Image
16.11.2012 0 Comments

Microsoft zverejnil plán zlúčenia Yammeru a SharePointu

Microsofts_yammer_sharepoint.png Spoločnosť predstavila plány na integráciu Yammeru na konferenciu SharePointu. Aj keď hlavným bodom preberaným na konferencii bude chystaná verzia 2013, nielen účastníkov bude veľmi zaujímať aj osud sociálnej siete, ktorú Microsoft nedávno zakúpil a ktorú chce do tohto systému na vnútropodnikovú spoluprácu integrovať. Microsoft totiž o SharePointe 2013 a jeho nových funkciách priebežne informuje, zatiaľ čo o Yammeri a jeho možnom využití kolujú skôr iba dohady. Spoločnosť sa rozhodla vniesť do celej záležitosti svetlo a hneď v pondelok predniesla na konferencii prebiehajúcej v Las Vegas harmonogram aproximácie systému SharePoint a sociálnej siete Yammer.

Prv než Microsoft kúpil v júni spoločnosť Yammer za 1,2 miliardy dolárov, dokázali tieto dve platformy vzájomne spolupracovať na úrovni API. Spoločnosť však v pondelok oznámila, že pracuje na oveľa hlbšej spolupráci, ktorá umožní priame zdieľanie požívateľov aj ich identity, spoločnú správu dokumentov a agregáciu kanálov na upozorňovanie používateľov. V ďalšej fáze by podľa predstaviteľov Microsoftu mala nasledovať integrácia novo vznikajúcej spoločnej platformy s ďalšími produktmi spoločnosti.

Ďalšia novinka je ukončenie verziae Business Yammeru a zníženie cien komplexnejšieho variantu Enterprise z 15 dolárov mesačne za používateľa na tri. Microsoft takisto integruje Yammer Enterprise do systému SharePoint Online, teda verzie hostovanej v cloude, ktorú možno zakúpiť samostatne alebo v rámci predplatného cloudového kancelárskeho balíka Office 365.

Spoločnosť na konferencii oznámila aj pôvodné mobilné aplikácie SharePointu pre zariadenia so systémom Windows 8, Windows Phone, iOS a Android. Tieto aplikácie sprostredkujú používateľom prístup k správam a dokumentom systému SharePoint 2013.

„SharePoint 2013 je zásadný, pretože predstavuje začiatok novej éry," vyhlásil Jared Spataro, riaditeľ marketingu produktu SharePoint, počas svojho dvojhodinového úvodného vystúpenia. Táto verzia podľa Spatarových slov napríklad uzatvára trojročný cyklus vydávania nových verzií a prechádza na 90-dňový režim aktualizácií, zameraný predovšetkým na SharePoint on-line.

Spataro aj ďalší z rečníkov, korporátny viceprezident pre SharePoint Jeff Teper, dali jasne najavo, že Microsoft uprednostňuje cloudovú verziu pred verziou inštalovanou na serveroch zákazníka. „Odporúčame presun na cloud, pretože variant on-line ponúka vcelku lepčší výkon," povedal Teper. No dodal, že zákazníkom, ktorí preferujú vlastnú inštaláciu, ponúka SharePoint 2013 najväčší objem aktualizácií zo všetkých doterajších verzií.

Medzi najvýraznejšie novinky patrí zmena grafického rozhrania na dotykové v štýle Windows 8 alebo integrácie cloudového úložiska SkyDrive Pro, ktoré umožňuje ukladanie a zdieľanie dokumentov. Pod kapotou došlo k zlepšeniu správy úloh alebo prebudovaniu vyhľadávacieho nástroja so zdokonalením e-discovery a možnosťou publikácie na webe.

Nový je aj model vývoja webových aplikácií na vytváranie aplikácií SharePoint, ktoré umožňujú používať rozšírené programovacie jazyky ako JavaScript, PHP alebo .Net a vývojové nástroje ako Visual Studio 2012 alebo nové vývojové nástroje Napa balíka Office 365.

Aj keď SharePoint je pomerne úspešný nástroj na tvorbu intranetov a extranetov, najčastejšie sa kritizuje jeho slabá podpora sociálnych sietí. Nákup spoločnosti Yammer je odpoveď na tieto kritiky. Preto nie je prekvapujúce, že chce Microsoft túto sociálnu sieť integrovať priamo do svojho produktu.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá