Image
25.11.2015 0 Comments

Nové smartfóny Samsungu budú vďaka senzorom Britecell zhotovovať jasnejšie fotografie

Samsung predstavil novú technológiu pre snímač fotoaparátu, ktorú začne vo svojich smartfónoch využívať v budúcom roku. Nazýva sa Britecell a sľubuje lepší výkon senzora pri slabom osvetlení. Zároveň má umožniť výrobu oveľa tenších senzorov.

Podľa správy uverejnenej na webe Sam Mobile budú nové senzory používať pixely menšie ako 1 mikrón. Tie by mali mať rovnakú citlivosť na svetlo ako 1,12-mikrometrové pixely v súčasnom 16-megapixelovom module. Vo výsledku tak bude senzor o 17 % tenší, bude mať hrúbku iba 5 milimetrov (tie súčasné merajú 6 mm). Bude ho potom možné vtesnať do tenších telefónov. Počíta sa aj so zvýšením rozlíšenia na 20 Mpx.

Samsung z fotoaparátu odstránil Bayerov filter, ktorý spôsobuje, že fotografia je tmavšia. Postarajú sa o to zelené pixely, ktoré môžu blokovať svetlo prechádzajúce cez snímač, čím sa má zabrániť preexponovaniu. Pri nízkej hladine osvetlenia tento filter nie je užitočný, Samsung namiesto neho použil RGW filter, kde sú zelené pixely v mriežke nahradené bielymi, prepúšťajúcimi všetko svetlo. Výsledkom sú potom jasnejšie fotografie.

samsung_britecell.jpg

Samsung predstavil aj novú technológiu spracovania obrazu, podobnú HDR. Nazýva sa Smart WDR. Jej podstatou je to, že kombinuje viac expozícií daného objektu do jedného obrazu. Snímky zhotovené takouto multiexpozíciou sú jasnejšie a detailnejšie.

Podľa Sam Mobile by sa nový senzor Britecell mohol objaviť už v nadchádzajúcich modeloch Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Ich uvedenie sa očakáva v januári alebo februári a pravdepodobne budú mať väčší displej ako ich 5,1-palcoví predchodcovia.

Zdroj: techtimes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá