Image
30.9.2015 0 Comments

Neaktivujte si tlačidlo Nepáči sa mi to. Ide o podvod

Prednedávnom šéf Facebooku Mark Zuckerberg uviedol v rozhovore, že jeho sociálna sieť chystá nové tlačidlo, ktorým by ľudia jediným kliknutím mohli vyjadriť aj iný názor ako „páči sa mi to". Hoci jasne povedal, že nepôjde o tlačidlo „nepáči sa mi to", ľudia očakávali práve to.

Tohto všeobecného očakávania sa chytili podvodníci a Facebook sa teraz hemží podvodnými odkazmi na aktiváciu tlačidla Dislike (nepáči sa mi to).

Bezpečnostní výskumníci však varujú používateľov, aby si takéto tlačidlá neaktivovali, pretože odkaz môže viesť na infikovaný web. Pracovníci spoločnosti Sophos uvádzajú na webe Naked Security, že kliknutie na takéto odkazy ich priviedlo na dve rozličné podvodné internetové lokality, „z ktorých ani jedna nemala nič do činenia s Facebookom ani s tlačidlom Dislike", pričom obe žiadali o zadanie osobných údajov.

Útočníci a phisheri často používajú farby a logá spoločností, aby ich falošné stránky vyzerali dôveryhodne. Takéto odkazy môžu vylákať od ľudí osobné informácie, prípadne infikovať ich zariadenia škodlivým kódom.

Treba si teda uvedomiť, že neexistuje nijaké tlačidlo „nepáči sa mi to" (Dislike). Zuckerberg vyslovene uviedol, že sa tomuto označeniu vyhne. Facebook síce môže v blízkej budúcnosti začať testovať nové tlačidlá, ale bude o tom jasne informovať svojich používateľov.

Zdroj: cbsnews.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá