Image
28.7.2014 0 Comments

Nadella: Jeden systém Windows 9, ale bude to trochu inak

ITN_nadella .JPG Nový CEO Microsoftu, Satya Nadella, sa vyjadril, že „ďalšia verzia operačného systému Windows nebudú tri samostatné systémy, ale jeden konvergovaný systém pre displeje všetkých veľkostí."

Neznamená to však, že Windows 9 bude jeden systém, ktorý bude v počítačoch, tabletoch, telefónoch a v Xboxe.

Nadella neskôr špecifikoval, čo presne myslel slovným spojením „jeden Windows."

- Jeden tím - všetky verzie operačného systému bude vyvíjať jeden tím, ktorý vznikol v júli 2013. Tento tím pracuje na systémoch pre všetky Microsoft produkty - počítače a tablety, Windows Phone OS a systém pre Xbox One.

- Jedno jadro - už aktuálne verzie systému Windows - Windows 8, RT, Windows Phone a Windows Server, sú postavené na jednom jadre. V tomto trende chce Microsoft pokračovať.

- Jeden obchod - Microsoft sa postupne snaží zjednotiť obchod s aplikáciami pre Windows Phone a Windows 8 / RT. Cieľom je vytvoriť unifikovaný obchod pre všetky platformy, pravdepodobne aj s Xbox hrami.

- Jeden vývoj - spoločnosť taktiež dlhšiu dobu sľubuje vývojárom, že im zjednoduší prácu. V praxi by to malo znamenať, že vývojári naprogramujú jednu aplikáciu a tá bude fungovať na akomkoľvek Windows zariadení. Microsoft sa to momentálne snaží dosiahnuť zjednotením API rozhraní a vývojárskych nástrojov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá