Image
2.8.2016 0 Comments

Na Slovensko prichádza online knižné predplatné Fabula

Online predplatné elektronických a audio kníh z fínskeho Oulu vstupuje na slovenský trh. Na úvod ponúka na Slovensku približne 130 elektronických kníh v cene 9,99 EUR za mesiac.

Služba Fabula bola doposiaľ dostupná na troch trhoch - vo Fínsku, Estónsku a Lotyšsku. V týchto dňoch sa k nim pridáva aj Slovensko. Fabula ponúka streamovanie audokníh a prístup ku katalógu elektronických kníh. V cene mesačného predplatného vo výške 9,99 EUR je zahrnutý prístup ku katalógu e-kníh a audiokníh a to bez akýchkoľvek obmedzení.

V súčasnosti Fabula na Slovensku ponúka 130 knižných titulov v slovenčine a ďalších 12-tisíc titulov v iných jazykoch. Všetky tieto knihy je možné čítať na tablete alebo smartfóne so systémom Android alebo iOS. Počúvať audioknihy je možné online a po stiahnutí do mobilu aj v režime offline, vďaka čomu je možné používať aplikáciu aj bez prístupu na internet.

Knihy v službe Fabula sú rozdelené podľa žánrov a takisto zaradené do troch smart kategórií - Redakčný výber, Naposledy pridané a Obľúbené. Editori sa starajú o to, aby si užívatelia mohli každý týždeň vyberať z nových a pre nich zaujímavých titulov. Objavovať nové tituly je možné veľmi jednoducho, prehľadávaním titulov, ktoré boli za posledný mesiac do služby pridané v záložke Naposledy pridané. Naopak zistiť, aké tituly sú vo Fabula aktuálne obľúbené ostatnými užívateľmi, je možné pomocou kategórie Obľúbené.

V tejto kategórii si možno vybrať knihu, ktorú v danom týždni čítalo najviac užívateľov. Knižná ponuka na Slovensku v službe Fabula v súčasnosti pozostáva prevažne z populárnej literatúry - krimi a románov, drámy, fantasy a historickej beletrie od vydavateľov ako Premedia, Inaque, EvitaPress, Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov a Elist.

Zatiaľ slovenské eBooky tvoria len malú časť z celkového katalógu, ktorý zahŕňa prevažne knihy v angličtine. Tento rok plánuje Fabula sprístupniť 100 až 200 nových kníh v slovenčine. Všetko však závisí na majiteľoch práv. Každý mesiac by však malo pribudnúť zhruba 10 nových kníh v slovenčine.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá