Image
28.7.2014 0 Comments

Google nahradí OpenSSL v prehliadači Chrome vlastnou odnožou BoringSSL

Blesk_Google nahradi.jpg Inžinier Googlu David Benjamin v týchto dňoch oznámil revíziu zdrojového kódu Chromium so zdanlivo jednoduchým cieľom: „Prepnúť na BoringSSL."

No v ďalších poznámkach naznačil, že to nebolo po prvýkrát, čo sa o túto konkrétnu zmenu pokúsili.

Po prvýkrát bol BoringSSL pridaný do jadra Chromium 16. júla, ale rýchlo bol stiahnutý po tom, čo vývojári zistili, že narušil build komponentu WebView pre Android. Ďalší pokus o deň neskôr spôsobil problémy s WebRTC pre Android, takže kód Chromium sa opäť vrátil do pôvodného stavu. A do tretice aj pri pokuse z 18. júla sa po niekoľkých hodinách bolo treba vrátiť k pôvodnému stavu.

Google by chcel nahradiť OpenSSL vlastným BoringSSL z niekoľkých dôvodov, jeden z ich je aj spomínaná chyba Heartbleed a ďalšie zraniteľnosti, ktoré sa v poslednom období vynorili v kóde OpenSSL.

V reakcii na Heartbleed skupina vývojárov OpenBSD vytvorila odnož OpenSSL s názvom LibreSSL, ktorá je navrhnutá tak, aby bola náhradou za knižnicu OpenSSL. No projekt je zatiaľ v počiatočnom štádiu. Google hovorí, že už dlho sa spoliehal na vlastné záplaty kódu OpenSSL, no nie všetky jeho opravy boli do kódu zapracované, niektoré možno boli „príliš experimentálne" na to, aby boli zahrnuté do LibreSSL.

Preto Google v júni ohlásil vlastnú náhradu BoringSSL, obsahujúcu opravy Chocolate Factory, ktoré pridával do kódu OpenSSL pre vlastnú potrebu, ale čerpá aj z najnovších sanačných prác tímu okolo LibreSSL. Žiaľ, Google teraz okúsil, aké ťažké môže byť začleniť vlastnú kódovú základňu do iných projektov. Zároveň to ilustruje, aké náročné je pre vývojárov pracovať s pôvodným kódom OpenSSL.

Zdroj: theregister.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá