Image
27.11.2012 0 Comments

Nový nástroj od Mozilly umožňuje editovať video v prehliadači

mozilla_ilus.jpg Mozilla v nedeľu na MozFeste v Londýne predstavila bezplatnú webovú aplikáciu s názvom Popcorn Maker 1.0, ktorá umožňuje jednoducho zlepšiť, zmiešať a zdieľať video na webe.

Popcorn Maker funguje prostredníctvom jednoduchého rozhrania typu drag-and-drop (obsah sa dá tvoriť jednoduchým uchopením objektov myšou a ich presunutím na požadované miesto). Používatelia môžu do svojho videa pridávať akýkoľvek obsah vrátane fotografií, máp, odkazov alebo materiálov zo sociálnych médií - a to všetko priamo zo svojho webového prehliadača. Výsledkom toho je podľa Mozilly „nový spôsob, ako používatelia môžu oznamovať svoje príbehy prostredníctvom webu".

„Až doteraz bolo video na webe v akejsi pomyselnej malé čierne skrinke," uviedol v oficiálnom vyhlásení Brett Gaylor z Mozilly. „Popcorn Maker to mení, video na internete teraz funguje ako zvyšok webu: dá sa priamo v prehliadači jednoducho upravovať a prepájať s ďalším obsahom."

Popcorn Maker vznikol z javascriptovej knižnice Popocorn.js, ktorú Mozilla v minulom roku sprístupnila vývojárom. No kým Popcorn.js bol dostupný len pre vývojárov, „Popcorn Maker umožňuje upravovať video v rámci prehliadača komukoľvek", dodal Gaylor. Webová aplikácia vznikla vďaka spolupráci filmárov, vývojárov, zástupcov médií a Centra na vývoj otvorených technológií na Senekovej univerzite za použitia otvorených webových prvkov napísaných v HTML, CSS a Javascripte.

Nedeľný príspevok na blogu Mozilly o niečo podrobnejšie vysvetľuje to, ako aplikácia funguje. Popcorn Maker je v podstate aplikácia vytvorená v prostredí HTML5, ktorá kombinuje obrázky, text, mapy a ďalší dynamický webový obsah. Ako opísal Bobby Richter z Mozilly, len čo je video vytvorené, uloží sa ako bežná stránka HTML do cloudu, odkiaľ môže byť sprístupnené ďalším používateľom alebo umiestňované hoci na blogy. Aplikácia umožňuje aj to, aby už vytvorené video vo svojom vlastnom prehliadači ľubovoľne upravovali a zdieľali ďalší používatelia.

Popcorn Maker verzie 1.0 je dostupný na stiahnutie úplne zadarmo zo stránok Webmakera. Dostupný je aj bezplatný návod, ktorý vás zasvätí do všetkých funkcií aplikácie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá