Image
20.8.2014 0 Comments

Microsoft stiahol chybnú aktualizáciu

Blesk_Microsoft dokoncil.jpg Spoločnosť zareagovala na problémy s posledným súborom aktualizácií predovšetkým v systéme Windows 7 jej stiahnutím. Windows Update vám teda teraz už túto opravu neponúkne.

Hoci aktualizáciu, ktorá poškodila niekoľko počítačov, už na Windows Update nenájdete, stále si môžete stiahnuť inú chybnú opravu. Chybný update bol identifikovaný ako MS14-045 (KB 2982791) a išlo o jednu z deviatich opráv uvoľnených v rámci augustových utorkových opráv.

Krátko po vydaní patchu sa však začali množiť sťažnosti používateľov. Problémy sa objavili predovšetkým u majiteľov 64-bitových Windows 7, ktorí nemohli spustiť svoje zariadenia a nepomohli im ani bežné opravné metódy ako spustenie v núdzovom režime.

Microsoft v reakcii na používateľské sťažnosti aktualizáciu rýchlo stiahol z obehu. Časť z MS14-045 si však môžu aj naďalej stiahnuť. Pôvodne bola totiž chybná oprava tvorená dvoma balíčkami. Microsoft však odstránil len jeden z nich.

Spoločnosť používateľov upokojuje, že druhá časť aktualizácie, ktorá je určená pre Windows 7, 8/8.1 i serverové edície, nie je nijako nebezpečná.

Microsoft zatiaľ neinformoval, kedy bude k dispozícii bezchybná oprava. Jediným riešením je tak zatiaľ odinštalovanie tej chybnej.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá