Image
25.11.2015 0 Comments

Mobilná aplikácia SafetyGuard vás ochráni pri ohrození. Navyše nahrá aj dôkazy

Českí softvéroví vývojári sa zamysleli nad tým, ako by mohol smartfón, ktorý máme takmer vždy poruke, ochrániť svojho majiteľa v prípade jeho fyzického napadnutia. Samozrejme, telefón nemôže útočníka fyzicky zneškodniť, no môže ho vystrašiť, automaticky zavolať pomoc, nahlásiť polohu incidentu a zhotoviť obrazový a zvukový záznam o ňom.

Práve na to by mala poslúžiť aplikácia SafetyGuard, ktorá sa dá spustiť jednoduchým zatrasením telefónu alebo opakovaným rýchlym stláčaním predvoleného tlačidla. Ak sa teda neskoro večer cestou domov v opustenej uličke ocitnete v ohrození, stačí potriasť telefónom a začnú sa diať veci. V dohľadovom centre začne vaša ikona červeno blikať, čo dispečera upozorní na to, že máte problém. Telefón hneď začne odosielať zvukový a obrazový záznam z vášho okolia spolu s vašou geografickou polohou. Okrem toho pošle aj správu prednastavenému núdzovému kontaktu, oznamujúcu, že ste sa dostali do ťažkostí. Zároveň k nej pripojí odkaz na webovú stránku s mapou, kde je vyznačená vaša pozícia. Vzápätí vám zavolajú z dohľadového centra, aby si overili, či nešlo o planý poplach. Už tieto aktivity môžu potenciálneho útočníka odradiť. A ak ste naozaj v ohrození, dispečer kontaktuje políciu.

safety_guard.png

Poplach však nie je jediná funkcia aplikácie SafetyGuard. Funkcia Cesta je vhodná napríklad pre deti. Ak sa niekam vyberú samy, v aplikácii si môžu nastaviť cieľ cesty, pričom sa všetkým núdzovým kontaktom rozošle informácia o tom, že dieťa vyráža na cestu. Neskôr sa automaticky odošle aj informácia o tom, že prišlo do cieľa.

Tretia funkcia Schôdzka príde vhod, ak sa chystáte na stretnutie s neznámym človekom. Jej aktivácia spustí odpočet času, po ktorého uplynutí sa spustí už opísaný poplach. Ak je na stretnutí všetko v poriadku, môžete v aplikácii predĺžiť dobu odpočtu alebo funkciu ukončiť zadaním bezpečnostného kódu.

Aplikácia je dostupná pre Android, iOS a Windows, no zatiaľ len pre používateľov v Česku, kde funguje nepretržitý dispečing. Mesačná licencia na jedného používateľa stojí 230 českých korún, pričom počet núdzových kontaktov nie je obmedzený. Zvýhodnená licencia pre dvoch používateľov vyjde na 390 korún.

Zdroj:mobil.idnes.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá