Image
31.7.2014 0 Comments

Microsoft vývojárom pripravil dosku v štýle Raspberry Pi

INT_rasbery PI.jpg Microsoft sa spojil s Intelom a ďalším výrobcom hardvéru, spoločnosťou CircuitCo, a navrhol spolu s nimi základnú dosku pre vývojárov s názvom Sharks Cove. Tú si teraz možno predobjednať za 299 dolárov.

Doska, ktorú jej výrobcovia opisujú ako „vývojovú základnú dosku, ktorú môžete používať na vývoj hardvéru a ovládačov pre Windows a Android", je osadená čipom Intel Atom Z3735G, štvorjadrovým procesorom s taktmi jadier od 1,33 GHz po 1,83 GHz, 1 GB pamäte RAM, 16 GB pamäte flash a slotom na karty microSD. 

„Veríme, že za cenu 299 dolárov dosku využijú nezávislí výrobcovia hardvéru a hardvéroví nadšenci. Táto cena zahŕňa nielen cenu hardvéru, ale aj binárnu kópiu systému Windows 8.1 a nevyhnutné príslušenstvo. Ak navyše uvážime, že Windows Driver Kit 8.1 možno spárovať s Visual Studio Express a obe tieto riešenia sú s platným účtom na MSDN dostupné zadarmo, prekážky pre vývojárov ovládačov pre Windows neboli nikdy menšie," uviedol Microsoft v príspevku na svojom blogu. 

Webová stránka Sharks Cove potom uvádza, že doska Intel Sharks Cove môže slúžiť na vývoj zariadení a ovládačov, ktoré využívajú rôzne rozhrania vrátane GPIO, I2C, I2S, UART, SDIO, USB a MIPIM pre displeje a fotoaparáty. Za 300 dolárov je Sharks Cove podstatne drahšie ako alternatívy určené pre iné systémy. Nadšenci si pravdepodobne radšej kúpia iba za tridsaťpäť dolárov počítač na doske Raspberry Pi, postavený na architektúre ARM, alebo BeagleBone Black za päťdesiatpäť dolárov. Dokonca aj MinnowBoard postavený na platforme Intelu, ktorý je kompatibilný tak s Linuxom, ako aj Androidom, stojí iba 99 dolárov. CircuitCo vyrába BeagleBone Black aj MinnowBoard. 

Sharks Cove však môže byť atraktívnym variantom pre širší okruh vývojárov. „Primárne má doska Sharks Cove slúžiť na vývoj subsystémov pre tablety a mobilné zariadenia postavené na architektúre Atom, ale táto vývojová základná doska môže byť použitá aj pre akékoľvek zariadenia postavené na Windows či Androide, ktoré používajú procesor Atom," stojí na webe Sharks Cove. Priamo Microsoft potom uvádza, že „táto vývojová doska kompatibilná s Windows je navrhnutá na to, aby umožnila vývoj softvéru a ovládačov pre mobilné zariadenia so systémom Windows, napríklad telefóny či tablety." 

Microsoft podľa svojich slov v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch plánuje na svojom blogu MSDN zverejniť množstvo ďalších článkov týkajúcich sa Sharks Cove. Medzi nimi budú príspevky letných vysokoškolských stážistov v Microsofte, ktorí budú opisovať vývoj ovládačov s použitím Sharks Cove a prostredie User Mode Driver Framwork, a dočkáme sa aj článkov opisujúcich, „ako to všetko vzniklo".

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá