Image
27.11.2012 0 Comments

Nový nástroj od Mozilly umožňuje editovať video v prehliadači

mozilla_ilus.jpg Mozilla v nedeľu na MozFeste v Londýne predstavila bezplatnú webovú aplikáciu s názvom Popcorn Maker 1.0, ktorá umožňuje jednoducho zlepšiť, zmiešať a zdieľať video na webe.

Popcorn Maker funguje prostredníctvom jednoduchého rozhrania typu drag-and-drop (obsah sa dá tvoriť jednoduchým uchopením objektov myšou a ich presunutím na požadované miesto). Používatelia môžu do svojho videa pridávať akýkoľvek obsah vrátane fotografií, máp, odkazov alebo materiálov zo sociálnych médií - a to všetko priamo zo svojho webového prehliadača. Výsledkom toho je podľa Mozilly „nový spôsob, ako používatelia môžu oznamovať svoje príbehy prostredníctvom webu".

„Až doteraz bolo video na webe v akejsi pomyselnej malé čierne skrinke," uviedol v oficiálnom vyhlásení Brett Gaylor z Mozilly. „Popcorn Maker to mení, video na internete teraz funguje ako zvyšok webu: dá sa priamo v prehliadači jednoducho upravovať a prepájať s ďalším obsahom."

Popcorn Maker vznikol z javascriptovej knižnice Popocorn.js, ktorú Mozilla v minulom roku sprístupnila vývojárom. No kým Popcorn.js bol dostupný len pre vývojárov, „Popcorn Maker umožňuje upravovať video v rámci prehliadača komukoľvek", dodal Gaylor. Webová aplikácia vznikla vďaka spolupráci filmárov, vývojárov, zástupcov médií a Centra na vývoj otvorených technológií na Senekovej univerzite za použitia otvorených webových prvkov napísaných v HTML, CSS a Javascripte.

Nedeľný príspevok na blogu Mozilly o niečo podrobnejšie vysvetľuje to, ako aplikácia funguje. Popcorn Maker je v podstate aplikácia vytvorená v prostredí HTML5, ktorá kombinuje obrázky, text, mapy a ďalší dynamický webový obsah. Ako opísal Bobby Richter z Mozilly, len čo je video vytvorené, uloží sa ako bežná stránka HTML do cloudu, odkiaľ môže byť sprístupnené ďalším používateľom alebo umiestňované hoci na blogy. Aplikácia umožňuje aj to, aby už vytvorené video vo svojom vlastnom prehliadači ľubovoľne upravovali a zdieľali ďalší používatelia.

Popcorn Maker verzie 1.0 je dostupný na stiahnutie úplne zadarmo zo stránok Webmakera. Dostupný je aj bezplatný návod, ktorý vás zasvätí do všetkých funkcií aplikácie.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá