Image
27.6.2016 0 Comments

Nová aktualizácia firmvéru zvyšujúceho výkonnosť fotoaparátu Nikon D5

Nikon uviedol nový firmvér C verzie 1.10, ktorý rozširuje funkčnosť vlajkovej lode digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon formátu FX – fotoaparátu D5. Tento firmvér ponúka prostredníctvom štyroch kľúčových zlepšení výrazné posilnenie funkčných možností fotoaparátu. Firmvér predlžuje maximálnu dobu záznamu videosekvencií (vrátane formátu 4K UHD) a pridáva tri praktické funkcie, medzi ktoré patrí redukcia blikania obrazu na statické snímky. Okrem týchto štyroch hlavných zmien boli v novom firmvéri aplikované ešte niektoré ďalšie aktualizácie.

Záznam videosekvencií

Pri nahrávaní videosekvencií fotoaparátom D5 teraz možno pokračovať vo filmovaní po dobu až 29 minút 59 sekúnd, a to bez ohľadu na nastavenie veľkosti obrazu/snímacej frekvencie a kvality videa – vrátane formátu 4K UHD (3840 × 2160), pri ktorom bola maximálna doba záznamu predtým limitovaná na 3 minúty. Videosekvencie sú zaznamenávané v rámci až 8 súborov, z ktorých každý má veľkosť až 4 GB.

Fotoaparát D5 teraz ponúka aj funkciu elektronickej redukcie vibrácií (VR) na záznam videosekvencií s využitím obrazových polí založených na formátoch FX a DX (záznam HD a full HD videosekvencií). Redukcia vibrácií znižuje účinky chvenia fotoaparátu vo vodorovnom, zvislom a rotačnom smere (okolo optickej osi objektívu) a je praktická pri filmovaní bez podporných prostriedkov, ako je statív, resp. v prípadoch, keď časové alebo priestorové obmedzenie neumožňuje použitie statívu. Pri použití v kombinácii s optickou technológiou redukcie vibrácií objektívov NIKKOR sú výhody ešte výraznejšie.

Statické snímky

Na minimalizáciu rozdielov v expozícii je fotoaparát D5 teraz vybavený funkciou redukcie blikania obrazu na statické snímky. Pri aktívnej funkcii redukcie blikania obrazu deteguje fotoaparát špičkovú úroveň jasu a automaticky ľahko upravuje načasovanie spustenia uzávierky tak, aby pomohol dosahovať stabilnú expozíciu a reprodukciu farieb.

Dynamická voľba zaostrovacích polí umožňuje zaostriť na objekt aj v prípade, že krátkodobo opustí zónu vybraného primárneho zaostrovacieho poľa, pričom využíva informácie z okolitých zaostrovacích polí. Okrem doterajších voliteľných možností zahrnujúcich použitie 25, 72 a 153 zaostrovacích polí ponúka fotoaparát D5 teraz aj dynamickú voľbu zaostrovacích polí s využitím 9 polí, ktorá je efektívna v prípadoch, keď chcete zaostriť na ešte menšie oblasti pohybujúcich sa objektov.

Nová aktualizácia firmvéru je k dispozícii na stiahnutie od 23. júna 2016. Možno ju stiahnuť zadarmo z nasledujúcej adresy URL:


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá