Image
2.8.2016 0 Comments

Na Slovensko prichádza online knižné predplatné Fabula

Online predplatné elektronických a audio kníh z fínskeho Oulu vstupuje na slovenský trh. Na úvod ponúka na Slovensku približne 130 elektronických kníh v cene 9,99 EUR za mesiac.

Služba Fabula bola doposiaľ dostupná na troch trhoch - vo Fínsku, Estónsku a Lotyšsku. V týchto dňoch sa k nim pridáva aj Slovensko. Fabula ponúka streamovanie audokníh a prístup ku katalógu elektronických kníh. V cene mesačného predplatného vo výške 9,99 EUR je zahrnutý prístup ku katalógu e-kníh a audiokníh a to bez akýchkoľvek obmedzení.

V súčasnosti Fabula na Slovensku ponúka 130 knižných titulov v slovenčine a ďalších 12-tisíc titulov v iných jazykoch. Všetky tieto knihy je možné čítať na tablete alebo smartfóne so systémom Android alebo iOS. Počúvať audioknihy je možné online a po stiahnutí do mobilu aj v režime offline, vďaka čomu je možné používať aplikáciu aj bez prístupu na internet.

Knihy v službe Fabula sú rozdelené podľa žánrov a takisto zaradené do troch smart kategórií - Redakčný výber, Naposledy pridané a Obľúbené. Editori sa starajú o to, aby si užívatelia mohli každý týždeň vyberať z nových a pre nich zaujímavých titulov. Objavovať nové tituly je možné veľmi jednoducho, prehľadávaním titulov, ktoré boli za posledný mesiac do služby pridané v záložke Naposledy pridané. Naopak zistiť, aké tituly sú vo Fabula aktuálne obľúbené ostatnými užívateľmi, je možné pomocou kategórie Obľúbené.

V tejto kategórii si možno vybrať knihu, ktorú v danom týždni čítalo najviac užívateľov. Knižná ponuka na Slovensku v službe Fabula v súčasnosti pozostáva prevažne z populárnej literatúry - krimi a románov, drámy, fantasy a historickej beletrie od vydavateľov ako Premedia, Inaque, EvitaPress, Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov a Elist.

Zatiaľ slovenské eBooky tvoria len malú časť z celkového katalógu, ktorý zahŕňa prevažne knihy v angličtine. Tento rok plánuje Fabula sprístupniť 100 až 200 nových kníh v slovenčine. Všetko však závisí na majiteľoch práv. Každý mesiac by však malo pribudnúť zhruba 10 nových kníh v slovenčine.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá