Image
30.9.2015 0 Comments

Adobe vydal nový Photoshop a Premiere Elements 14

Adobe priniesol aktualizácie pre verzie svojich produktov určené pre domácich používateľov. Photoshop Elements a Premiere Elements sú tu už vo verzii 14 a medzi ich najdôležitejšie novinky patrí schopnosť odstrániť z fotografií rozmazanie spôsobené chvením rúk pri dlhšom expozičnom čase. Takisto umožňujú zbaviť fotografie krajiny oparu pomocou nástroja, ktorý bol doteraz obsiahnutý len v Lightroome a Adobe Camera Raw. Táto funkcia vám dobre poslúži pri záberoch západu slnka, snímkach zhotovených v protisvetle a pri obnove starších snímok.


Obe aplikácie Elements prichádzajú s pomocnou aplikáciou Organizer, ktorá funguje ako platforma na ich zlepšenie. Adobe prepracoval svoj algoritmus na rozpoznávanie tvárí, ktorý je teraz rýchlejší a presnejší. Kód môže využiť pre-clustering, môžete teda určiť osobu, ktorú má softvér rozpoznávať na fotografiách. Softvér potom zhromaždí všetky snímky, na ktorých sa daná osoba nachádza. Biometrika je inteligentnejšia, softvér rozpozná osobu na fotografiách zhotovených s dlhoročným odstupom a prekážku nepredstavujú napríklad ani slnečné okuliare.


Ďalšia novinka je označovanie zložitejších štruktúr, ako sú vlasy či zvieracia srsť. Ak výberovým štetcom označíte oblasť, softvér sa podľa detekcie okrajov pokúsi označiť, čo treba. Program dokáže aj analyzovať fotografiu a ponúkne vám päť predvolieb fotografických efektov, ktorými by sa dala zlepšiť.

adobe_auto_analyze_filter.png

Inšpiratívnejšou sa stala aj funkcia Guided edits. Namiesto toho, aby ste úpravy vyberali podľa názvu, môžete teraz po n ich prechádzať kurzorom myši a hneď vidíte, čo jednotlivé efekty robia a ako zmenia vašu fotografiu.

Nové úpravy zahŕňajú aj zmenu veľkosti fotografie na dosiahnutie správneho pomeru strán, ako aj možnosť prispôsobiť ju na publikovanie na rôznych sociálnych sieťach.

Aplikácia Premiere na editáciu videa ponúka zlepšené titulky, farebné efekty, prácu s časom (slow-motion video), zdokonalená bola aj práca so zvukom. Na časovej osi sa zobrazia zvukové krivky, takže môžete ovládať hlasitosť zhotovenej nahrávky.

adobe_enhanced_audio.png

Videoeditor umožňuje vytvárať obsah pre moderné televízory s rozlíšením 4K. Rovnako ako jeho veľký brat Premiere Pro dokáže prehrávať a editovať 4K videá zo všetkých nových kamier vrátane iPhonov. Poskytuje lepšie predvoľby na export hotového videa do konečného formátu.


Photoshop Elements a Premiere Elements sú k dispozícii pre Mac OS X 10.9 a vyššie a Windows 7 a vyššie. Zakúpiť si ich možno z webovej stránky Adobe, a to každý za 81,60 eura alebo ako balík oboch programov za 123,60 EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Produkty

Smart okuliare ponúknu cez rozšírenú realitu rovnaké funkcie ako smart hodinky. Uvidíme ich na CES 2017

01.12.2016 00:19

Výrobca Vuzix sa snaží spojiť svet nositeľnej elektroniky s rozšírenou realitou vo svojich inteligentných slnečných okuliaroch Blade 3000. Majú poskytnúť používateľovi priehľadový displej, ktorý v mno ...

Produkty

ASUS ZenFone 3 Max v predaji už aj na Slovensku. S veľkou 4100 mAh batériou dokáže fungovať v pohotovostnom režime až mesiac

30.11.2016 00:07

Spoločnosť ASUS uviedla do predaja nový smartfón ASUS ZenFone 3 Max. Novinka v portfóliu smartfónov ZenFone 3 ponúka 5,2-palcový HD IPS displej, procesor MediaTek a najmä veľkú 4100 mAh batériu, ktorá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá