Image
19.11.2015 0 Comments

Nová technológia Huawei umožňuje za 5 minút nabiť batériu na 10 hodín hovoru

Vedci z Huawei Technology Corporation predstavili na 56. ročníku podujatia Battery Symposium v Japonsku novú rýchlonabíjaciu lítiovo-iónovú batériu. Nabíja sa desaťkrát rýchlejšie ako bežné Li-Ion batérie.

Huawei na sympóziu ukázal dve videá demonštrujúce rýchle nabíjanie nových batérií. V prvom sa batéria s malou kapacitou 600 mAh nabije na 68 % v priebehu dvoch minút.


Batéria v druhom videu má oveľa väčšiu kapacitu 3000 mAh a na 48 % sa nabije za päť minút. Táto druhá batéria má energetickú hustotu 520 Wh/l a je vraj schopná pri uvedenom nabití na 48 % kapacity poháňať mobilný telefón Huawei počas 10 hodín nepretržitého hovoru.


Výskumníci z Huawei zrýchlili nabíjanie naviazaním heteroatómov na molekulu grafitu v anóde batérie. Vytvorili tak katalyzátor na zachytenie a prenos lítia pomocou uhlíka. Heteroatómy zvyšujú rýchlosť nabíjania bez straty na hustote energie či životnosti batérie.

Huawei predpokladá využitie svojho objavu v oblasti mobilných telefónov, elektromobilov, nositeľných zariadení (wearables), ako aj prenosných zdrojov napájania. Spoločnosť sa vraj snaží vyvinúť batériu, ktorú bude možné úplne nabiť počas prestávky na kávu.

Zdroj: gizmag.com
androidpolice.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá