Image
9.3.2015 0 Comments

Microsoft vydal preview verziu Office 2016 pre Mac

Blesk_prewiew.jpg Microsoft vydal preview verziu kancelárskeho balíka Office 2016 pre Mac, ktorý má nahradiť štyri roky starý Office 2011.

Preview verziu si môže stiahnuť akýkoľvek používateľ Macu s OS X Yosemite, pričom inštalácia balíka vyžaduje 2,5 GB miesta na disku. Balík s oficiálnym názvom Office 2016 pre Mac - Microsoft opäť používa rovnaké numerické označenie pre Office určený pre OS X aj Windows - obsahuje aplikácie Excel, OneNote, Outlook, PowerPoint a Word.

Microsoft doposiaľ neuviedol, kedy plánuje vydať finálnu verziu nového Office pre OS X ani Windows, ale analytici očakávajú, že spoločnosť obe verzie vydáva spolu s operačným systémom Windows 10. Ten sa má na trhu objaviť v septembri alebo októbri tohto roka. Microsoft vo svojom FAQ iba uvádza, že balík má byť dostupný „v druhej polovici roka 2015".
Podľa Microsoftu bude preview verzie nového Office „aktualizovaná v pravidelných intervaloch" a platnosť každého buildu vyprší po 60 dňoch od vydania nového buildu. „Posledný preview build teda bude fungovať ešte mesiac po vydaní finálnej verzie Office," dodal Microsoft. Cena balíka zatiaľ nebola zverejnená - túto informáciu Microsoft typicky sprístupňuje až tesne pred vydaním.

Používatelia Office 365 budú môcť prejsť na Office 2016 bez ďalšieho poplatku. V súčasnosti Office pre Mac (nie predplatiteľská verzia) začína na úrovni 139,99 dolára za jednu licenciu pri verzii Home and Student, ktorá neobsahuje Outlook. Licencia Office pre Mac vo verzii Business vrátane Outlooku vyjde na 219,99 dolára. Používatelia Office 2011 pre Mac budú mať na upgrade na Office 2016 len niekoľko mesiacov, a to do 12. januára 2016.
Office 2016 pre Mac preview si možno stiahnuť z webových stránok Microsoftu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá