Image
27.8.2015 0 Comments

Microsoft neinformuje o obsahu aktualizácií pre Windows 10

Po uvedení operačného systému Windows 10 začal Microsoft ponúkať výrazne menej informácií o aktualizáciách. Namiesto odkazu, ktorý by po kliknutí zobrazil podrobnosti, musia používatelia manuálne vyhľadať tzv. články KB (Knowledge Base). Hoci to nie je ťažké, je to príklad toho, že Redmond urobil trochu zložitejším získavanie informácií o tom, čo jeho operačný systém robí a prečo to robí.

Spoločnosť v rozpätí jedného mesiaca vydala už šesť kumulatívnych aktualizácií KB (3074681, 3074683, 3081424, 3081436, 3081438 a 3081444), no všetky sú opísané rovnakým spôsobom: Táto aktualizácia zahŕňa zlepšenia na rozšírenie funkčnosti systému Windows 10. Pritom niektoré z nich podľa InfoWorldu obsahujú nevysvetliteľnú chybu, pre ktorú niektoré počítače uviaznu v nekonečnom cykle reštartov.

Kumulatívne aktualizácie pre Windows 10 sú odlišné od aktualizácií pre predchádzajúce verzie Windows. V minulosti sa mohla každá KB stiahnuť a použiť samostatne. Microsoft navyše prestal rozlišovať medzi aktualizáciami zabezpečenia, aktualizáciami funkcií a opravami chýb. V prípade dvoch aktualizácií (3081424 a 3081438) neuvádza ani žiadne opravované bezpečnostné chyby, a tak sa z ich opisu nedozviete nijaké informácie o tom, čo vlastne obsahujú.

V reakcii na otázky servera The Register Microsoft uviedol, že k aktualizáciám zverejňuje relevantné oznámenia KB. Viac chce vyzdvihnúť len niektoré zmeny v závislosti od významu aktualizácie a tie, ktoré prinášajú novú funkcionalitu.

Chýbajúce informácie o aktualizáciách môžu v niektorých prípadoch znamenať problém najmä pre pokročilých používateľov. Napríklad vtedy, ak niektorá z nich začne spôsobovať v systéme ťažkosti, čo je síce zriedkavé, ale predsa sa to zavše stáva.

Zdroj: extremetech.com
theregister.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá