Image
23.4.2015 0 Comments

Microsoft inovuje Outlook.com – názov mailu, aktívne dlaždice a službu Sway

outlook_mail.jpg Už v októbri začal Microsoft testovať nový layout na Outlook.com a súvisiacich stránkach, ktorý mal používateľom uľahčiť prepínanie na niektoré z najobľúbenejších služieb spoločnosti vrátane OneDrive a on-line aplikácií Office.

Odvtedy firma predstavila nové produkty a začala revidovať svoje dizajnové prvky v rámci procesu vývoja Windows 10.

Web Neowin upozornil na niektoré drobné zmeny v dizajne na Outlook.com. Ide napríklad o farebné zlepšenia či zmiznutie dlaždice Office Online z navigačného menu.

Jedna z najviditeľnejších zmien je zmena názvu Outlook.com na Outlook Mail. Všimnite si aj označenie Beta pod hlavným logom.

Vzhľad novej ponuky funkcií na Outlook.com sa zladil s ponukou Štart z Windows. Statické dlaždice Outlook.com boli v tejto beta verzii nahradené aktívnymi dlaždicami s dvojnásobnou šírkou. Súčasná statická verzia dlaždice Kalendára bol updatovaná na podobu, ktorá okrem ikony zobrazuje aj aktuálny dátum. Dlaždice Ľudia a Kalendár už nie sú oranžové, resp. fialové, ale modré ako v desktopovom Outlooku.

Na dlaždiciach Ľudia a OneDrive sú nové ikony. Z dlaždíc Office bolo vypustené označenie Online. A napokon bola do menu pridaná dlaždica Sway. Ide o službu na tvorbu webových prezentácií, ktorá bude po novom súčasťou webového kancelárskeho balíka Microsoftu.

Na porovnanie je tu súčasná verzia Outlook.com, uvedená v októbri 2014.

outlook_com_screen.jpg

Je možné, vlastne veľmi pravdepodobné, že Microsoft predstaví viac verzií drop-down menu a počká si na reakcie zo systému Windows Insider, aby zistil, ktoré riešenie je najlepšie.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá