Image
9.6.2014 0 Comments

Permacoin – „užitočnejšia“ alternatíva bitcoinu skladuje u používateľov užitočné dáta

permacoin.png Microsoft Research v spolupráci s Marylandskou univerzitou vypracoval návrh permacoinu, ktorý by sme mohli charakterizovať ako užitočnú alternatívu bitcoinu.

Virtuálna mena bitcoin je založená na riešení matematických problémov, ktoré vyžadujú obrovskú výpočtovú silu. Žiaľ, vzhľadom na bezpečnostné mechanizmy zabudované v bitcoine tento výpočtový výkon vychádza navnivoč namiesto toho, aby sa použil na niečo zmysluplné.

Teraz Microsoft Research spolu s Marylandskou univerzitou zverejnil dokument opisujúci, ako možno zdroje použité na ťažbu bitcoinov využiť na ťažbu (či skôr uskladnenie) novej virtuálnej meny permacoin.

Permacoiny by sa generovali vtedy, keď by používatelia ukladali na archivovanie údaje z obrovského dátového fondu. Výskumníci navrhujú napríklad zálohovanie dát z Knižnice Kongresu (200 TB dát). Ťažba permacoinov by teda bola menej závislá od výpočtového výkonu a viac od úložného priestoru. Samozrejme, dáta treba ukladať lokálne. Kontrolovala by sa dostupnosť a konzistencia uložených dát a používateľ by za to získal permacoiny.


Bezpečnostné funkcie by mali takisto skontrolovať, že údaje nie sú uložené v cloudovom úložisku a sú zabezpečené proti útokom na permacoinovú sieť. Ide teda o verejné archivovanie údajov, ktoré by mohli byť užitočné pre celé ľudstvo. Investície do hardvéru a úložiska by v skutočnosti poslúžili na zabezpečenie a distribúciu dát v široko dostupnom decentralizovanom systéme.

Hoci ide len o návrh, myšlienka permacoinu ponúka pohľad do budúcnosti, kde by bola digitálna mena viazaná na hodnotu v reálnom svete a používatelia by poskytli svoj výpočtový výkon a úložný priestor na vytvorenie niečoho užitočného, pričom by boli za svoj príspevok do systému odmeňovaní virtuálnou menou.

Zdroj: neowin.net
engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá