Image
30.6.2014 0 Comments

Nemci zlepšujú výkony hráčov na MS v Brazílii aj vďaka analýze dát z diania na ihrisku v reálnom čase

FIFAworldCup2014.png V Brazílii sa nemecká futbalová reprezentácia v tomto smere spolieha aj na riešenie SAP Match Insights, ktoré je výsledkom inovačného projektu Nemeckého futbalového zväzu (DFB) a spoločnosti SAP. Na majstrovstvách sveta tak má tím okolo trénera Joachima Löwa k dispozícii obrovské množstvá údajov o vlastnej hre či slabinách súperov na okamžité analýzy zápasov, tréningov aj jednotlivých hráčov.

SAP Match Insights fungujúci na in-memory platforme SAP HANA ponúka jednoduché používateľské rozhranie, ktoré hráči a tréneri môžu využiť na interaktívnejší dialóg pri analýze a príprave na ďalšie zápasy. „Predstavte si toto: za desať minút desať hráčov s tromi loptami dokáže vytvoriť viac ako sedem miliónov dátových bodov. SAP HANA to dokáže spracovať v reálnom čase. Vďaka tomu náš tím vie analyzovať obrovské množstvo dát a podľa nich prispôsobovať tréning a prípravu na ďalší zápas," vysvetľuje Oliver Bierhoff, manažér nemeckej futbalovej reprezentácie.

Okrem sledovania množstva premenných, ako sú napríklad dotyky s loptou jednotlivých hráčov, dodržiavanie taktických formácií, pokrývania súpera, energetický výdaj, schopnosti prudkých zrýchlení či štatistiky šprintov, kopov a prihrávok vlastného tímu, si môžu Nemci takisto podrobne naštudovať aj súperov.

Pomáha im to lepšie sa pripraviť na najnebezpečnejších hráčov protivníka a zvoliť účinnú taktiku na jeho riešenia rôznych herných situácií. V pozápasovej analýze majú detailný prehľad o svojich chybách či vydarených akciách a dokážu tak skvalitniť tréningový proces.

Riešenie, ktoré posilní produktové portfólio spoločnosti v oblasti športu a zábavy, plánuje SAP ponúknuť aj iným klubom a futbalovým federáciám. Výstupy by navyše mali byť prínosom aj pre médiá, ktoré vďaka nim dokážu ponúknuť zasvätenejší komentár.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá