Image
30.9.2015 0 Comments

Neaktivujte si tlačidlo Nepáči sa mi to. Ide o podvod

Prednedávnom šéf Facebooku Mark Zuckerberg uviedol v rozhovore, že jeho sociálna sieť chystá nové tlačidlo, ktorým by ľudia jediným kliknutím mohli vyjadriť aj iný názor ako „páči sa mi to". Hoci jasne povedal, že nepôjde o tlačidlo „nepáči sa mi to", ľudia očakávali práve to.

Tohto všeobecného očakávania sa chytili podvodníci a Facebook sa teraz hemží podvodnými odkazmi na aktiváciu tlačidla Dislike (nepáči sa mi to).

Bezpečnostní výskumníci však varujú používateľov, aby si takéto tlačidlá neaktivovali, pretože odkaz môže viesť na infikovaný web. Pracovníci spoločnosti Sophos uvádzajú na webe Naked Security, že kliknutie na takéto odkazy ich priviedlo na dve rozličné podvodné internetové lokality, „z ktorých ani jedna nemala nič do činenia s Facebookom ani s tlačidlom Dislike", pričom obe žiadali o zadanie osobných údajov.

Útočníci a phisheri často používajú farby a logá spoločností, aby ich falošné stránky vyzerali dôveryhodne. Takéto odkazy môžu vylákať od ľudí osobné informácie, prípadne infikovať ich zariadenia škodlivým kódom.

Treba si teda uvedomiť, že neexistuje nijaké tlačidlo „nepáči sa mi to" (Dislike). Zuckerberg vyslovene uviedol, že sa tomuto označeniu vyhne. Facebook síce môže v blízkej budúcnosti začať testovať nové tlačidlá, ale bude o tom jasne informovať svojich používateľov.

Zdroj: cbsnews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá