Image
27.6.2016 0 Comments

Posledné prípravy študentských tímov pred súťažou SHELL ECO-MARATHON EUROPE v Londýne

3. júla 2016 privíta areál Queen Elizabeth Olympic Park v Londýne festival inovácií Make the Future London, ktorý prinesie tie najzaujímavejšie myšlienky k téme budúcnosti energie. Súčasťou štvordňového festivalu budú preteky Shell Eco-marathon Europe, ktorých sa po prvý krát v histórii zúčastnia až tri slovenské tímy.

Súťaže sa tento rok zúčastní až 199 študentských tímov z 29 európskych krajín, ktorí tvrdo pracujú na posledných úpravách svojich úsporných vozidiel tak, aby uspeli v náročnej konkurencii na londýnskej trati. Súťaž už viac ako 30 rokov motivuje budúcu generáciu inžinierov k neustálemu znižovaniu energetickej náročnosti vozidiel. Hodnotí sa prejdená vzdialenosť na liter paliva alebo kilowatthodinu elektriny.

Prvýkrát v histórii budú o titul najúspornejšieho vozidlá v súťaži Shell Eco-marathon bojovať až tri študentské tímy zo Slovenska. K študentom bratislavskej STU, ktorí sa súťaže zúčastnia po štvrtýkrát, sa pridajú aj študenti z košickej TUKE. Obrovským úspechom je však účasť mladých stredoškolákov zo spojenej školy v Tvrdošíne, ktorí dokázali, že šikovnosťou môžu hravo konkurovať aj nádejným inžinierom z vysokých škôl. Študenti z Tvrdošína sú historicky prvým slovenským tímom zo strednej školy, ktorí sa prebojovali do finále súťaže.

Uplynulých tridsať rokov hostil Shell Eco-marathon tisícky študentov, ale aj návštevníkov a stal sa synonymom energetickej úspory a budúcnosti mestskej mobility. Tento rok sa legendárne preteky stanú súčasťou festivalu Make the Future London, verejne prístupného podujatia, ktoré spája inovácie, kreatívne nápady a nové technológie pre riešenie rastúcich energetických potrieb. Návštevníci sa tak stanú súčasťou inovatívnych myšlienok, môžu prispievať svojimi vlastnými nápadmi a pridať sa na cestu k energeticky úspornej budúcnosti.

„Budúcnosť ľudstva závisí od dostupnej, spoľahlivej a udržateľnej energie. Shell Eco-marathon ukazuje riešenie energetických výziev, ktorým spoločnosť v súčasnosti čelí. Je skvelé vidieť, že aj slovenskí študenti majú čo povedať k téme mestskej mobility. Je to práve kombinácia kreativity mladých konštruktérov a využitie pokročilých technológií, čo prináša obrovskú úsporu energie,“ povedal Petr Šindler, komunikačný manažér európskej časti súťaže Shell Eco-marathon.

Festival technologického pokroku by sa nezaobišiel bez využitia tých najmodernejších materiálov. Napríklad úsporné auto zo Singapuru vzniklo kompletne tlačou na 3D tlačiarni. Francúzsky tím bude pretekať s „hodvábnym“ vozidlom, ktorého telo je ľahké ako červený melón a britský tím postavil auto z dreva, ktoré sa dá jednoducho zložiť a prenášať.

Viac informácií o podujatí Make the Future London a Shell Eco-marathon Europe nájdete na www.makethefuture.shell.

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá