Image
16.2.2015 0 Comments

Na Facebooku možno konečne stanoviť "dediča" účtu v prípade smrti

facebook.jpg Facebook dáva používateľom svojej sociálnej siete viac kontroly nad tým, ako sa s ich účtom bude nakladať v prípade ich smrti.

Na Facebooku sa u používateľov v Spojených štátoch (zatiaľ) objavila nová voľba, pomocou ktorej môže používateľ tejto najväčšej sociálnej siete sveta určiť jednu osobu - "dediča účtu" -, ktorá sa bude v prípade smrti daného používateľa o jeho účet aj naďalej starať.

Táto osoba bude môcť meniť profilovú fotografiu, umiestniť na Timeline parte, prijímať žiadosti o priateľstvo a sťahovať archív fotografií a príspevkov, ktoré na svoj účet používateľ umiestnil.

Na druhej strane "dedič" nebude mať nad účtom zosnulého plnú kontrolu, pretože nebude môcť upravovať staršie príspevky, pristupovať k súkromným správam alebo mazať celý účet.

Doteraz Facebook účet používateľa v prípade jeho smrti zmrazil a vedľa mena danej osoby umiestnil nápis "Spomíname", pričom z jeho profilu zmazal všetky reklamy.
Táto možnosť je na Facebooku stále nastavená ako implicitná, a teda novú funkciu "dediča" je nevyhnutné manuálne zapnúť. Aj keď je nová funkcia zatiaľ dostupná iba pre používateľov v Spojených štátoch, ďalšie štáty majú podľa prevádzkovateľov rýchlo nasledovať.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá