Image
21.4.2015 0 Comments

Microsoft vydá preview Office pre smartfóny s Windows 10

windows10_smartphone.jpg Microsoft ešte v apríli vydá preview verziu mobilného balíka Office pre inteligentné mobilné telefóny s operačným systémom Windows 10. Nové aplikácie pre telefóny/menšie tablety majú mať rovnaké funkcie ako tie, ktoré sú už v súčasnosti dostupné pre operačné systémy iOS a Android.

„Preview verzia univerzálnych aplikácií Office pre telefóny s Windows 10 bude dostupná do konca tohto mesiaca," napísal v piatok na oficiálnom blogu Microsoftu Jared Spatarom. Nová preview verzia Office bude vydaná po tom, čo americký gigant pred dvoma mesiacmi sprístupnil náhľadovú verziu svojho kancelárskeho balíka pre počítače a väčšie tablety s Windows 10. Vtedy predstavitelia Microsoftu uviedli, že počas „niekoľkých týždňov" vydajú podobné aplikácie Office pre smartfóny a menšie tablety.

Microsoft sa už skôr rozhodol, že vydá pre Windows 10 dve súpravy aplikácií Office: jednu pre smartfóny a tablety s displejmi do 8 palcov a druhú pre väčšie zariadenia (tablety, notebooky, desktopy) s dotykovými displejmi. Spatarom použil na označenie oboch spomínaných súprav termín „univerzálne aplikácie Office", zatiaľ čo štandardný Office 2016, určený pre desktopy bez dotykových displejov, sa zvykne označovať ako „desktopové aplikácie Office". Preview verzia Office 2016 bola vydaná minulý mesiac.

Univerzálne aplikácie neponúknu tie isté funkcie ako aplikácie balíka Office na desktope, ktoré sú podľa Microsoftu stále pre profesionálov tým najlepším riešením. Aby však zaistila čo najlepšia kompatibilita, univerzálne a desktopové aplikácie sú založené na rovnakom kóde. Aplikácia pre mobilné zariadenia majú, samozrejme, zjednodušené používateľské rozhranie.

Spatarom neuviedol, aké konkrétne aplikácie bude prvý preview Office pre smartfóny s Windows a malé tablety obsahovať. Spomínaná februárová preview verzia pre počítače a väčšie tablety zahŕňala iba Excel, PowerPoint, Word. Nové aplikácie pre telefóny/menšie tablety majú mať rovnaké funkcie ako tie, ktoré sú už v súčasnosti dostupné pre operačné systémy iOS a Android.

Nie je zatiaľ jasné, koľko si Microsoft bude za jednotlivé edície Office účtovať a ako bude licencovať mobilné aplikácie na komerčné účely. Hovorkyňa amerického gigantu iba uviedla, že informácie o cenách budú zverejnené až súčasne s vydaním aplikácií.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá