Image
30.6.2014 0 Comments

Nemci zlepšujú výkony hráčov na MS v Brazílii aj vďaka analýze dát z diania na ihrisku v reálnom čase

FIFAworldCup2014.png V Brazílii sa nemecká futbalová reprezentácia v tomto smere spolieha aj na riešenie SAP Match Insights, ktoré je výsledkom inovačného projektu Nemeckého futbalového zväzu (DFB) a spoločnosti SAP. Na majstrovstvách sveta tak má tím okolo trénera Joachima Löwa k dispozícii obrovské množstvá údajov o vlastnej hre či slabinách súperov na okamžité analýzy zápasov, tréningov aj jednotlivých hráčov.

SAP Match Insights fungujúci na in-memory platforme SAP HANA ponúka jednoduché používateľské rozhranie, ktoré hráči a tréneri môžu využiť na interaktívnejší dialóg pri analýze a príprave na ďalšie zápasy. „Predstavte si toto: za desať minút desať hráčov s tromi loptami dokáže vytvoriť viac ako sedem miliónov dátových bodov. SAP HANA to dokáže spracovať v reálnom čase. Vďaka tomu náš tím vie analyzovať obrovské množstvo dát a podľa nich prispôsobovať tréning a prípravu na ďalší zápas," vysvetľuje Oliver Bierhoff, manažér nemeckej futbalovej reprezentácie.

Okrem sledovania množstva premenných, ako sú napríklad dotyky s loptou jednotlivých hráčov, dodržiavanie taktických formácií, pokrývania súpera, energetický výdaj, schopnosti prudkých zrýchlení či štatistiky šprintov, kopov a prihrávok vlastného tímu, si môžu Nemci takisto podrobne naštudovať aj súperov.

Pomáha im to lepšie sa pripraviť na najnebezpečnejších hráčov protivníka a zvoliť účinnú taktiku na jeho riešenia rôznych herných situácií. V pozápasovej analýze majú detailný prehľad o svojich chybách či vydarených akciách a dokážu tak skvalitniť tréningový proces.

Riešenie, ktoré posilní produktové portfólio spoločnosti v oblasti športu a zábavy, plánuje SAP ponúknuť aj iným klubom a futbalovým federáciám. Výstupy by navyše mali byť prínosom aj pre médiá, ktoré vďaka nim dokážu ponúknuť zasvätenejší komentár.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá