Image
16.2.2015 0 Comments

Prvý domáci bezpečnostný robot iCamPRO FHD

iCamPRO_FHD.png Spoločnosť Amaryllo predstavila na veľtrhu CES svoju novú dohliadaciu kameru iCamPRO FHD, ktorá získala ocenenie za inováciu. Môže sa otáčať o celých 180° a má zabudovanú technológiu na automatické sledovanie pohybu. Nejde však len obyčajnú dohliadaciu kameru, iCamPRO je vlastne bezpečnostný robot.

Má integrovaný inteligentný dohliadací systém a zvukové i pohybové senzory. Vďaka nim „zacíti" prítomnosť niekoho, automaticky sa otočí tým smerom a sleduje pohyb. V domácom prostredí teda môže sledovať pohyb votrelca po celom dome a zaznamenávať cenné dôkazy.


Zástupca spoločnosti sa vyjadril, že Amaryllo chce do všetkých svojich nových produktov zabudovať umelú inteligenciu, takže to nebudú len pasívne IP kamery, ale inteligentné roboty, schopné vykonávať určité úlohy. Navyše ich bude možné z času na čas upgradovať, aby sa stali múdrejšími.

iCamPro.jpg

Počas veľtrhu spoločnosť demonštrovala, že iCamPRO môže skutočne sledovať aj viac ľudí. Ak sú napríklad v dome dvaja votrelci, pričom jeden je pred kamerou a druhý za ňou, iCamPRO bude najprv sledovať prvého, ktorého zachytí, ale potom sa obráti o 180 stupňov, aby mohol sledovať aj druhú osobu. V mnohých ohľadoch iCam PRO vykonáva sledovanie na veľkej ploche efektívnejšie ako dve statické IP kamery, ktoré majú obmedzený rozsah pohľadu.


Ak robot deteguje pohyb, okamžite začne posielať obrazové upozornenia na pripojené mobilné zariadenie. Okrem toho môže udalosti zaznamenávať lokálne na kartu SD alebo ich odosielať na konto Google Drive. Výrobca ponúka s kamerou 15 GB voľného cloudového úložiska na Google Drive. Kamera má jednoduché ovládanie, disponuje nočným videním a 256-bitovým šifrovaním. Proces šifrovania poskytuje ochranu od kamery cez router až na server (všetky prenosy obrazu a zvuku sa uskutočňujú prostredníctvom serverov spoločnosti Google).

iCamPro_front_view.jpg

Kamera iCamPRO sa má dostať na trh v máji, cena bude 299 dolárov, no do 19. januára je možnosť predobjednať si ju výhodnejšie na portáli Indiegogo. Kampaň prebieha aj na portáli Kickstarter, tá potrvá do 28. januára. V oboch prípadoch si spoločnosť určila cieľovú sumu 1000 dolárov, no na konte je už na oboch portáloch viac ako 200 000 dolárov.

Zdroj: securitygem.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá