Image
30.9.2015 0 Comments

Neaktivujte si tlačidlo Nepáči sa mi to. Ide o podvod

Prednedávnom šéf Facebooku Mark Zuckerberg uviedol v rozhovore, že jeho sociálna sieť chystá nové tlačidlo, ktorým by ľudia jediným kliknutím mohli vyjadriť aj iný názor ako „páči sa mi to". Hoci jasne povedal, že nepôjde o tlačidlo „nepáči sa mi to", ľudia očakávali práve to.

Tohto všeobecného očakávania sa chytili podvodníci a Facebook sa teraz hemží podvodnými odkazmi na aktiváciu tlačidla Dislike (nepáči sa mi to).

Bezpečnostní výskumníci však varujú používateľov, aby si takéto tlačidlá neaktivovali, pretože odkaz môže viesť na infikovaný web. Pracovníci spoločnosti Sophos uvádzajú na webe Naked Security, že kliknutie na takéto odkazy ich priviedlo na dve rozličné podvodné internetové lokality, „z ktorých ani jedna nemala nič do činenia s Facebookom ani s tlačidlom Dislike", pričom obe žiadali o zadanie osobných údajov.

Útočníci a phisheri často používajú farby a logá spoločností, aby ich falošné stránky vyzerali dôveryhodne. Takéto odkazy môžu vylákať od ľudí osobné informácie, prípadne infikovať ich zariadenia škodlivým kódom.

Treba si teda uvedomiť, že neexistuje nijaké tlačidlo „nepáči sa mi to" (Dislike). Zuckerberg vyslovene uviedol, že sa tomuto označeniu vyhne. Facebook síce môže v blízkej budúcnosti začať testovať nové tlačidlá, ale bude o tom jasne informovať svojich používateľov.

Zdroj: cbsnews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá