Image
23.2.2016 2 Comments

MWC 2016: Sony predstavilo novú generáciu smartfónov X

Načasovanie uvedenia novej produktovej rodiny X na pondelok ráno bolo viac než symbolické. Ako prvé „vplávali“ v sobotu a v nedeľu do Barcelony vlajkové lode niektorých výrobcov, ktoré si však vzhľadom na ceny doménou menšieho okruhu záujemcov. Bežní používatelia sa viac zaujímajú o atraktívne modely vyššej strednej triedy a práve na tento segment cieli Sony novinkami predstavenými na MWC. 

Smartfón je pre väčšinu ľudí najdôležitejším zariadením. „Len v USA ľudia denne interagujú s telefónom 8 miliárd krát“, zdôraznil Kazuo Hirai, prezident a CEO Sony Corporation. Podľa prieskumov bežný človek používaním smartfónu strávi až 23 dní ročne, čo je v prepočte štyri roky z priemernej dĺžky života. Preto sa vývojári Sony snažia pretvoriť smarfóny, aby namiesto straty času priniesli používateľovi do života novú kvalitu.   

Pojem stredná trieda je pomerne široký tak výkonovo, ako aj cenovo. Ceny noviniek oznámené neboli, takže sa zameriame len na dizajn a technické parametre. Použitá čipová sada MediaTek MT6755 a rozlíšenie 5 palcového displeja 720p naznačuje, že model Xperia XA bude zrejme cieliť na cenovo citlivých používateľov. Hlavným lákadlom má byť kvalitný 13 palcový fotoaparát.

Hiroki Totoki, prezident a CEO spoločnosti Sony Mobile Communications predstavuje novú Xperia X

Zlatou strednou cestou je v tomto prípade model Xperia X s procesorom Snapdragon 650 a Full HD displejom má fotoaparát s 23Mpix senzorom Exmor. Zatiaľ sme z časových dôvodov nemali možnosť pohrať sa s týmto telefónom podrobnejšie, no zaujíma nás hlavne praktické fungovanie prediktívneho hybridného zaostrovania. Obrazový procesor sa na základe analýzy doterajšieho pohybu sledovaného objektu snaží predikovať kam sa  tento objekt pohne a teda kam je potrebné zaostriť. Ocenia to hlavne tí, čo často fotia, šport, spoločenské tance a iné dynamické činnosti. Nie vždy je ale vzhľadom na kreatívny zámer žiadúce, aby bol pohybujúci sa motív úplne ostrý, práve rozmazanie znázorňuje na statickej snímke dynamiku pohybu, takže sme obzvlášť zvedaví ako sa s tým inžinieri Sony popasovali.  

Prediktívne hybridné zaostrovanie

Hornú výkonovú hranicu atakuje model Xperia X Performance s kovovým telom a procesorom Snapdragon 820.

Hlavným problémom sužujúcim používateľov moderných a výkonných smartfónov je výdrž na batériu. U nových modelov Sony sľubuje minimálne dva dni.

Sony TK22 Telefóny  Xperia X, Xperia X Performance a Xperia XA sa budú dodávať v štyroch farebných modifikáciách: biela, grafitová čierna, limetová zlatá a ružová zlatá.

Okrem telefónov bolo predstavené aj niekoľko druhov inteligentného príslušenstva. Slúchadlo Xperia Ear umožňuje aj ovládanie niektorých funkcií telefónu hlasom. Hitom (alebo buzzwordom, to ukáže až čas) sezóny 2016 budú kamery so zorným poľom 360 stupňov. Sony predstavil svoj model Xperia Eye. Nový Xperia Projector umožní ovládanie dotykom na premietanom obraze a Xperia Agent je príspevkom Sony na k téme ovládania inteligentnej domácnosti. Bluetooth ovládač RM-X7BT do auta umožňuje bezdrôtové streamovanie hudby a handsfree využívanie funkcií smartfónu pri šoférovaní.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

2 Comments

 1. eh reakcia na: MWC 2016: Sony predstavilo novú generáciu smartfónov X
  24.2.2016 13:02
  Sony predstavilo novú generáciu smartfónov, X / Sony predstavilo novú generáciu smartfónov: X /? Predchadzajuca generacia X neexistuje.
  Reagovať
 2. 13 palcovy fotoaparat, to je aky? reakcia na: MWC 2016: Sony predstavilo novú generáciu smartfónov X
  23.2.2016 19:02
  mna uz to laka teraz, zistit, co to je :-)
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá