4.6.2015 0 Comments

Náklady spojené s únikom dát rekordne rastú

Ponemon Institute v spolupráci so spoločnosťou IBM zverejnil svoju každoročnú štúdiu o škodách spôsobených únikom dát: Cost of Data Breach Study: Global Analysis. Na základe porovnávacej štúdie 350 firiem z 11 krajín sa ukázalo, že priemerné konsolidované náklady na dátové úniky predstavujú 3,8 milióna dolárov, a v porovnaní s rokom 2013 narástli o 23 percent.

Štúdia tiež zistila, že priemerné náklady spojené s každým strateným, alebo odcudzeným záznamom obsahujúcim citlivé alebo dôverné informácie, sa zvýšili o šesť percent, zo 145 na 154 dolárov. Najvyššie sú tieto náklady v zdravotníctve, kde každý takýto stratený záznam stojí až 363 dolárov. Najvyšší nárast bol zaznamenaný v maloobchode, kde priemerné náklady na stratený záznam narástli zo 105 na 165 dolárov.

„Na základe nášho terénneho výskumu sme identifikovali tri havné dôvody, prečo tieto náklady rastú," povedal Larry Ponemon, zakladateľ a prezident Ponemonovho inštitútu. „Po prvé, zvyšuje sa nielen frekvencia kyberútokov, ale aj výdaje spojené s vyriešením týchto incidentov. Po druhé, finančné následky toho, že po únikoch dát spoločnosť stráca zákazníkov, majú značný vplyv na náklady. A po tretie, stále viac firiem zaznamenáva rastúce výdaje v súvislosti s právnymi úkonmi, vyšetrovaním, vyhodnocovaním a krízovým riadením."

Pre firmy sú kľúčové nasledujúce zistenia:

Obstaranie poistenia, ktoré môže znížiť náklady spojené s únikom dát. V prípade, že je vysoká angažovanosť členov predstavenstva, náklady na každý stratený záznam a rovnako na poistenie klesajú.

Kontinuita podnikania má výrazný vplyv na zníženie nákladov spojených s dátovými únikmi.

Najnákladnejšie sú úniky dát v Spojených štátoch amerických (217 dolárov na stratený záznam) a v Nemecku (211 dolárov na stratený záznam). Najnižšie náklady boli naopak zaznamenané v Indii (56 dolárov) a v Brazílii (78 dolárov).

Náklady spojené s únikom dát sa líšia v závislosti od odvetvia. Priemerné globálne náklady na stratený a odcudzený záznam predstavujú 154 dolárov. V prípade zdravotníckych organizácií sa však priemerné náklady môžu vyšplhať až na 363 dolárov, a vo vzdelávaní dosahujú okolo 300 dolárov. Najnižšie náklady na únik dát boli zaznamenané v doprave (121 dolárov) a vo verejnom sektore (68 dolárov).

Väčšinu únikov spôsobujú hackeri a páchatelia pôsobiaci priamo v danej organizácii. Štúdia preukázala, že až 47 percent preskúmaných dátových únikov bolo spôsobených úmyselne.

Náklady na výstražné správy zostávajú nízke, a to aj napriek tomu, že náklady späté so stratenými obchodnými príležitosťami plynule rastú.

Výšku nákladov ovplyvňuje čas potrebný na odhalenie úniku a vyriešenie situácie. Pri úmyselných útokoch trvá v priemere 256 dní, kým sú rozpoznané, v prípadoch spôsobených chybou ľudského faktoru je na odhalenie potrebných 158 dní.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá