Image
25.11.2015 0 Comments

Nové smartfóny Samsungu budú vďaka senzorom Britecell zhotovovať jasnejšie fotografie

Samsung predstavil novú technológiu pre snímač fotoaparátu, ktorú začne vo svojich smartfónoch využívať v budúcom roku. Nazýva sa Britecell a sľubuje lepší výkon senzora pri slabom osvetlení. Zároveň má umožniť výrobu oveľa tenších senzorov.

Podľa správy uverejnenej na webe Sam Mobile budú nové senzory používať pixely menšie ako 1 mikrón. Tie by mali mať rovnakú citlivosť na svetlo ako 1,12-mikrometrové pixely v súčasnom 16-megapixelovom module. Vo výsledku tak bude senzor o 17 % tenší, bude mať hrúbku iba 5 milimetrov (tie súčasné merajú 6 mm). Bude ho potom možné vtesnať do tenších telefónov. Počíta sa aj so zvýšením rozlíšenia na 20 Mpx.

Samsung z fotoaparátu odstránil Bayerov filter, ktorý spôsobuje, že fotografia je tmavšia. Postarajú sa o to zelené pixely, ktoré môžu blokovať svetlo prechádzajúce cez snímač, čím sa má zabrániť preexponovaniu. Pri nízkej hladine osvetlenia tento filter nie je užitočný, Samsung namiesto neho použil RGW filter, kde sú zelené pixely v mriežke nahradené bielymi, prepúšťajúcimi všetko svetlo. Výsledkom sú potom jasnejšie fotografie.

samsung_britecell.jpg

Samsung predstavil aj novú technológiu spracovania obrazu, podobnú HDR. Nazýva sa Smart WDR. Jej podstatou je to, že kombinuje viac expozícií daného objektu do jedného obrazu. Snímky zhotovené takouto multiexpozíciou sú jasnejšie a detailnejšie.

Podľa Sam Mobile by sa nový senzor Britecell mohol objaviť už v nadchádzajúcich modeloch Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Ich uvedenie sa očakáva v januári alebo februári a pravdepodobne budú mať väčší displej ako ich 5,1-palcoví predchodcovia.

Zdroj: techtimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá