Image
19.11.2015 0 Comments

Nová technológia Huawei umožňuje za 5 minút nabiť batériu na 10 hodín hovoru

Vedci z Huawei Technology Corporation predstavili na 56. ročníku podujatia Battery Symposium v Japonsku novú rýchlonabíjaciu lítiovo-iónovú batériu. Nabíja sa desaťkrát rýchlejšie ako bežné Li-Ion batérie.

Huawei na sympóziu ukázal dve videá demonštrujúce rýchle nabíjanie nových batérií. V prvom sa batéria s malou kapacitou 600 mAh nabije na 68 % v priebehu dvoch minút.


Batéria v druhom videu má oveľa väčšiu kapacitu 3000 mAh a na 48 % sa nabije za päť minút. Táto druhá batéria má energetickú hustotu 520 Wh/l a je vraj schopná pri uvedenom nabití na 48 % kapacity poháňať mobilný telefón Huawei počas 10 hodín nepretržitého hovoru.


Výskumníci z Huawei zrýchlili nabíjanie naviazaním heteroatómov na molekulu grafitu v anóde batérie. Vytvorili tak katalyzátor na zachytenie a prenos lítia pomocou uhlíka. Heteroatómy zvyšujú rýchlosť nabíjania bez straty na hustote energie či životnosti batérie.

Huawei predpokladá využitie svojho objavu v oblasti mobilných telefónov, elektromobilov, nositeľných zariadení (wearables), ako aj prenosných zdrojov napájania. Spoločnosť sa vraj snaží vyvinúť batériu, ktorú bude možné úplne nabiť počas prestávky na kávu.

Zdroj: gizmag.com
androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá