Image
2.8.2016 0 Comments

Na Slovensko prichádza online knižné predplatné Fabula

Online predplatné elektronických a audio kníh z fínskeho Oulu vstupuje na slovenský trh. Na úvod ponúka na Slovensku približne 130 elektronických kníh v cene 9,99 EUR za mesiac.

Služba Fabula bola doposiaľ dostupná na troch trhoch - vo Fínsku, Estónsku a Lotyšsku. V týchto dňoch sa k nim pridáva aj Slovensko. Fabula ponúka streamovanie audokníh a prístup ku katalógu elektronických kníh. V cene mesačného predplatného vo výške 9,99 EUR je zahrnutý prístup ku katalógu e-kníh a audiokníh a to bez akýchkoľvek obmedzení.

V súčasnosti Fabula na Slovensku ponúka 130 knižných titulov v slovenčine a ďalších 12-tisíc titulov v iných jazykoch. Všetky tieto knihy je možné čítať na tablete alebo smartfóne so systémom Android alebo iOS. Počúvať audioknihy je možné online a po stiahnutí do mobilu aj v režime offline, vďaka čomu je možné používať aplikáciu aj bez prístupu na internet.

Knihy v službe Fabula sú rozdelené podľa žánrov a takisto zaradené do troch smart kategórií - Redakčný výber, Naposledy pridané a Obľúbené. Editori sa starajú o to, aby si užívatelia mohli každý týždeň vyberať z nových a pre nich zaujímavých titulov. Objavovať nové tituly je možné veľmi jednoducho, prehľadávaním titulov, ktoré boli za posledný mesiac do služby pridané v záložke Naposledy pridané. Naopak zistiť, aké tituly sú vo Fabula aktuálne obľúbené ostatnými užívateľmi, je možné pomocou kategórie Obľúbené.

V tejto kategórii si možno vybrať knihu, ktorú v danom týždni čítalo najviac užívateľov. Knižná ponuka na Slovensku v službe Fabula v súčasnosti pozostáva prevažne z populárnej literatúry - krimi a románov, drámy, fantasy a historickej beletrie od vydavateľov ako Premedia, Inaque, EvitaPress, Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov a Elist.

Zatiaľ slovenské eBooky tvoria len malú časť z celkového katalógu, ktorý zahŕňa prevažne knihy v angličtine. Tento rok plánuje Fabula sprístupniť 100 až 200 nových kníh v slovenčine. Všetko však závisí na majiteľoch práv. Každý mesiac by však malo pribudnúť zhruba 10 nových kníh v slovenčine.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Internet

Inteligentný bot Google Assistant čoskoro umožní vykonávať platby aj hlasovým príkazom

18.01.2017 00:25

Rozbor Google App pre Android (beta verzia 6.11.13), ktorý  zahŕňa aj službu Assistant, podľa ľudí z XDA Developers ukazuje, že čoskoro by sme mohli uskutočňovať platby pomocou zariadení podporujúcich ...

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá