Image
28.7.2014 0 Comments

Nadella: Jeden systém Windows 9, ale bude to trochu inak

ITN_nadella .JPG Nový CEO Microsoftu, Satya Nadella, sa vyjadril, že „ďalšia verzia operačného systému Windows nebudú tri samostatné systémy, ale jeden konvergovaný systém pre displeje všetkých veľkostí."

Neznamená to však, že Windows 9 bude jeden systém, ktorý bude v počítačoch, tabletoch, telefónoch a v Xboxe.

Nadella neskôr špecifikoval, čo presne myslel slovným spojením „jeden Windows."

- Jeden tím - všetky verzie operačného systému bude vyvíjať jeden tím, ktorý vznikol v júli 2013. Tento tím pracuje na systémoch pre všetky Microsoft produkty - počítače a tablety, Windows Phone OS a systém pre Xbox One.

- Jedno jadro - už aktuálne verzie systému Windows - Windows 8, RT, Windows Phone a Windows Server, sú postavené na jednom jadre. V tomto trende chce Microsoft pokračovať.

- Jeden obchod - Microsoft sa postupne snaží zjednotiť obchod s aplikáciami pre Windows Phone a Windows 8 / RT. Cieľom je vytvoriť unifikovaný obchod pre všetky platformy, pravdepodobne aj s Xbox hrami.

- Jeden vývoj - spoločnosť taktiež dlhšiu dobu sľubuje vývojárom, že im zjednoduší prácu. V praxi by to malo znamenať, že vývojári naprogramujú jednu aplikáciu a tá bude fungovať na akomkoľvek Windows zariadení. Microsoft sa to momentálne snaží dosiahnuť zjednotením API rozhraní a vývojárskych nástrojov.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá