Image
16.2.2015 0 Comments

Na Facebooku možno konečne stanoviť "dediča" účtu v prípade smrti

facebook.jpg Facebook dáva používateľom svojej sociálnej siete viac kontroly nad tým, ako sa s ich účtom bude nakladať v prípade ich smrti.

Na Facebooku sa u používateľov v Spojených štátoch (zatiaľ) objavila nová voľba, pomocou ktorej môže používateľ tejto najväčšej sociálnej siete sveta určiť jednu osobu - "dediča účtu" -, ktorá sa bude v prípade smrti daného používateľa o jeho účet aj naďalej starať.

Táto osoba bude môcť meniť profilovú fotografiu, umiestniť na Timeline parte, prijímať žiadosti o priateľstvo a sťahovať archív fotografií a príspevkov, ktoré na svoj účet používateľ umiestnil.

Na druhej strane "dedič" nebude mať nad účtom zosnulého plnú kontrolu, pretože nebude môcť upravovať staršie príspevky, pristupovať k súkromným správam alebo mazať celý účet.

Doteraz Facebook účet používateľa v prípade jeho smrti zmrazil a vedľa mena danej osoby umiestnil nápis "Spomíname", pričom z jeho profilu zmazal všetky reklamy.
Táto možnosť je na Facebooku stále nastavená ako implicitná, a teda novú funkciu "dediča" je nevyhnutné manuálne zapnúť. Aj keď je nová funkcia zatiaľ dostupná iba pre používateľov v Spojených štátoch, ďalšie štáty majú podľa prevádzkovateľov rýchlo nasledovať.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá