Image
12.1.2017 0 Comments

Modulárny koncept GraalPhone kombinuje smartfón, Windows PC, tablet a 3D kameru

Jedno z najnevšednejších zariadení vystavovaných na CES 2017 bol GraalPhone. Ide o koncept vytvorený rovnomennou francúzskou spoločnosťou, modulárne zariadenie 4 v 1, kombinujúce telefón, laptop, tablet a 3D kameru.

Koncept spája androidový smartfón, vybavený 5" full HD displejom, 8 GB RAM, 8-jadrovým procesorom Qualcomm a 256 GB úložiskom, so  7" Windows PC s procesorom Atom a plnohodnotnou klávesnicou, ktorý sa dá použiť aj ako 7" androidový tablet.  Štvrtú zložku tvoria dve kamery s 5× optickým zoomom a xenónovým bleskom. Kamerový systém vzniká zasunutím telefónu do notebooku a umožňuje zhotovovať stereoskopické 3D obrázky.

Telefón alebo počítač s Windows môžete použiť ako samostatné zariadenia, no len čo vložíte telefón do slotu na počítači, ten sa zmení na 7-palcový tablet s Androidom.

Hoci zariadenia s Androidom a Windows majú rôzne procesory, delia sa o úložisko, konektivitu a 3000 mAh batériu. Na CES bol vystavený dizajnový prototyp, no softvér zatiaľ nie je pripravený na verejnú demonštráciu, integrácia Androidu a Windows bude zrejme vyžadovať veľa práce.

Cena prístroja by sa mala pohybovať v rozmedzí 800 až 1000 dolárov a na trh by sa mal dostať koncom roka 2017 alebo začiatkom roka 2018.

Zdroj: Liliputing

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá