6.2.2013 0 Comments

Novinky predstavené na Samsung European Fóre 2013

Samsung Electronics Co., Ltd., celosvetový líder v oblasti digitálnych médií a konvergentných technológií, dnes predstavil na Samsung European Fóre nové produkty a služby pre rok 2013. Kompletné portfólio spoločnosti Samsung bude vystavené na Samsung Európskom Fóre v priestoroch auditória kongresového centra Grimaldi Forum v Monaku.

„Vytvorili sme nové, užívateľsky pohodlnejšie produkty, od hlasového a pohybového ovládania televízorov, až po viacbodové dotykové displeje na tabletoch a smartfónoch, s ktorými na seba môžu ľudia a prístroje vzájomne reagovať," povedal SP Kim, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics Europe . „Cieľom tohto roka je pomôcť ľuďom odhaliť svet možností. Chceme ich potešiť nielen tým, že prinesieme očakávané, ale aj možnosťami, o ktorých sa im nikdy ani nesnívalo."

V reakcii na potreby zákazníkov, ktorí chcú držať krok s najnovšími technológiami, predstavila spoločnosť Samsung funkciu Smart Evolution Kit, určenú pre Smart televízory Samsung. Tento inovatívny princíp sa postará o upgrade televízora, ktorý vďaka nemu získa vlastnosti televízora z ponuky 2013. Spotrebitelia si môžu užívať najnovšie Smart TV funkcie bez toho, aby si museli kúpiť nový televízor.

Nový svet domácej zábavy
Samsung pre tento rok otvoril nový svet možností v domácej zábave predstavením celého radu televízorov s veľkou obrazovkou, vrátane prvého osemdesiatpäťpalcového modelu Ultra High Definition TV (UHD TV) 85S9 a kľúčovú Smart LED TV F8500. Naviazaním na už tak rozsiahlu produktovú ponuku a vedúcu pozíciu v kategórii Smart TV, bola navyše predstavená najviac užívateľsky prívetivá technológia S-Recommendation s hlasovou interakčnou schopnosťou.

Prvýkrát v Európe Samsung odhalil novú veľkoformátovú S9 UHD TV. Prepojil technológiu s umením a vytvoril nadčasový „Gallery Design". V porovnaní s Full HD televízorom ponúka Samsung TV S9 štyrikrát vyššie rozlíšenie a je vybavená zdokonalenou technológiou umožňujúcou dosiahnuť extrémne vysoký kontrastný pomer a zobraziť sýtejšiu čiernu a žiarivejšie bielu. Samsung UHD TV ponúka štvornásobný počet pixelov pred existujúcim 1080p rozlíšením, prináša tak presnejšie detaily, neporovnateľnú jasnosť a živú kvalitu obrazu. Popri vysokej obrazovej kvalite poskytuje so svojimi 120 Wattovými reproduktormi, ktoré sú zabudované priamo do rámu televízora, tiež skvelý audio zážitok.

Produkty UHD TV disponujú algoritmami na zmenu rozlíšenia a sú schopné konvertovať HD a Full HD obsah do UHD rozlíšenia. Divákovi sa tak ponúka úplne nový svet zážitkov.

Samsung tiež predstavil nový LED TV F8500, prvý televízor so štvorjadrovým procesorom a ultra tenkým dizajnom. Je vyrobený z čistého kovového materiálu, kde podstavec i telo televízora sú dokonale zladené.

Každý z nových Samsung televízorov ponúka nový svet možností v hľadaní, navigácii a ovládania. Samsung S-Recommendation s možnosťou ovládať televízor hlasom, funguje ako osobný sprievodca k objaveniu nového a personalizovaného obsahu na Samsung Smart TV.

S-Recommendation kontroluje preferovaný obsah naprieč rôznymi službami vrátane vysielania TV, prehrávaného vyhľadávaného obsahu, aplikácií, sociálneho obsahu a lokálne uloženého obsahu z osobných zariadení, aby zabezpečil, že je vždy čo sledovať.

Prostredníctvom Voice Interaction môže spotrebiteľ na ovládanie TV používať bežný jazyk. Diváci jednoducho vyslovia príkaz, aby im televízor našiel aktuálne dostupný obsah podľa herca, názvu alebo žánru, a on im poskytne odporúčania. Vyhľadávač zhromaždí výsledky zo všetkých dostupných on-air, on-demand alebo app služieb.

Vylepšená funkcia Smart Hub inteligentne organizuje divákovi programy do piatich panelov - On TV, Movies & TV Shows, Photos, Videos & Music, Social a Apps. Na Slovensku budú sprístupnené najskôr 3 panely - Photos, Videos & Music, Social a Apps, neskôr by sa do ponuky mali pridať aj panely On TV a Movies & TV Shows.

Aby spoločnosť Samsung ponúkla audio výkon zodpovedajúci jej špičkovým obrazovkám, predstavila HW-F751, prvý audio systém AirTrack na svete s elektrónkovým a digitálnym zosilňovačom. Systém HW-F751 kombinuje to najlepšie z analógovej a digitálnej technológie. Výsledkom je čistý a presný zvuk prakticky bez skreslenia. Vďaka svojmu elegantnému a jednoduchému dizajnu sa systém HW-F751 stane vhodným doplnkom každej obývacej izby.

Zachytenie každého okamihu
Spoločnosť Samsung zostáva tiež verná svojej vízii SMART CAMERA. Ponúka najmodernejšie a najlepšie technológie určené pre fotoaparáty a je hýbateľom zmien v oblasti digitálneho obrazu. Najnovší prírastok do radu NX - NX300 v sebe spája výnimočnú kvalitu obrazu a schopnosť rýchlejšieho a presnejšieho zachytenia snímky.

Fotoaparát NX300 môže byť vybavený objektívom NX 45mm F1.8 2D/3D spoločnosti Samsung, ktorý predstavuje prvý 3D systém v spotrebiteľskej kategórii schopný zachytiť fotografie aj nahrávať 1080p Full HD videá. Tento nový objektív otvára dvere do úchvatného sveta 3D zobrazovania a vďaka nemu je rad Samsung NX jediným radom fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi, ktoré sú schopné robiť 3D fotografie aj 3D video záznam.

Základom vynikajúcej kvality obrazu poskytovaného fotoaparátom NX300 je jeho nový 20,3-megapixelový APS-C CMOS snímač, s ktorým urobí kvalitné snímky každý používateľ. Novo navrhnutý systém Hybrid Auto Focus (AF) zabezpečuje rýchlu a presnú detekciu fázy a kontrastu a rýchlosť uzávierky 1/6000 s a režim nepretržitého fotografovania rýchlosťou 8,6 snímok za sekundu. Rovnako jedinečný obrazový procesor DRIMe IV predstavuje pokrok v oblasti rýchlosti a kvality fotografie a zaisťuje vernejšiu reprodukciu farieb a vyššiu redukciu šumu. Schopnosti obrazového procesora DRIMe IV tiež poskytujú podporu nahrávania 2D a 3D Full HD videa v rozlíšení 1080p (v kombinácii s novým 2D/3D objektívom s ohniskovou vzdialenosťou 45 mm).

Displej AMOLED s uhlopriečkou 84 mm fotoaparátu NX300 je nastaviteľný a umožňuje tak zachytávanie vzácnych okamihov z vysokých a nízkych uhlov a uľahčuje následné prezeranie fotografií či prehrávanie videa. Intuitívnosť fotoaparátu NX300 je vďaka ovládaniu pomocou hybridnej dotykovej obrazovky a manuálneho päťcestného tlačidlového rozhrania dokonalá.

Okrem inteligentného fotoaparátu NX300 predstavila spoločnosť Samsung tiež nový rad konektivitu podporujúcich kompaktných fotoaparátov: WB250F/WB200F, WB800F, WB30F, DV150F a ST150F. Nové prírastky z radu WB vynikajú dlhým rozsahom zoomu, radu DV (Dual View) a radu ST (Style Feature) zas kombinujú kvalitnú optiku a klasický štýl so špičkovou konektivitou.

Dizajn ruka v ruke s výkonom pre prácu s počítačom kdekoľvek
Nový produktový rad počítačov Samsung, určený pre Európu, zahŕňa dve novinky, v ktorých sa snúbi vysoký výpočtový výkon s elegantným dizajnom. Notebook Séria 7 Chronos a prenosný ultrabook Séria 7 Ultra ponúkajú všetko, čo používateľ môže potrebovať pri práci i zábave.

Séria 7 Chronos poskytuje profesionálny výkon v tenšom a ľahšom prevedení, je vybavený štvorjadrovým procesorom a ďalej tiež novým softvérovým riešením RAMaccelerator, ktoré umožňuje dosiahnuť až 150% zrýchlenie pri zobrazovaní internetových stránok i prácu s aplikáciami, takže nový notebook úplne bez problémov nahradí stolný počítač. Displej prístroja s uhlopriečkou 15,6 palca a rozlíšením Full HD podporuje viacdotykové ovládanie s až desiatimi dotykmi naraz. V notebooku Samsung Série 7 Chronos sa nekompromisný výpočtový výkon snúbi s elegantným vzhľadom s hrúbkou iba 20,9 mm. Podsvietená klávesnica a batéria s výdržou až 11 hodín umožňujú používateľom pracovať kdekoľvek a dlhší čas.

Samsung Series 7 Ultra disponuje ultratenkým hliníkovým šasi, batériou s výdržou až osem hodín, displejom s veľkosťou 13,3 palcov s rozlíšením Full HD a podporou viacerými dotykmi, rýchlym procesorom i5 /i7 a SSD s kapacitou až 256 GB SSD a operačným systémom Windows 8.

Na poli monitorov Samsung predstavil LED monitor série 9 (S27B970), ktorý ponúka jedinečnú kombináciu výkonu, dizajnu a obrazovej kvality a môže sa pochváliť rozlíšením quad-HD, ktoré je schopné zobraziť štyrikrát viac detailov než rozlíšenie HD. Monitory produktového radu Série 9 sú individuálne skalibrované profesionálnymi technikmi spoločnosti Samsung a dokážu zobraziť najjemnejšie detaily a najjemnejšie farebné prechody pri najširšom zornom uhle zo všetkých monitorov Samsung.

Samsung ďalej prináša aj inovácie pre malé a stredné firmy v podobe tlačiarní Xpress Série M2875 a ProXpress Série M4070. Používatelia budú môcť využiť výhody najvýkonnejších procesorov svojho druhu, aké sú pre firemné tlačiarne vôbec k dispozícii, pretože tlačiarne sú vybavené výkonným procesorom Cortex-A5 s až 128 MB pamäťou. Výsledkom je rýchla tlač s kadenciou 28-40 strán za minútu.

Používatelia tiež budú môcť využiť výhody jedinečnej technológie ReCP vyvinutej spoločnosťou Samsung, ktorá je zárukou čistej, ostrej a presnej tlače. Táto technológia doostruje okraje grafických objektov a zlepšuje čitateľnosť textu v inverzných farbách, čím výrazne vylepšuje vzhľad tlačených obrazových materiálov.

Tlačiarne Xpress M2875 a ProXpress M4070 sú ďalším dôkazom odhodlania spoločnosti Samsung vychádzať v ústrety potrebám firiem a plniť ich požiadavky týkajúce sa funkcií, jednoduchosti použitia aj ceny.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá