Image
25.11.2015 0 Comments

Nové smartfóny Samsungu budú vďaka senzorom Britecell zhotovovať jasnejšie fotografie

Samsung predstavil novú technológiu pre snímač fotoaparátu, ktorú začne vo svojich smartfónoch využívať v budúcom roku. Nazýva sa Britecell a sľubuje lepší výkon senzora pri slabom osvetlení. Zároveň má umožniť výrobu oveľa tenších senzorov.

Podľa správy uverejnenej na webe Sam Mobile budú nové senzory používať pixely menšie ako 1 mikrón. Tie by mali mať rovnakú citlivosť na svetlo ako 1,12-mikrometrové pixely v súčasnom 16-megapixelovom module. Vo výsledku tak bude senzor o 17 % tenší, bude mať hrúbku iba 5 milimetrov (tie súčasné merajú 6 mm). Bude ho potom možné vtesnať do tenších telefónov. Počíta sa aj so zvýšením rozlíšenia na 20 Mpx.

Samsung z fotoaparátu odstránil Bayerov filter, ktorý spôsobuje, že fotografia je tmavšia. Postarajú sa o to zelené pixely, ktoré môžu blokovať svetlo prechádzajúce cez snímač, čím sa má zabrániť preexponovaniu. Pri nízkej hladine osvetlenia tento filter nie je užitočný, Samsung namiesto neho použil RGW filter, kde sú zelené pixely v mriežke nahradené bielymi, prepúšťajúcimi všetko svetlo. Výsledkom sú potom jasnejšie fotografie.

samsung_britecell.jpg

Samsung predstavil aj novú technológiu spracovania obrazu, podobnú HDR. Nazýva sa Smart WDR. Jej podstatou je to, že kombinuje viac expozícií daného objektu do jedného obrazu. Snímky zhotovené takouto multiexpozíciou sú jasnejšie a detailnejšie.

Podľa Sam Mobile by sa nový senzor Britecell mohol objaviť už v nadchádzajúcich modeloch Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Ich uvedenie sa očakáva v januári alebo februári a pravdepodobne budú mať väčší displej ako ich 5,1-palcoví predchodcovia.

Zdroj: techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá