Image
3.9.2012 0 Comments

Naspäť do školy

Letné prázdniny skončili, začína sa ďalší školský rok. Výbava školákov sa už nejakú dobu neobmedzuje iba na knihy a zošity - súčasťou vzdelávacích pomôcok sú aj moderné technológie.

Prestigio eBook reader 3274B

prestigio_ereader_PER3274B-front.jpg

Čítačky elektronických kníh predstavujú moderný spôsob, ako čítať knihy. Okrem bežných čítačiek, ktoré využívajú technológiu elektronického atramentu, sa na trhu stretneme aj so zariadeniami, ktoré skôr pripomínajú tablety, avšak sú primárne navrhnuté pre potreby čítania kníh. Výhodou týchto zariadení je, že dokážu obsiahnuť veľké množstvo kníh, pri nezmenenej malej hmotnosti - v prípade modelu Prestigio eBook reader 3274B je to 320 gramov. V kombinácii so 7-palcovým displejom a hrúbkou 10,2 mm tak zariadenie disponuje výbornou mobilitou a dostatočne veľkou obrazovkou, aby bolo čítanie pohodlné. Vďaka rozlíšeniu 800 × 480 je možné zariadenie využiť aj na prezeranie fotografií, resp. videa. K čítaniu knihy si môžete pustiť aj hudbu a vďaka dvojici tlačidiel po bokoch displeja je listovanie elektronickými knihami pohodlnejšie.

Cena: 89 EUR

Prestigio MultiPad 7.0 Ultra 3370B

prestigio_multipad_pmp3370b_front0615.jpg

Tablety sa postupne stávajú prístupnejšie pre každého. Cena klesá a výkon zariadení neustále stúpa, vďaka čomu dokážu aj lacné modely ponúknuť veľmi dobrý výkon a umožňujú pohodlne využívať vlastnosti operačného systému. Model Prestigio MultiPad 7.0 Ultra 3370B je aj napriek nízkej cene vybavený operačným systémom Android vo verzii 4.0 a ponúka podporu obchodu Google Play. Vďaka tomu si do tabletu môžete sťahovať množstvo ďalších aplikácii - výber predinštalovaných aplikácii chválime. Zariadenie je vybavené 7-palcovým displejom s rozlíšením 800 × 480 a disponuje kompaktnými rozmermi. Tablet ponúka výkon, ktorý postačuje na bežné potreby - okrem čítania kníh, prezerania internetu a multimédií sa aj zahráte a vďaka digitálnej kamere môžete uskutočňovať videohovory. Tablet disponuje interným úložiskom o veľkosti 4GB, nechýba však podpora Micro SD/SDHC kariet. Pomer cena/výkon chválime.

Cena: 99 EUR

Canyon univerzálny stojan na tablety

  RS2575_CNA_ISTAND_Lifestyle_00001-scr.jpg

Tablety sú výborné zariadenia - v niektorých prípadoch však používateľ preferuje, aby bol tablet položený na stole. Pri písaní alebo pozeraní filmu je to pohodlnejšie riešenie. Nakoľko tablet v základnej výbave stojan neobsahuje, je vhodné si vybrať správne príslušenstvo. Novinka od spoločnosti Canyon zaujme univerzálnym dizajnom a jednoduchým použitím - pomocou prísavky pripevníte stojan k tabletu a vďaka 360 stupňovej voľnosti si môžete zariadenie akokoľvek položiť. Vďaka univerzálnosti si tak môžete prispôsobiť uhol sklonu ako aj orientáciu zariadenia na šírku alebo výšku. Canyon stojan je kompatibilný so všetkými 7 a 10-palcovými tabletmi a v predaji je aj model s priloženým zadným krytom pre iPad.

Gooddrive Plastic Colour

gooddrive.jpg

USB kľúčov nie je nikdy dosť. Spoločnosť Goodram patrí medzi známych výrobcov pamätí a aktuálna ponuka USB kľúčov zahŕňa kapacity od 4 do 32GB a rôzne farebné varianty - modro-zelenú, ružovo-zelenú a modro-ružovú.

HITACHI Touro 2,5" externý HDD 500GB

0S03457-Optimized.jpg

Ak by vám USB kľúč nevyhovoval z hľadiska kapacity, externý 2,5-palcový disk ponúka dostatok priestoru (500GB) a taktiež aj kompaktné rozmery, ktoré sú ideálne na prenášanie disku. Externý disk poteší aj podporou rozhrania USB 3.0.

Cena: 66 EUR

AOC e2251FWU 21.5"W LED

aoc_monitor.jpg

LED monitor AOC e2251FWU zaujme najmä USB napájaním. Vďaka tomu dokáže monitor prijímať napájanie aj signál pomocou jediného USB kábla, bez adaptéra. Vďaka odnímateľnému stojanu môžete monitor využiť aj ako prezentačný displej. To robí z toho modelu výbornú voľbu, pokiaľ potrebujete prenosný monitor, vďaka jednoduchej inštalácii ho samozrejme môžete využívať aj na jednom stabilnom mieste. 21,5-palcový monitor disponuje klasickým rozlíšením 1920 × 1080 a dobou odozvy 5 ms.

Cena: 195 EUR

Prestigio NanoPC

prestigio-nanopc-amd-dual-core-e450-hd6320-2gb-250gb-usb3-0-hdmi-dvi-wifi-cr-w7hp_ies445751.jpg

Ak hľadáte stolový počítač, ktorý zaberá minimum miesta, práve ste ho našli. Prestigio NanoPC disponuje rozmermi 190 (š) x 135 (h) x 24 (v) mm. Z hľadiska výkonu je počítač osadený procesorom AMD E450 Dual Core 1,65GHz APU s diskrétnou grafickou kartou AMD Radeon HD 6320 Graphics. Vďaka tomu ponúka Prestigio NanoPC v rámci svojej kategórie jedno z najvýkonnejších riešení. Poteší aj možnosť zariadenie pripevniť na monitor pomocou VESA úchytov. Z hľadiska ostatných technických parametrov spomeňme operačnú pamäť o veľkosti 2GB a 250GB pevný disk. Počítač uľahčí prácu školákom pri príprave referátov a iných tematických prác. Mnohí ocenia aj jeho multimediálne využitie.

Cena: 379 EUR

Canyon Stealth

canyon-stealth1.jpg

Canyon Stealth je edícia príslušenstva, do ktorej patria rôzne produkty - tašky, myši, slúchadlá, ale aj batohy. Tašky a batohy sú určené pre notebooky rôznych veľkostí, k dispozícii sú aj riešenia pre tablety. Z ponuky spomeňme napr. batoh Canyon Stealth NB07. Ten je určený pre notebooky veľkosti 15,6 palcov a okrem ochrany notebooku ponúka aj dostatok úložného priestoru pre ďalšie veci. Pre potreby nosenia notebooku do školy ide o ideálne príslušenstvo.

Cena: 24,99 EUR


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá