Image
27.6.2016 0 Comments

Posledné prípravy študentských tímov pred súťažou SHELL ECO-MARATHON EUROPE v Londýne

3. júla 2016 privíta areál Queen Elizabeth Olympic Park v Londýne festival inovácií Make the Future London, ktorý prinesie tie najzaujímavejšie myšlienky k téme budúcnosti energie. Súčasťou štvordňového festivalu budú preteky Shell Eco-marathon Europe, ktorých sa po prvý krát v histórii zúčastnia až tri slovenské tímy.

Súťaže sa tento rok zúčastní až 199 študentských tímov z 29 európskych krajín, ktorí tvrdo pracujú na posledných úpravách svojich úsporných vozidiel tak, aby uspeli v náročnej konkurencii na londýnskej trati. Súťaž už viac ako 30 rokov motivuje budúcu generáciu inžinierov k neustálemu znižovaniu energetickej náročnosti vozidiel. Hodnotí sa prejdená vzdialenosť na liter paliva alebo kilowatthodinu elektriny.

Prvýkrát v histórii budú o titul najúspornejšieho vozidlá v súťaži Shell Eco-marathon bojovať až tri študentské tímy zo Slovenska. K študentom bratislavskej STU, ktorí sa súťaže zúčastnia po štvrtýkrát, sa pridajú aj študenti z košickej TUKE. Obrovským úspechom je však účasť mladých stredoškolákov zo spojenej školy v Tvrdošíne, ktorí dokázali, že šikovnosťou môžu hravo konkurovať aj nádejným inžinierom z vysokých škôl. Študenti z Tvrdošína sú historicky prvým slovenským tímom zo strednej školy, ktorí sa prebojovali do finále súťaže.

Uplynulých tridsať rokov hostil Shell Eco-marathon tisícky študentov, ale aj návštevníkov a stal sa synonymom energetickej úspory a budúcnosti mestskej mobility. Tento rok sa legendárne preteky stanú súčasťou festivalu Make the Future London, verejne prístupného podujatia, ktoré spája inovácie, kreatívne nápady a nové technológie pre riešenie rastúcich energetických potrieb. Návštevníci sa tak stanú súčasťou inovatívnych myšlienok, môžu prispievať svojimi vlastnými nápadmi a pridať sa na cestu k energeticky úspornej budúcnosti.

„Budúcnosť ľudstva závisí od dostupnej, spoľahlivej a udržateľnej energie. Shell Eco-marathon ukazuje riešenie energetických výziev, ktorým spoločnosť v súčasnosti čelí. Je skvelé vidieť, že aj slovenskí študenti majú čo povedať k téme mestskej mobility. Je to práve kombinácia kreativity mladých konštruktérov a využitie pokročilých technológií, čo prináša obrovskú úsporu energie,“ povedal Petr Šindler, komunikačný manažér európskej časti súťaže Shell Eco-marathon.

Festival technologického pokroku by sa nezaobišiel bez využitia tých najmodernejších materiálov. Napríklad úsporné auto zo Singapuru vzniklo kompletne tlačou na 3D tlačiarni. Francúzsky tím bude pretekať s „hodvábnym“ vozidlom, ktorého telo je ľahké ako červený melón a britský tím postavil auto z dreva, ktoré sa dá jednoducho zložiť a prenášať.

Viac informácií o podujatí Make the Future London a Shell Eco-marathon Europe nájdete na www.makethefuture.shell.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá