Image
20.8.2014 0 Comments

Microsoft stiahol chybnú aktualizáciu

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Spoločnosť zareagovala na problémy s posledným súborom aktualizácií predovšetkým v systéme Windows 7 jej stiahnutím. Windows Update vám teda teraz už túto opravu neponúkne.

Hoci aktualizáciu, ktorá poškodila niekoľko počítačov, už na Windows Update nenájdete, stále si môžete stiahnuť inú chybnú opravu. Chybný update bol identifikovaný ako MS14-045 (KB 2982791) a išlo o jednu z deviatich opráv uvoľnených v rámci augustových utorkových opráv.

Krátko po vydaní patchu sa však začali množiť sťažnosti používateľov. Problémy sa objavili predovšetkým u majiteľov 64-bitových Windows 7, ktorí nemohli spustiť svoje zariadenia a nepomohli im ani bežné opravné metódy ako spustenie v núdzovom režime.

Microsoft v reakcii na používateľské sťažnosti aktualizáciu rýchlo stiahol z obehu. Časť z MS14-045 si však môžu aj naďalej stiahnuť. Pôvodne bola totiž chybná oprava tvorená dvoma balíčkami. Microsoft však odstránil len jeden z nich.

Spoločnosť používateľov upokojuje, že druhá časť aktualizácie, ktorá je určená pre Windows 7, 8/8.1 i serverové edície, nie je nijako nebezpečná.

Microsoft zatiaľ neinformoval, kedy bude k dispozícii bezchybná oprava. Jediným riešením je tak zatiaľ odinštalovanie tej chybnej.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá