Image
31.7.2014 0 Comments

Microsoft vývojárom pripravil dosku v štýle Raspberry Pi

INT_rasbery PI.jpg Microsoft sa spojil s Intelom a ďalším výrobcom hardvéru, spoločnosťou CircuitCo, a navrhol spolu s nimi základnú dosku pre vývojárov s názvom Sharks Cove. Tú si teraz možno predobjednať za 299 dolárov.

Doska, ktorú jej výrobcovia opisujú ako „vývojovú základnú dosku, ktorú môžete používať na vývoj hardvéru a ovládačov pre Windows a Android", je osadená čipom Intel Atom Z3735G, štvorjadrovým procesorom s taktmi jadier od 1,33 GHz po 1,83 GHz, 1 GB pamäte RAM, 16 GB pamäte flash a slotom na karty microSD. 

„Veríme, že za cenu 299 dolárov dosku využijú nezávislí výrobcovia hardvéru a hardvéroví nadšenci. Táto cena zahŕňa nielen cenu hardvéru, ale aj binárnu kópiu systému Windows 8.1 a nevyhnutné príslušenstvo. Ak navyše uvážime, že Windows Driver Kit 8.1 možno spárovať s Visual Studio Express a obe tieto riešenia sú s platným účtom na MSDN dostupné zadarmo, prekážky pre vývojárov ovládačov pre Windows neboli nikdy menšie," uviedol Microsoft v príspevku na svojom blogu. 

Webová stránka Sharks Cove potom uvádza, že doska Intel Sharks Cove môže slúžiť na vývoj zariadení a ovládačov, ktoré využívajú rôzne rozhrania vrátane GPIO, I2C, I2S, UART, SDIO, USB a MIPIM pre displeje a fotoaparáty. Za 300 dolárov je Sharks Cove podstatne drahšie ako alternatívy určené pre iné systémy. Nadšenci si pravdepodobne radšej kúpia iba za tridsaťpäť dolárov počítač na doske Raspberry Pi, postavený na architektúre ARM, alebo BeagleBone Black za päťdesiatpäť dolárov. Dokonca aj MinnowBoard postavený na platforme Intelu, ktorý je kompatibilný tak s Linuxom, ako aj Androidom, stojí iba 99 dolárov. CircuitCo vyrába BeagleBone Black aj MinnowBoard. 

Sharks Cove však môže byť atraktívnym variantom pre širší okruh vývojárov. „Primárne má doska Sharks Cove slúžiť na vývoj subsystémov pre tablety a mobilné zariadenia postavené na architektúre Atom, ale táto vývojová základná doska môže byť použitá aj pre akékoľvek zariadenia postavené na Windows či Androide, ktoré používajú procesor Atom," stojí na webe Sharks Cove. Priamo Microsoft potom uvádza, že „táto vývojová doska kompatibilná s Windows je navrhnutá na to, aby umožnila vývoj softvéru a ovládačov pre mobilné zariadenia so systémom Windows, napríklad telefóny či tablety." 

Microsoft podľa svojich slov v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch plánuje na svojom blogu MSDN zverejniť množstvo ďalších článkov týkajúcich sa Sharks Cove. Medzi nimi budú príspevky letných vysokoškolských stážistov v Microsofte, ktorí budú opisovať vývoj ovládačov s použitím Sharks Cove a prostredie User Mode Driver Framwork, a dočkáme sa aj článkov opisujúcich, „ako to všetko vzniklo".

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá