7.2.2014 0 Comments

Nákup kníh cez internet je čoraz populárnejší

Nákup kníh cez internet je čoraz populárnejší. Kým predvlani si v e-shope kúpilo knihu 26 % zákazníkov internetových obchodov, vlani až 35 %. Populácia online spotrebiteľov navyše medziročne vzrástla o desiatky percent.

Štatistiky vyplývajú z prieskumu, ktorý na vzorke takmer 2.000 Slovákov kupujúcich na internete urobila výskumná agentúra NMS Market Research a nezávislý nákupný radca Heureka.sk, ktorý porovnáva vyše 7.000 domácich e-shopov, ich tovary a ceny.

Ak by sme za návštevníkov internetových obchodov počítali len 1,5 milióna reálnych užívateľov nákupného porovnávača Heureka.sk, vyšlo by nám, že minimálne jednu knihu si vlani kúpilo viac ako pol milióna Slovákov.

„Knihy na internete kupujú najmä ženy. Vlani si touto cestou objednalo knihu až 47 % žien navštevujúcich e-shopy. U mužov to bolo „len" 26 %" hovorí riaditeľ NMS Market Research Michal Osuský.

„Najvyšší podiel čitateľov má Bratislavský kraj, v ktorom si vlani kúpilo knihu až 40 % respondentov nakupujúcich online. Z hľadiska veku dominovala generácia od 21 do 30 rokov," dodáva riaditeľ Heureka.sk Tomáš Braverman.

Rastúci záujem o knihy viedol vlani aj k úspešnému vstupu nových e-shopov na trh. „V priebehu polroka nám vzrástol objem objednávok zo stovky na vyše tisíc kníh mesačne," hovorí riaditeľ knižného e-shopu Ipark.sk Peter Skubák a dodáva, že veľký záujem je o knihy o Róbertovi Bezákovi, zdravej výžive či o kriminálne romány.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá