2016 pre Windows a OS X.

Ani jedna z firiem zatiaľ neoznámila, či Dropbox bude k dispozícii ako jedna z možností na ukladanie dát i v klasickej "škatuľovej" verzie Office, a nie len pri predplatiteľskej službe Office 365.

Napríklad Office 2016 pre Mac, ktorého preview verzia bola zverejnená pred piatimi týždňami, Dropbox ako možnosť na ukladanie dát neponúka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá