Image
25.11.2015 0 Comments

Mobilná aplikácia SafetyGuard vás ochráni pri ohrození. Navyše nahrá aj dôkazy

Českí softvéroví vývojári sa zamysleli nad tým, ako by mohol smartfón, ktorý máme takmer vždy poruke, ochrániť svojho majiteľa v prípade jeho fyzického napadnutia. Samozrejme, telefón nemôže útočníka fyzicky zneškodniť, no môže ho vystrašiť, automaticky zavolať pomoc, nahlásiť polohu incidentu a zhotoviť obrazový a zvukový záznam o ňom.

Práve na to by mala poslúžiť aplikácia SafetyGuard, ktorá sa dá spustiť jednoduchým zatrasením telefónu alebo opakovaným rýchlym stláčaním predvoleného tlačidla. Ak sa teda neskoro večer cestou domov v opustenej uličke ocitnete v ohrození, stačí potriasť telefónom a začnú sa diať veci. V dohľadovom centre začne vaša ikona červeno blikať, čo dispečera upozorní na to, že máte problém. Telefón hneď začne odosielať zvukový a obrazový záznam z vášho okolia spolu s vašou geografickou polohou. Okrem toho pošle aj správu prednastavenému núdzovému kontaktu, oznamujúcu, že ste sa dostali do ťažkostí. Zároveň k nej pripojí odkaz na webovú stránku s mapou, kde je vyznačená vaša pozícia. Vzápätí vám zavolajú z dohľadového centra, aby si overili, či nešlo o planý poplach. Už tieto aktivity môžu potenciálneho útočníka odradiť. A ak ste naozaj v ohrození, dispečer kontaktuje políciu.

safety_guard.png

Poplach však nie je jediná funkcia aplikácie SafetyGuard. Funkcia Cesta je vhodná napríklad pre deti. Ak sa niekam vyberú samy, v aplikácii si môžu nastaviť cieľ cesty, pričom sa všetkým núdzovým kontaktom rozošle informácia o tom, že dieťa vyráža na cestu. Neskôr sa automaticky odošle aj informácia o tom, že prišlo do cieľa.

Tretia funkcia Schôdzka príde vhod, ak sa chystáte na stretnutie s neznámym človekom. Jej aktivácia spustí odpočet času, po ktorého uplynutí sa spustí už opísaný poplach. Ak je na stretnutí všetko v poriadku, môžete v aplikácii predĺžiť dobu odpočtu alebo funkciu ukončiť zadaním bezpečnostného kódu.

Aplikácia je dostupná pre Android, iOS a Windows, no zatiaľ len pre používateľov v Česku, kde funguje nepretržitý dispečing. Mesačná licencia na jedného používateľa stojí 230 českých korún, pričom počet núdzových kontaktov nie je obmedzený. Zvýhodnená licencia pre dvoch používateľov vyjde na 390 korún.

Zdroj:mobil.idnes.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá