Image
28.7.2014 0 Comments

Google nahradí OpenSSL v prehliadači Chrome vlastnou odnožou BoringSSL

Blesk_Google nahradi.jpg Inžinier Googlu David Benjamin v týchto dňoch oznámil revíziu zdrojového kódu Chromium so zdanlivo jednoduchým cieľom: „Prepnúť na BoringSSL."

No v ďalších poznámkach naznačil, že to nebolo po prvýkrát, čo sa o túto konkrétnu zmenu pokúsili.

Po prvýkrát bol BoringSSL pridaný do jadra Chromium 16. júla, ale rýchlo bol stiahnutý po tom, čo vývojári zistili, že narušil build komponentu WebView pre Android. Ďalší pokus o deň neskôr spôsobil problémy s WebRTC pre Android, takže kód Chromium sa opäť vrátil do pôvodného stavu. A do tretice aj pri pokuse z 18. júla sa po niekoľkých hodinách bolo treba vrátiť k pôvodnému stavu.

Google by chcel nahradiť OpenSSL vlastným BoringSSL z niekoľkých dôvodov, jeden z ich je aj spomínaná chyba Heartbleed a ďalšie zraniteľnosti, ktoré sa v poslednom období vynorili v kóde OpenSSL.

V reakcii na Heartbleed skupina vývojárov OpenBSD vytvorila odnož OpenSSL s názvom LibreSSL, ktorá je navrhnutá tak, aby bola náhradou za knižnicu OpenSSL. No projekt je zatiaľ v počiatočnom štádiu. Google hovorí, že už dlho sa spoliehal na vlastné záplaty kódu OpenSSL, no nie všetky jeho opravy boli do kódu zapracované, niektoré možno boli „príliš experimentálne" na to, aby boli zahrnuté do LibreSSL.

Preto Google v júni ohlásil vlastnú náhradu BoringSSL, obsahujúcu opravy Chocolate Factory, ktoré pridával do kódu OpenSSL pre vlastnú potrebu, ale čerpá aj z najnovších sanačných prác tímu okolo LibreSSL. Žiaľ, Google teraz okúsil, aké ťažké môže byť začleniť vlastnú kódovú základňu do iných projektov. Zároveň to ilustruje, aké náročné je pre vývojárov pracovať s pôvodným kódom OpenSSL.

Zdroj: theregister.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá