Image
20.8.2014 0 Comments

Microsoft stiahol chybnú aktualizáciu

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Spoločnosť zareagovala na problémy s posledným súborom aktualizácií predovšetkým v systéme Windows 7 jej stiahnutím. Windows Update vám teda teraz už túto opravu neponúkne.

Hoci aktualizáciu, ktorá poškodila niekoľko počítačov, už na Windows Update nenájdete, stále si môžete stiahnuť inú chybnú opravu. Chybný update bol identifikovaný ako MS14-045 (KB 2982791) a išlo o jednu z deviatich opráv uvoľnených v rámci augustových utorkových opráv.

Krátko po vydaní patchu sa však začali množiť sťažnosti používateľov. Problémy sa objavili predovšetkým u majiteľov 64-bitových Windows 7, ktorí nemohli spustiť svoje zariadenia a nepomohli im ani bežné opravné metódy ako spustenie v núdzovom režime.

Microsoft v reakcii na používateľské sťažnosti aktualizáciu rýchlo stiahol z obehu. Časť z MS14-045 si však môžu aj naďalej stiahnuť. Pôvodne bola totiž chybná oprava tvorená dvoma balíčkami. Microsoft však odstránil len jeden z nich.

Spoločnosť používateľov upokojuje, že druhá časť aktualizácie, ktorá je určená pre Windows 7, 8/8.1 i serverové edície, nie je nijako nebezpečná.

Microsoft zatiaľ neinformoval, kedy bude k dispozícii bezchybná oprava. Jediným riešením je tak zatiaľ odinštalovanie tej chybnej.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá