Image
27.11.2012 0 Comments

Nový nástroj od Mozilly umožňuje editovať video v prehliadači

mozilla_ilus.jpg Mozilla v nedeľu na MozFeste v Londýne predstavila bezplatnú webovú aplikáciu s názvom Popcorn Maker 1.0, ktorá umožňuje jednoducho zlepšiť, zmiešať a zdieľať video na webe.

Popcorn Maker funguje prostredníctvom jednoduchého rozhrania typu drag-and-drop (obsah sa dá tvoriť jednoduchým uchopením objektov myšou a ich presunutím na požadované miesto). Používatelia môžu do svojho videa pridávať akýkoľvek obsah vrátane fotografií, máp, odkazov alebo materiálov zo sociálnych médií - a to všetko priamo zo svojho webového prehliadača. Výsledkom toho je podľa Mozilly „nový spôsob, ako používatelia môžu oznamovať svoje príbehy prostredníctvom webu".

„Až doteraz bolo video na webe v akejsi pomyselnej malé čierne skrinke," uviedol v oficiálnom vyhlásení Brett Gaylor z Mozilly. „Popcorn Maker to mení, video na internete teraz funguje ako zvyšok webu: dá sa priamo v prehliadači jednoducho upravovať a prepájať s ďalším obsahom."

Popcorn Maker vznikol z javascriptovej knižnice Popocorn.js, ktorú Mozilla v minulom roku sprístupnila vývojárom. No kým Popcorn.js bol dostupný len pre vývojárov, „Popcorn Maker umožňuje upravovať video v rámci prehliadača komukoľvek", dodal Gaylor. Webová aplikácia vznikla vďaka spolupráci filmárov, vývojárov, zástupcov médií a Centra na vývoj otvorených technológií na Senekovej univerzite za použitia otvorených webových prvkov napísaných v HTML, CSS a Javascripte.

Nedeľný príspevok na blogu Mozilly o niečo podrobnejšie vysvetľuje to, ako aplikácia funguje. Popcorn Maker je v podstate aplikácia vytvorená v prostredí HTML5, ktorá kombinuje obrázky, text, mapy a ďalší dynamický webový obsah. Ako opísal Bobby Richter z Mozilly, len čo je video vytvorené, uloží sa ako bežná stránka HTML do cloudu, odkiaľ môže byť sprístupnené ďalším používateľom alebo umiestňované hoci na blogy. Aplikácia umožňuje aj to, aby už vytvorené video vo svojom vlastnom prehliadači ľubovoľne upravovali a zdieľali ďalší používatelia.

Popcorn Maker verzie 1.0 je dostupný na stiahnutie úplne zadarmo zo stránok Webmakera. Dostupný je aj bezplatný návod, ktorý vás zasvätí do všetkých funkcií aplikácie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá