Image
28.7.2014 0 Comments

Nadella: Jeden systém Windows 9, ale bude to trochu inak

ITN_nadella .JPG Nový CEO Microsoftu, Satya Nadella, sa vyjadril, že „ďalšia verzia operačného systému Windows nebudú tri samostatné systémy, ale jeden konvergovaný systém pre displeje všetkých veľkostí."

Neznamená to však, že Windows 9 bude jeden systém, ktorý bude v počítačoch, tabletoch, telefónoch a v Xboxe.

Nadella neskôr špecifikoval, čo presne myslel slovným spojením „jeden Windows."

- Jeden tím - všetky verzie operačného systému bude vyvíjať jeden tím, ktorý vznikol v júli 2013. Tento tím pracuje na systémoch pre všetky Microsoft produkty - počítače a tablety, Windows Phone OS a systém pre Xbox One.

- Jedno jadro - už aktuálne verzie systému Windows - Windows 8, RT, Windows Phone a Windows Server, sú postavené na jednom jadre. V tomto trende chce Microsoft pokračovať.

- Jeden obchod - Microsoft sa postupne snaží zjednotiť obchod s aplikáciami pre Windows Phone a Windows 8 / RT. Cieľom je vytvoriť unifikovaný obchod pre všetky platformy, pravdepodobne aj s Xbox hrami.

- Jeden vývoj - spoločnosť taktiež dlhšiu dobu sľubuje vývojárom, že im zjednoduší prácu. V praxi by to malo znamenať, že vývojári naprogramujú jednu aplikáciu a tá bude fungovať na akomkoľvek Windows zariadení. Microsoft sa to momentálne snaží dosiahnuť zjednotením API rozhraní a vývojárskych nástrojov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá