Image
9.6.2014 0 Comments

Permacoin – „užitočnejšia“ alternatíva bitcoinu skladuje u používateľov užitočné dáta

permacoin.png Microsoft Research v spolupráci s Marylandskou univerzitou vypracoval návrh permacoinu, ktorý by sme mohli charakterizovať ako užitočnú alternatívu bitcoinu.

Virtuálna mena bitcoin je založená na riešení matematických problémov, ktoré vyžadujú obrovskú výpočtovú silu. Žiaľ, vzhľadom na bezpečnostné mechanizmy zabudované v bitcoine tento výpočtový výkon vychádza navnivoč namiesto toho, aby sa použil na niečo zmysluplné.

Teraz Microsoft Research spolu s Marylandskou univerzitou zverejnil dokument opisujúci, ako možno zdroje použité na ťažbu bitcoinov využiť na ťažbu (či skôr uskladnenie) novej virtuálnej meny permacoin.

Permacoiny by sa generovali vtedy, keď by používatelia ukladali na archivovanie údaje z obrovského dátového fondu. Výskumníci navrhujú napríklad zálohovanie dát z Knižnice Kongresu (200 TB dát). Ťažba permacoinov by teda bola menej závislá od výpočtového výkonu a viac od úložného priestoru. Samozrejme, dáta treba ukladať lokálne. Kontrolovala by sa dostupnosť a konzistencia uložených dát a používateľ by za to získal permacoiny.


Bezpečnostné funkcie by mali takisto skontrolovať, že údaje nie sú uložené v cloudovom úložisku a sú zabezpečené proti útokom na permacoinovú sieť. Ide teda o verejné archivovanie údajov, ktoré by mohli byť užitočné pre celé ľudstvo. Investície do hardvéru a úložiska by v skutočnosti poslúžili na zabezpečenie a distribúciu dát v široko dostupnom decentralizovanom systéme.

Hoci ide len o návrh, myšlienka permacoinu ponúka pohľad do budúcnosti, kde by bola digitálna mena viazaná na hodnotu v reálnom svete a používatelia by poskytli svoj výpočtový výkon a úložný priestor na vytvorenie niečoho užitočného, pričom by boli za svoj príspevok do systému odmeňovaní virtuálnou menou.

Zdroj: neowin.net
engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá