Image
23.7.2014 0 Comments

Nový bankový trójsky kôň na predaj za 7000 dolárov

Blesk_kon.jpg Trójsky kôň, ktorého úlohou je krádež prihlasovacích a finančných údajov z on-line bankových služieb, sa aktívne propaguje a predáva na čiernom trhu.

Malvér s označením Kronos je určený na krádeže dát prostredníctvom internetových prehliadačov Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome.

Spoločnosť Trusteer, ktorá tohto trójskeho koňa odchytila​​, tvrdí, že malvér môže využiť techniku ​​zachytávania dát z webových formulárov a obsahu HTML. Podľa inzerátu na jednom z utajovaných fór kyberzločincov využíva novinka metódu skriptov pridávajúcich obsah, označovaných ako web-inject. S touto technikou ako prvý prišiel neslávne známy malvér Zeus, ktorého vývoj bol však už zastavený. 

V opise malvéru je uvedené, že okrem možnosti odcudzenia dát ponúka trójsky kôň moduly tak pre 32-bitové, ako aj 64-bitové verzie systému. Kód je vybavený aj maskovacími prvkami, ktoré ho majú chrániť pred detekciu pomocou antivírusových programov. A obsahuje dokonca nástroje na blokovanie konkurenčného malvéru. Vývojári KRONOS tiež vyhlasujú, že kód môže obísť takzvaný sandboxing, používaný v moderných operačných systémoch, ktorý umožňuje izolované spúšťanie kódu bez prístupu k ostatným častiam systému. 

Malvér sa na čiernom trhu predáva za 7000 dolárov a táto suma zahŕňa ďalšie aktualizácie a opravy chýb. Jeho tvorcovia tvrdia, že pokiaľ ide o technické možnosti, ich malvér sa vyrovná takým programom na infikovanie systému ako Zeus alebo SpyEye. Zamestnanci Trusteer oznámili, že sa im zatiaľ nepodarilo získať zdrojový kód tohto malvéru. 

Podľa Dmitrija Tarakanova, špecialistu spoločnosti Kaspersky Lab, nie je cena do 7000 dolárov príliš vysoká, pretože ak si nejaký kyberzločinec Kronos zaobstará, môže s jeho pomocou zarobiť stovky tisíc dolárov.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá