Image
9.3.2015 0 Comments

Microsoft vydal preview verziu Office 2016 pre Mac

Blesk_prewiew.jpg Microsoft vydal preview verziu kancelárskeho balíka Office 2016 pre Mac, ktorý má nahradiť štyri roky starý Office 2011.

Preview verziu si môže stiahnuť akýkoľvek používateľ Macu s OS X Yosemite, pričom inštalácia balíka vyžaduje 2,5 GB miesta na disku. Balík s oficiálnym názvom Office 2016 pre Mac - Microsoft opäť používa rovnaké numerické označenie pre Office určený pre OS X aj Windows - obsahuje aplikácie Excel, OneNote, Outlook, PowerPoint a Word.

Microsoft doposiaľ neuviedol, kedy plánuje vydať finálnu verziu nového Office pre OS X ani Windows, ale analytici očakávajú, že spoločnosť obe verzie vydáva spolu s operačným systémom Windows 10. Ten sa má na trhu objaviť v septembri alebo októbri tohto roka. Microsoft vo svojom FAQ iba uvádza, že balík má byť dostupný „v druhej polovici roka 2015".
Podľa Microsoftu bude preview verzie nového Office „aktualizovaná v pravidelných intervaloch" a platnosť každého buildu vyprší po 60 dňoch od vydania nového buildu. „Posledný preview build teda bude fungovať ešte mesiac po vydaní finálnej verzie Office," dodal Microsoft. Cena balíka zatiaľ nebola zverejnená - túto informáciu Microsoft typicky sprístupňuje až tesne pred vydaním.

Používatelia Office 365 budú môcť prejsť na Office 2016 bez ďalšieho poplatku. V súčasnosti Office pre Mac (nie predplatiteľská verzia) začína na úrovni 139,99 dolára za jednu licenciu pri verzii Home and Student, ktorá neobsahuje Outlook. Licencia Office pre Mac vo verzii Business vrátane Outlooku vyjde na 219,99 dolára. Používatelia Office 2011 pre Mac budú mať na upgrade na Office 2016 len niekoľko mesiacov, a to do 12. januára 2016.
Office 2016 pre Mac preview si možno stiahnuť z webových stránok Microsoftu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá