Image
23.4.2015 0 Comments

Microsoft inovuje Outlook.com – názov mailu, aktívne dlaždice a službu Sway

outlook_mail.jpg Už v októbri začal Microsoft testovať nový layout na Outlook.com a súvisiacich stránkach, ktorý mal používateľom uľahčiť prepínanie na niektoré z najobľúbenejších služieb spoločnosti vrátane OneDrive a on-line aplikácií Office.

Odvtedy firma predstavila nové produkty a začala revidovať svoje dizajnové prvky v rámci procesu vývoja Windows 10.

Web Neowin upozornil na niektoré drobné zmeny v dizajne na Outlook.com. Ide napríklad o farebné zlepšenia či zmiznutie dlaždice Office Online z navigačného menu.

Jedna z najviditeľnejších zmien je zmena názvu Outlook.com na Outlook Mail. Všimnite si aj označenie Beta pod hlavným logom.

Vzhľad novej ponuky funkcií na Outlook.com sa zladil s ponukou Štart z Windows. Statické dlaždice Outlook.com boli v tejto beta verzii nahradené aktívnymi dlaždicami s dvojnásobnou šírkou. Súčasná statická verzia dlaždice Kalendára bol updatovaná na podobu, ktorá okrem ikony zobrazuje aj aktuálny dátum. Dlaždice Ľudia a Kalendár už nie sú oranžové, resp. fialové, ale modré ako v desktopovom Outlooku.

Na dlaždiciach Ľudia a OneDrive sú nové ikony. Z dlaždíc Office bolo vypustené označenie Online. A napokon bola do menu pridaná dlaždica Sway. Ide o službu na tvorbu webových prezentácií, ktorá bude po novom súčasťou webového kancelárskeho balíka Microsoftu.

Na porovnanie je tu súčasná verzia Outlook.com, uvedená v októbri 2014.

outlook_com_screen.jpg

Je možné, vlastne veľmi pravdepodobné, že Microsoft predstaví viac verzií drop-down menu a počká si na reakcie zo systému Windows Insider, aby zistil, ktoré riešenie je najlepšie.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá