Image
19.11.2015 0 Comments

Nová technológia Huawei umožňuje za 5 minút nabiť batériu na 10 hodín hovoru

Vedci z Huawei Technology Corporation predstavili na 56. ročníku podujatia Battery Symposium v Japonsku novú rýchlonabíjaciu lítiovo-iónovú batériu. Nabíja sa desaťkrát rýchlejšie ako bežné Li-Ion batérie.

Huawei na sympóziu ukázal dve videá demonštrujúce rýchle nabíjanie nových batérií. V prvom sa batéria s malou kapacitou 600 mAh nabije na 68 % v priebehu dvoch minút.


Batéria v druhom videu má oveľa väčšiu kapacitu 3000 mAh a na 48 % sa nabije za päť minút. Táto druhá batéria má energetickú hustotu 520 Wh/l a je vraj schopná pri uvedenom nabití na 48 % kapacity poháňať mobilný telefón Huawei počas 10 hodín nepretržitého hovoru.


Výskumníci z Huawei zrýchlili nabíjanie naviazaním heteroatómov na molekulu grafitu v anóde batérie. Vytvorili tak katalyzátor na zachytenie a prenos lítia pomocou uhlíka. Heteroatómy zvyšujú rýchlosť nabíjania bez straty na hustote energie či životnosti batérie.

Huawei predpokladá využitie svojho objavu v oblasti mobilných telefónov, elektromobilov, nositeľných zariadení (wearables), ako aj prenosných zdrojov napájania. Spoločnosť sa vraj snaží vyvinúť batériu, ktorú bude možné úplne nabiť počas prestávky na kávu.

Zdroj: gizmag.com
androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá