Image
9.6.2014 0 Comments

Microsoft na Computexe predstavil nové smartfóny s Windows Phone

microsoft.jpg Microsoft na taiwanskom Computexe prezentoval niekoľko zariadení, na ktorých pracujú jeho hardvéroví partneri a ktoré budú čoskoro k dispozícii na trhu. Boli medzi nimi aj niekoľko nových telefónov s Windows Phone. Dva z nich vznikli v spolupráci so spoločnosťou Blu Products so sídlom na Floride, ktorá svoj 5-palcový model ukázala už pred niekoľkými týždňami na Facebooku.

blu_products_windows_phone.jpg

Žiarivé farby umožnia jeho majiteľovi vyniknúť v dave. Telefón sa má objaviť na trhu v priebehu tohto roka, žiaľ, ráta sa s jeho predajom iba v USA a Latinskej Amerike.

Ďalší Windows Phone predstavil výrobca Prestigio, volá sa MultiPhone 8500 DUO a je oveľa nenápadnejší ako model Blu. Microsoft ani Prestigio neuviedli jeho špecifikácie, ale podľa uniknutých informácií by mal obsahovať 1,2 GHz procesor Snapdragon, 8 Mpx zadný fotoaparát a HD displej (1280 × 768 px). V Európe sa objaví v priebehu budúceho mesiaca.

prestigio_multiphone8500_duo.jpg

Ďalšie dva telefóny bude vyrábať u nás neznámy výrobca Yezz - pôjde o 4,7-pacový model Billy 4.7 a menší Billy 4.0 so 4-palcovým displejom. Ten väčší bude vybavený štvorjadrovým procesorom Snapdragon, 13 Mpx fotoaparátom a displejom IPS s rozlíšením 1280 × 720 px a s ochranným sklom Gorilla Glass 2. Jeho telo s hrúbkou 7,2 mm bude dokonca tenšie ako iPhone 5S. Cena bola určená na 249 dolárov, resp. 229 eur a už čoskoro bude k dispozícii v Európe, USA a Latinskej Amerike.

yezz_billy_4_7.jpg

Billy 4.0 bude mať 4-palcový displej, 8 Mpx fotoaparát a štvorjadrový procesor a bude sa predávať za 139 dolárov či 129 eur. Oba telefóny sa budú predávať výhradne cez Amazon.

Na zoznam značiek, ktoré ukázali prototypy a referenčné návrhy telefónov s Windows Phone (Compal, Pegatron, Quanta, Wistron a pod.) sa pridal aj InFocus. Pôjde o 5-palcový model s LTE, tento výrobca sa však zameriava na ázijský trh, a tak sa s ním v Európe zrejme nestretneme.

in_focus_smartphone.jpg

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá