Image
5.5.2016 0 Comments

Nissan LEAF 30 kWh prelamuje ľady

Tento najpredávanejší elektromobil v Európe teraz ponúka dojazd až 250 km na jedno nabitie, čo je o 26 percent viac ako predtým, a v úrovniach výbavy Acenta a Tekna je vybavený najnovšou verziou informačno-zábavného systému NissanConnect EV. Ten teraz zahŕňa zdokonalenie funkcie vykurovania/chladenia na diaľku, lepšiu funkčnosť a väčšiu konektivitu. Dlhší dojazd v spojení s množstvom dizajnových, technologických a konštrukčných modernizácií modelu LEAF výrazne pridáva na atraktivite. Robí z neho skutočnú alternatívu k vozidlám so spaľovacími motormi pre milióny motoristov a posilňuje jeho pozíciu najlepšieho svetového elektromobilu.

Kľúčový faktor vyššieho výkonu novej batérie je modernizácia jej vnútornej konštrukcie a chemického zloženia. Uvedenie novej katódy s vyššou kapacitou zvyšuje jej výkon, na ktorý má pozitívny vplyv aj usporiadanie palivových článkov. Spoločnosť Nissan je o výkone a spoľahlivosti novej batérie s kapacitou 30 kWh natoľko presvedčená, že bude poskytovať na ňu záruku na osem rokov alebo po najazdenie 160 000 km. Novú batériu modelu LEAF s kapacitou 30 kWh možno dobíjať rovnako ľahko a bez stresu ako súčasnú jednotku s kapacitou 24 kWh. Takisto ako pri súčasnom modeli LEAF si zákazníci budú môcť vozidlo nabíjať doma, na verejných nabíjacích staniciach alebo v rámci siete rýchlonabíjacích staníc (3-fázový prúd, napätie 400 V). Sieť týchto staníc sa rýchlo rozrastá po celej Európe a predstavuje pre elektromobily tú najlepšiu možnosť.

Medzi najoceňovanejšie a najužitočnejšie funkcie modelu LEAF patrí NissanConnect EV, prostredníctvom ktorého s ním môžu majitelia nadviazať kontakt a ovládať ho na diaľku. Majitelia po celom svete si vďaka tejto telematickej službe pomocou smartfónov ešte viac uľahčujú život – či už ide o možnosť kontrolovať stav nabitia batérie, alebo o predhriatie kabíny v chladných zimných dňoch. NissanConnect EV prináša nielen väčšie pohodlie, ale zlepšuje aj dojazd vozidla. Dokáže totiž vopred zahriať alebo vychladiť kabínu bez spotreby energie batérie.

Súčasťou zlepšení, s ktorými nový systém NissanConnect EV prichádza, je nová mapa dobíjacích staníc, schopná ukázať, ktoré nabíjacie stanice sú k dispozícii a ktoré sa práve používajú. Úplne prepracovaný navigačný systém, navrhnutý na bezproblémovú integráciu s informačným a zábavným systémom NissanConnect EV novej generácie, prináša aj upozornenia týkajúce sa údržby a zariadenie na vyhľadanie vozidla. Ponúka i nové rozhranie, digitálny rádioprijímač a 7-palcový kapacitný dotykový displej. Pomocou neho môžu majitelia približovať a odďaľovať mapy a prechádzať medzi jednotlivými ponukami iba pohybom prstov po obrazovke. Používatelia môžu na diaľku riadiť a kontrolovať stav nabitia batérie, nastavovať časovače nabíjania, na diaľku ovládať klimatizáciu a kúrenie. Okrem toho nový operačný systém používateľom dovoľuje aj analyzovať ich jazdný štýl vrátane spotreby energie a úspory CO2 pri každej jazde.

LEAF 30 kWh prináša aj množstvo drobných zmien dizajnu exteriéru vrátane novej strešnej antény a nového bronzového farebného variantu.

Spoločnosť Nissan oslavuje päť rokov na čele trhu elektromobilov s rekordným stopercentným elektromobilom LEAF. Od okamihu uvedenia tohto vozidla na trh v roku 2010 spoločnosť Nissan neustále zlepšovala výkon, praktickosť a vnímanie elektromobilov verejnosťou po celom svete a vybudovala si pozíciu nesporného lídra v oblasti technológií elektromobilov.

Päť rokov rekordnej úspešnosti

Vozidlo LEAF je dnes rovnako vyspelé a inovatívne, ako bolo pred piatimi rokmi. Žiadna iná automobilka nevyrobila toľko elektromobilov a ani si nemôže pripočítať toľko najazdených kilometrov s nulovými emisiami. Zákazníci vozidla LEAF už prekonali métu dvoch miliárd najazdených kilometrov, čo by znamenalo absolvovať cestu medzi Zemou a Mesiacom 2600-krát. LEAF tak zabránil úniku 328 482 ton CO2 do ovzdušia (na základe predpokladaného objemu predaja za 5 rokov). 

V januári bolo dodané už 200 000. vozidlo Nissan LEAF, čo z neho robí oficiálne najobľúbenejší a najúspešnejší elektromobil na svete. Tri hlavné trhy, USA, Japonsko a Európa, tvoria dovedna deväťdesiat percent predajov modelu LEAF. Na prvom mieste je USA s viac ako 90 000 predanými vozidlami, nasleduje Japonsko (50 000) a Európa (40 000).

Skúsenosti na poli elektromobilov začal Nissan zbierať pred 68 rokmi v roku 1947 elektromobilom Taka. Nissan sa veľmi výrazne zameriava na výskum a vývoj vlastných batérií pre elektromobily, ktorý viedol od batérií využívajúcich zinok a nikel k lítiovo-iónovým. V roku 1996 použil Nissan ako prvý na svete lítiovo-iónovú batériu v elektromobile Prairie Joy.

Spoločnosť Nissan doposiaľ do projektov súvisiacich s elektromobilmi investovala viac ako 500 miliárd jenov. Jej technické skúsenosti a investície sú prínosné nielen pre vozidlo LEAF. V čase, keď vozidlo LEAF oslavuje prvú polovicu dekády na cestách, spoločnosť Nissan oznámila, že na cestách po celej Európe je k dispozícii viac ako 10 000 rýchlonabíjacích staníc CHAdeMO, ktoré dokážu vozidlo LEAF nabiť z 0 na 80 % len za 30 minút. Japonsko je na čele v rozvoji tejto infraštruktúry so 6000 nabíjačkami po celej krajine, čo predstavuje najväčšiu sieť rýchlonabíjacích staníc na svete.

Vzhľadom na to, že technológie elektrických vozidiel sa neustále zlepšujú, Nissan verí, že posun smerom k čistejším, účinnejším vozidlám s nulovými emisiami významne prispeje k zlepšeniu kvality ovzdušia a zníženiu hladiny hluku.

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Čo dokáže odhaliť fleet manažment

07.12.2016 15:24

Systémy na monitorovanie vozidiel umožňujú sledovať a zaznamenávať nielen polohu vozidla podľa GPS, ale množstvo iných dôležitých informácií. Vo väčšine prípadov sú to údaje o aktuálnej rýchlosti, otá ...

Magazín

Thunderbolt 3 – jeden konektor pre všetky zariadenia

07.12.2016 15:14

Miniaturizácia klientskych zariadení, predovšetkým mobilných, poskytuje čoraz menej miesta na konektory klasických rozhraní, na druhej strane sa rozširujú možnosti a oblasti použitia týchto zariadení, ...

Magazín

Slovak Telekom ako partner pre Industry 4.0

07.12.2016 00:00

Reakciou na zvýšenie konkurencieschopnosti výrobných firiem súvisiacich s neustále rastúcou dynamikou trhov je nevyhnutnosť skracovať životný cyklus vývoja a prípravy výroby. To všetko pri neustále ra ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá