Image
27.8.2015 0 Comments

Microsoft neinformuje o obsahu aktualizácií pre Windows 10

Po uvedení operačného systému Windows 10 začal Microsoft ponúkať výrazne menej informácií o aktualizáciách. Namiesto odkazu, ktorý by po kliknutí zobrazil podrobnosti, musia používatelia manuálne vyhľadať tzv. články KB (Knowledge Base). Hoci to nie je ťažké, je to príklad toho, že Redmond urobil trochu zložitejším získavanie informácií o tom, čo jeho operačný systém robí a prečo to robí.

Spoločnosť v rozpätí jedného mesiaca vydala už šesť kumulatívnych aktualizácií KB (3074681, 3074683, 3081424, 3081436, 3081438 a 3081444), no všetky sú opísané rovnakým spôsobom: Táto aktualizácia zahŕňa zlepšenia na rozšírenie funkčnosti systému Windows 10. Pritom niektoré z nich podľa InfoWorldu obsahujú nevysvetliteľnú chybu, pre ktorú niektoré počítače uviaznu v nekonečnom cykle reštartov.

Kumulatívne aktualizácie pre Windows 10 sú odlišné od aktualizácií pre predchádzajúce verzie Windows. V minulosti sa mohla každá KB stiahnuť a použiť samostatne. Microsoft navyše prestal rozlišovať medzi aktualizáciami zabezpečenia, aktualizáciami funkcií a opravami chýb. V prípade dvoch aktualizácií (3081424 a 3081438) neuvádza ani žiadne opravované bezpečnostné chyby, a tak sa z ich opisu nedozviete nijaké informácie o tom, čo vlastne obsahujú.

V reakcii na otázky servera The Register Microsoft uviedol, že k aktualizáciám zverejňuje relevantné oznámenia KB. Viac chce vyzdvihnúť len niektoré zmeny v závislosti od významu aktualizácie a tie, ktoré prinášajú novú funkcionalitu.

Chýbajúce informácie o aktualizáciách môžu v niektorých prípadoch znamenať problém najmä pre pokročilých používateľov. Napríklad vtedy, ak niektorá z nich začne spôsobovať v systéme ťažkosti, čo je síce zriedkavé, ale predsa sa to zavše stáva.

Zdroj: extremetech.com
theregister.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá