Image
16.2.2015 0 Comments

Na Facebooku možno konečne stanoviť "dediča" účtu v prípade smrti

facebook.jpg Facebook dáva používateľom svojej sociálnej siete viac kontroly nad tým, ako sa s ich účtom bude nakladať v prípade ich smrti.

Na Facebooku sa u používateľov v Spojených štátoch (zatiaľ) objavila nová voľba, pomocou ktorej môže používateľ tejto najväčšej sociálnej siete sveta určiť jednu osobu - "dediča účtu" -, ktorá sa bude v prípade smrti daného používateľa o jeho účet aj naďalej starať.

Táto osoba bude môcť meniť profilovú fotografiu, umiestniť na Timeline parte, prijímať žiadosti o priateľstvo a sťahovať archív fotografií a príspevkov, ktoré na svoj účet používateľ umiestnil.

Na druhej strane "dedič" nebude mať nad účtom zosnulého plnú kontrolu, pretože nebude môcť upravovať staršie príspevky, pristupovať k súkromným správam alebo mazať celý účet.

Doteraz Facebook účet používateľa v prípade jeho smrti zmrazil a vedľa mena danej osoby umiestnil nápis "Spomíname", pričom z jeho profilu zmazal všetky reklamy.
Táto možnosť je na Facebooku stále nastavená ako implicitná, a teda novú funkciu "dediča" je nevyhnutné manuálne zapnúť. Aj keď je nová funkcia zatiaľ dostupná iba pre používateľov v Spojených štátoch, ďalšie štáty majú podľa prevádzkovateľov rýchlo nasledovať.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá