Image
21.4.2015 0 Comments

Microsoft vydá preview Office pre smartfóny s Windows 10

windows10_smartphone.jpg Microsoft ešte v apríli vydá preview verziu mobilného balíka Office pre inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Windows 10. Nové aplikácie pre telefóny/menšie tablety majú mať rovnaké funkcie ako tie, ktoré sú už v súčasnosti dostupné pre operačné systémy iOS a Android.

„Preview verzia univerzálnych aplikácií Office pre telefóny s Windows 10 bude dostupná do konca tohto mesiaca," napísal v piatok na oficiálnom blogu Microsoftu Jared Spatarom. Nová preview verzia Office bude vydaná po tom, čo americký gigant pred dvoma mesiacmi sprístupnil náhľadovú verziu svojho kancelárskeho balíka pre počítače a väčšie tablety s Windows 10. Vtedy predstavitelia Microsoftu uviedli, že počas „niekoľkých týždňov" vydajú podobné aplikácie Office pre smartfóny a menšie tablety.

Microsoft sa už skôr rozhodol, že vydá pre Windows 10 dve súpravy aplikácií Office: jednu pre smartfóny a tablety s displejmi do 8 palcov a druhú pre väčšie zariadenia (tablety, notebooky, desktopy) s dotykovými displejmi. Spatarom použil na označenie oboch spomínaných súprav termín „univerzálne aplikácie Office", zatiaľ čo štandardný Office 2016, určený pre desktopy bez dotykových displejov, sa zvykne označovať ako „desktopové aplikácie Office". Preview verzia Office 2016 bola vydaná minulý mesiac.

Univerzálne aplikácie neponúknu tie isté funkcie ako aplikácie balíka Office na desktope, ktoré sú podľa Microsoftu stále pre profesionálov tým najlepším riešením. Aby však zaistila čo najlepšia kompatibilita, univerzálne a desktopové aplikácie sú založené na rovnakom kóde. Aplikácia pre mobilné zariadenia majú, samozrejme, zjednodušené používateľské rozhranie.

Spatarom neuviedol, aké konkrétne aplikácie bude prvý preview Office pre smartfóny s Windows a malé tablety obsahovať. Spomínaná februárová preview verzia pre počítače a väčšie tablety zahŕňala iba Excel, PowerPoint, Word. Nové aplikácie pre telefóny/menšie tablety majú mať rovnaké funkcie ako tie, ktoré sú už v súčasnosti dostupné pre operačné systémy iOS a Android.

Nie je zatiaľ jasné, koľko si Microsoft bude za jednotlivé edície Office účtovať a ako bude licencovať mobilné aplikácie na komerčné účely. Hovorkyňa amerického gigantu iba uviedla, že informácie o cenách budú zverejnené až súčasne s vydaním aplikácií.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá