Image
12.1.2017 0 Comments

Na webe sa objavili uniknuté špecifikácie smartfónu Huawei P10. Takéto by mal mať parametre

Smartfón Huawei P10 ešte nebol oficiálne predstavený, no zdá sa, že už unikli jeho kompletné parametre.

Podľa webu Android Headlines bude mať 5,2 alebo 5,5-palcový 1440p QHD displej AMOLED, čo je výrazný posun oproti vlaňajšiemu modelu P9, ktorý mal 1080p full HD displej. Poháňať ho má 64-bitový SoC Kirin 960 s ôsmimi 2,3 GHz jadrami, grafikou Mali G71, 6 GB RAM a až 256 GB úložného priestoru.

Pokiaľ ide o dizajn, bude mať duálne ohnutý displej a zachová sa kovový rám. Tlačidlo napájania a prvok na úpravu hlasitosti budú umiestnené na pravej strane telefónu. Vpredu bude ešte domovské tlačidlo a na zadnej strane snímač odtlačkov prstov.

Huawei P10 bude mať duálny systém fotoaparátov, pričom moduly sa budú  nachádzať na rovnakom mieste ako na P9. Objektív fotoaparátu P10 je opäť výsledkom spolupráce s nemeckou Leicou.

Operačný systém bude Android 7.0 Nougat s najnovšou verziou nadstavby Huawei EMUI. Očakáva sa aj nejaká forma technológie umelej inteligencie. Objavili sa špekulácie,že dostupná bude aj verzia telefónu s digitálnou hlasovou asistentkou Alexou od Amazonu.

Dostupný bude aj väčší model  P10 Plus, ktorý bude mať rovnaké špecifikácie, jediný rozdiel bude väčší, 5,5-palcový displej. Smartfóny Huawei P10 a P10 Plus by mali byť oficiálne predstavené v marci alebo apríli.

Zdroj: Ibtimes 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá