Image
23.4.2015 0 Comments

Microsoft inovuje Outlook.com – názov mailu, aktívne dlaždice a službu Sway

outlook_mail.jpg Už v októbri začal Microsoft testovať nový layout na Outlook.com a súvisiacich stránkach, ktorý mal používateľom uľahčiť prepínanie na niektoré z najobľúbenejších služieb spoločnosti vrátane OneDrive a on-line aplikácií Office.

Odvtedy firma predstavila nové produkty a začala revidovať svoje dizajnové prvky v rámci procesu vývoja Windows 10.

Web Neowin upozornil na niektoré drobné zmeny v dizajne na Outlook.com. Ide napríklad o farebné zlepšenia či zmiznutie dlaždice Office Online z navigačného menu.

Jedna z najviditeľnejších zmien je zmena názvu Outlook.com na Outlook Mail. Všimnite si aj označenie Beta pod hlavným logom.

Vzhľad novej ponuky funkcií na Outlook.com sa zladil s ponukou Štart z Windows. Statické dlaždice Outlook.com boli v tejto beta verzii nahradené aktívnymi dlaždicami s dvojnásobnou šírkou. Súčasná statická verzia dlaždice Kalendára bol updatovaná na podobu, ktorá okrem ikony zobrazuje aj aktuálny dátum. Dlaždice Ľudia a Kalendár už nie sú oranžové, resp. fialové, ale modré ako v desktopovom Outlooku.

Na dlaždiciach Ľudia a OneDrive sú nové ikony. Z dlaždíc Office bolo vypustené označenie Online. A napokon bola do menu pridaná dlaždica Sway. Ide o službu na tvorbu webových prezentácií, ktorá bude po novom súčasťou webového kancelárskeho balíka Microsoftu.

Na porovnanie je tu súčasná verzia Outlook.com, uvedená v októbri 2014.

outlook_com_screen.jpg

Je možné, vlastne veľmi pravdepodobné, že Microsoft predstaví viac verzií drop-down menu a počká si na reakcie zo systému Windows Insider, aby zistil, ktoré riešenie je najlepšie.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá