Image
30.9.2015 0 Comments

Adobe vydal nový Photoshop a Premiere Elements 14

Adobe priniesol aktualizácie pre verzie svojich produktov určené pre domácich používateľov. Photoshop Elements a Premiere Elements sú tu už vo verzii 14 a medzi ich najdôležitejšie novinky patrí schopnosť odstrániť z fotografií rozmazanie spôsobené chvením rúk pri dlhšom expozičnom čase. Takisto umožňujú zbaviť fotografie krajiny oparu pomocou nástroja, ktorý bol doteraz obsiahnutý len v Lightroome a Adobe Camera Raw. Táto funkcia vám dobre poslúži pri záberoch západu slnka, snímkach zhotovených v protisvetle a pri obnove starších snímok.


Obe aplikácie Elements prichádzajú s pomocnou aplikáciou Organizer, ktorá funguje ako platforma na ich zlepšenie. Adobe prepracoval svoj algoritmus na rozpoznávanie tvárí, ktorý je teraz rýchlejší a presnejší. Kód môže využiť pre-clustering, môžete teda určiť osobu, ktorú má softvér rozpoznávať na fotografiách. Softvér potom zhromaždí všetky snímky, na ktorých sa daná osoba nachádza. Biometrika je inteligentnejšia, softvér rozpozná osobu na fotografiách zhotovených s dlhoročným odstupom a prekážku nepredstavujú napríklad ani slnečné okuliare.


Ďalšia novinka je označovanie zložitejších štruktúr, ako sú vlasy či zvieracia srsť. Ak výberovým štetcom označíte oblasť, softvér sa podľa detekcie okrajov pokúsi označiť, čo treba. Program dokáže aj analyzovať fotografiu a ponúkne vám päť predvolieb fotografických efektov, ktorými by sa dala zlepšiť.

adobe_auto_analyze_filter.png

Inšpiratívnejšou sa stala aj funkcia Guided edits. Namiesto toho, aby ste úpravy vyberali podľa názvu, môžete teraz po n ich prechádzať kurzorom myši a hneď vidíte, čo jednotlivé efekty robia a ako zmenia vašu fotografiu.

Nové úpravy zahŕňajú aj zmenu veľkosti fotografie na dosiahnutie správneho pomeru strán, ako aj možnosť prispôsobiť ju na publikovanie na rôznych sociálnych sieťach.

Aplikácia Premiere na editáciu videa ponúka zlepšené titulky, farebné efekty, prácu s časom (slow-motion video), zdokonalená bola aj práca so zvukom. Na časovej osi sa zobrazia zvukové krivky, takže môžete ovládať hlasitosť zhotovenej nahrávky.

adobe_enhanced_audio.png

Videoeditor umožňuje vytvárať obsah pre moderné televízory s rozlíšením 4K. Rovnako ako jeho veľký brat Premiere Pro dokáže prehrávať a editovať 4K videá zo všetkých nových kamier vrátane iPhonov. Poskytuje lepšie predvoľby na export hotového videa do konečného formátu.


Photoshop Elements a Premiere Elements sú k dispozícii pre Mac OS X 10.9 a vyššie a Windows 7 a vyššie. Zakúpiť si ich možno z webovej stránky Adobe, a to každý za 81,60 eura alebo ako balík oboch programov za 123,60 EUR.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá