Image
9.6.2014 0 Comments

Permacoin – „užitočnejšia“ alternatíva bitcoinu skladuje u používateľov užitočné dáta

permacoin.png Microsoft Research v spolupráci s Marylandskou univerzitou vypracoval návrh permacoinu, ktorý by sme mohli charakterizovať ako užitočnú alternatívu bitcoinu.

Virtuálna mena bitcoin je založená na riešení matematických problémov, ktoré vyžadujú obrovskú výpočtovú silu. Žiaľ, vzhľadom na bezpečnostné mechanizmy zabudované v bitcoine tento výpočtový výkon vychádza navnivoč namiesto toho, aby sa použil na niečo zmysluplné.

Teraz Microsoft Research spolu s Marylandskou univerzitou zverejnil dokument opisujúci, ako možno zdroje použité na ťažbu bitcoinov využiť na ťažbu (či skôr uskladnenie) novej virtuálnej meny permacoin.

Permacoiny by sa generovali vtedy, keď by používatelia ukladali na archivovanie údaje z obrovského dátového fondu. Výskumníci navrhujú napríklad zálohovanie dát z Knižnice Kongresu (200 TB dát). Ťažba permacoinov by teda bola menej závislá od výpočtového výkonu a viac od úložného priestoru. Samozrejme, dáta treba ukladať lokálne. Kontrolovala by sa dostupnosť a konzistencia uložených dát a používateľ by za to získal permacoiny.


Bezpečnostné funkcie by mali takisto skontrolovať, že údaje nie sú uložené v cloudovom úložisku a sú zabezpečené proti útokom na permacoinovú sieť. Ide teda o verejné archivovanie údajov, ktoré by mohli byť užitočné pre celé ľudstvo. Investície do hardvéru a úložiska by v skutočnosti poslúžili na zabezpečenie a distribúciu dát v široko dostupnom decentralizovanom systéme.

Hoci ide len o návrh, myšlienka permacoinu ponúka pohľad do budúcnosti, kde by bola digitálna mena viazaná na hodnotu v reálnom svete a používatelia by poskytli svoj výpočtový výkon a úložný priestor na vytvorenie niečoho užitočného, pričom by boli za svoj príspevok do systému odmeňovaní virtuálnou menou.

Zdroj: neowin.net
engadget.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá