Image
28.7.2014 0 Comments

Google nahradí OpenSSL v prehliadači Chrome vlastnou odnožou BoringSSL

Blesk_Google nahradi.jpg Inžinier Googlu David Benjamin v týchto dňoch oznámil revíziu zdrojového kódu Chromium so zdanlivo jednoduchým cieľom: „Prepnúť na BoringSSL."

No v ďalších poznámkach naznačil, že to nebolo po prvýkrát, čo sa o túto konkrétnu zmenu pokúsili.

Po prvýkrát bol BoringSSL pridaný do jadra Chromium 16. júla, ale rýchlo bol stiahnutý po tom, čo vývojári zistili, že narušil build komponentu WebView pre Android. Ďalší pokus o deň neskôr spôsobil problémy s WebRTC pre Android, takže kód Chromium sa opäť vrátil do pôvodného stavu. A do tretice aj pri pokuse z 18. júla sa po niekoľkých hodinách bolo treba vrátiť k pôvodnému stavu.

Google by chcel nahradiť OpenSSL vlastným BoringSSL z niekoľkých dôvodov, jeden z ich je aj spomínaná chyba Heartbleed a ďalšie zraniteľnosti, ktoré sa v poslednom období vynorili v kóde OpenSSL.

V reakcii na Heartbleed skupina vývojárov OpenBSD vytvorila odnož OpenSSL s názvom LibreSSL, ktorá je navrhnutá tak, aby bola náhradou za knižnicu OpenSSL. No projekt je zatiaľ v počiatočnom štádiu. Google hovorí, že už dlho sa spoliehal na vlastné záplaty kódu OpenSSL, no nie všetky jeho opravy boli do kódu zapracované, niektoré možno boli „príliš experimentálne" na to, aby boli zahrnuté do LibreSSL.

Preto Google v júni ohlásil vlastnú náhradu BoringSSL, obsahujúcu opravy Chocolate Factory, ktoré pridával do kódu OpenSSL pre vlastnú potrebu, ale čerpá aj z najnovších sanačných prác tímu okolo LibreSSL. Žiaľ, Google teraz okúsil, aké ťažké môže byť začleniť vlastnú kódovú základňu do iných projektov. Zároveň to ilustruje, aké náročné je pre vývojárov pracovať s pôvodným kódom OpenSSL.

Zdroj: theregister.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá