Image
27.10.2016 0 Comments

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovovanú aplikáciu Paint alias Skicár, ktorá dostane podporu práce s 3D objektmi. Naskenovaním reálneho objektu možno jeho model jednoduchým spôsobom použiť v aplikácii Paint 3D.

Novému konceptu bude prispôsobený aj MS PowerPoint, v ktorom bude možné trojrozmerné objekty zaradiť do prezentácií a v rámci prechodov medzi jednotlivými snímkami bude program schopný animovať pohyb objektu po definovaní jeho východiskovej a koncovej pozície.

V prípade headsetu na rozšírenú realitu HoloLens bude možné 3D objekty vložiť priamo do virtuálneho prostredia. Alebo pred kúpou nábytku vyňať jeho 3D model z webovej stránky a začleniť ho na skúšku do prostredia svojej domácnosti.

Vďaka vzájomnému prepojeniu aplikácií bude možné objekty z Paint 3D a ostatné prvky rozšírenej reality miešať dokopy a vytvárať tak zmiešanú realitu.

Keďže Google sa chystá s headsetom Daydream na VR urobiť dieru do sveta, Microsoft mu bude konkurovať takisto headsetom, ktorého názov sme sa nedozvedeli, no vieme, že na svoju funkčnosť nebude potrebovať smartfón, bude stáť 299 USD a nemal by potrebovať ani vysokovýkonné PC. Na trhu by sa mal objaviť začiatkom roka 2017.

V hernej oblasti Microsoft chystá tri novinky. Streaming hier sa stáva čoraz populárnejšou aktivitou, hlavne vďaka e-športu, a tak bude takáto služba zabudovaná v Xbox Live. Jej názov je Beam a umožňuje jednoducho a rýchlo vysielať svoje herné zážitky, pričom nechýba možnosť četu s priateľmi. Ten by mal mať prakticky nulové oneskorenie zobrazenia správ od divákov k vysielajúcemu hráčovi na rozdiel od konkurenčných služieb, ako je Twitch.  

S príchodom CU budú mať hráči schopnosť vytvárať vlastné súťaže pomocou Xbox Live. Budete si tak môcť zmerať svoje sily s priateľmi bez toho, aby ste sa museli zúčastňovať na verejných či profesionálnych turnajoch. Na tom, či hráte na PC, Xboxe alebo smartfóne, nezáleží, služba tieto platformy zlúči. Tretia novinka bola podpora zvuku s technológiou Dolby Atmos na konzole Xbox One, čo v kombinácii s podporou rozlíšenia 4K bude dobre využiteľné aj pri sledovaní filmov.

Dátum vydania Creators Update zatiaľ nebol presne stanovený, no hovorí sa o začiatku roka 2017.

Notebooky a profesionálny desktop z rodiny Surface

Microsoft Surface Book by mal údajne výkonom knokautovať konkurenciu. Stále bude mať oddeliteľný displej a hliníkové telo. Z konkrétnych parametrov vieme, že by mal mať procesor Intel radu Core i7, displej PixelSense a výdrž na batériu, ktorá vyráža dych. Údajne dvakrát výkonnejšia grafika oproti minuloročnému modelu a trikrát výkonnejšia oproti najvýkonnejšiemu konkurenčnému 13-palcovému MacBook Pro bude podporená výdržou až 16 hodín. Predobjednávky výrobca prijíma už teraz a cena by mala začínať na sume 899 USD za Surface Pro 4, pokračovať na 1499 USD za menej výkonný variant s procesorom i5 bez diskrétnej grafickej karty a končiť na 2399 USD za najvýkonnejší Surface Book.

Video Microsoft Surface Book

Veľa pozornosti zo strany prezentujúcich si vyslúžil model Surface Studio, čo je vlastne all-in-one PC pre profesionálov a kreatívcov. Je vybavený 28" dotykovým displejom s PixelSense a Gorilla Glass, ktorý má hrúbku iba 12,5 mm a pomer strán 3:2.

Vernosť farieb by mala byť zvýšená vďaka technológii TrueColor. Displej by mal zobrazovať stránky v MS Word v ich „životnej“ veľkosti vďaka rozlíšeniu a hustote zobrazovacích bodov. Hardvér bude tvoriť procesor Intel Core i7, stereoreproduktory 2.1 s technológiou Dolby Audio Premium, 3 TB hybridný úložný priestor, grafika nVidia GTX980M a určite zaujmú aj ramená, ktoré umožňujú displej nakláňať do takmer vodorovnej polohy. Tá by mala vyhovovať hlavne grafikom, ktorí sa môžu nad počítač nakloniť, akoby to bol rysovací výkres.  

Video Microsoft Surface Studio

Funkcionalitu tohto PC, ktorého cena by mala byť 2999 USD, rozširuje novinka Surface Dial, čo je ovládač tvaru valca, ktorý sa dá využívať takisto hlavne v oblasti tvorby grafiky. Možno ho použiť samostatne, ale aj priložiť ho k displeju a rozšíriť tak jeho funkcionalitu vďaka viacdotykovému displeju Surface Studia.

Zobrazit Galériu
Autor: Peter Vnuk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá