Image
4.4.2013 0 Comments

Nelegálny softvér ohrozuje jeden z troch počítačov

Štúdia IDC poukazuje na nebezpečenstvá, ktoré prináša používanie nelegálneho softvéru v domácich počítačoch, ale aj firemných zariadeniach. Spôsoby, ako dostať škodlivý kód do softvéru, sú čoraz sofistikovanejšie. Až jeden z troch počítačov je infikovaný vírusom alebo malvérom v dôsledku používania nelegálneho softvéru. V prípade firiem sú to tri počítače z desiatich.Spotrebitelia v tomto roku strávia v súvislosti s takýmito útokmi 1,5 miliardy hodín a investujú až 22 miliárd dolárov na identifikáciu, odstraňovanie a následnú obnovu dát. Štúdia ukázala aj to, že 45 % nelegálneho softvéru pochádza z webu a až 78 % takéhoto softvéru obsahuje nejaký typ spajvéru a 36 % trójske kone a advér. Výrobcovia nelegálneho softvéru manipulujú s kódom softvéru tak, že doň vkladajú malvér. Niektoré z týchto škodlivých kódov sú schopné zaznamenať každý úder na klávesnicu obete a sprístupňujú tak útočníkom všetky jej osobné a finančné údaje. Umožňujú dokonca vzdialene zapnúť videokameru a mikrofón počítača a preniknúť tak k obetiam priamo domov.„Používanie nelegálneho softvéru je na Slovensku veľký problém. Podľa štatistických údajov sa až 40 % softvéru u nás používa nelegálne, pričom priemer v Európskej únii je 33 %. Spotrebitelia a firmy by mali zvážiť všetky riziká s tým spojené a zainvestovať do legálneho softvéru," hovorí Adriana Tomanová, právna zástupkyňa BSA - The Software Alliance.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá