Image
25.11.2015 0 Comments

Mobilná aplikácia SafetyGuard vás ochráni pri ohrození. Navyše nahrá aj dôkazy

Českí softvéroví vývojári sa zamysleli nad tým, ako by mohol smartfón, ktorý máme takmer vždy poruke, ochrániť svojho majiteľa v prípade jeho fyzického napadnutia. Samozrejme, telefón nemôže útočníka fyzicky zneškodniť, no môže ho vystrašiť, automaticky zavolať pomoc, nahlásiť polohu incidentu a zhotoviť obrazový a zvukový záznam o ňom.

Práve na to by mala poslúžiť aplikácia SafetyGuard, ktorá sa dá spustiť jednoduchým zatrasením telefónu alebo opakovaným rýchlym stláčaním predvoleného tlačidla. Ak sa teda neskoro večer cestou domov v opustenej uličke ocitnete v ohrození, stačí potriasť telefónom a začnú sa diať veci. V dohľadovom centre začne vaša ikona červeno blikať, čo dispečera upozorní na to, že máte problém. Telefón hneď začne odosielať zvukový a obrazový záznam z vášho okolia spolu s vašou geografickou polohou. Okrem toho pošle aj správu prednastavenému núdzovému kontaktu, oznamujúcu, že ste sa dostali do ťažkostí. Zároveň k nej pripojí odkaz na webovú stránku s mapou, kde je vyznačená vaša pozícia. Vzápätí vám zavolajú z dohľadového centra, aby si overili, či nešlo o planý poplach. Už tieto aktivity môžu potenciálneho útočníka odradiť. A ak ste naozaj v ohrození, dispečer kontaktuje políciu.

safety_guard.png

Poplach však nie je jediná funkcia aplikácie SafetyGuard. Funkcia Cesta je vhodná napríklad pre deti. Ak sa niekam vyberú samy, v aplikácii si môžu nastaviť cieľ cesty, pričom sa všetkým núdzovým kontaktom rozošle informácia o tom, že dieťa vyráža na cestu. Neskôr sa automaticky odošle aj informácia o tom, že prišlo do cieľa.

Tretia funkcia Schôdzka príde vhod, ak sa chystáte na stretnutie s neznámym človekom. Jej aktivácia spustí odpočet času, po ktorého uplynutí sa spustí už opísaný poplach. Ak je na stretnutí všetko v poriadku, môžete v aplikácii predĺžiť dobu odpočtu alebo funkciu ukončiť zadaním bezpečnostného kódu.

Aplikácia je dostupná pre Android, iOS a Windows, no zatiaľ len pre používateľov v Česku, kde funguje nepretržitý dispečing. Mesačná licencia na jedného používateľa stojí 230 českých korún, pričom počet núdzových kontaktov nie je obmedzený. Zvýhodnená licencia pre dvoch používateľov vyjde na 390 korún.

Zdroj:mobil.idnes.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá