Image
25.2.2014 0 Comments

MWC 2014: Samsung Galaxy S5 prináša vyššiu odolnosť, výdrž na batérie, snímač odtlačkov prstov a srdcového tepu

samsunggalaxys5.jpg Spoločnosť Samsung na Mobile World Congress (MWC) v Barcelone predstavila svoju novú vlajkovú loď - smartfón Galaxy S5. Oproti minuloročnej verzii prináša množstvo zlepšení.

Pri prvom pohľade spredu je novinka takmer nerozoznateľná od modelu S4. Displej je však o kúsok väčší - 5,1-palcový, ale stále ide o 1080p panel super AMOLED. Pod displejom je domovské tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ktorý slúži na odomknutie prístroja alebo na overenie pri on-line nákupe, a kapacitné tlačidlá na multitasking a návrat späť.

Prednosťou nového smartfónu je jeho vysoká odolnosť. Nabíjací port (USB 3.0) je vybavený vodotesným krytom. Certifikácia IP67 znamená odolnosť proti prachu a vode - telefón možno na 30 minút ponoriť do hĺbky 3 metrov bez akejkoľvek ujmy.

galaxys5_back.jpg

Lesklú plastovú zadnú stranu S4 nahradil perforovaný kryt, ktorý sa pohodlnejšie drží a nešmýka sa. Galaxy S5 sa bude ponúkať v čiernom, bielom, modrom a zlatom farebnom vyhotovení.

Operačný systém je Android 4.4.2 KitKat s používateľským rozhraním Samsungu. K dispozícii sú pokročilé funkcie ako osobný asistent S Voice, ktorý umožňuje hlasové vyhľadávanie, ovládanie prístroja či odosielanie SMS a e-mailov. Takisto je tu funkcia My Magazine, čítačka správ na spôsob Flipboardu, ktorá debutovala v Galaxy Note 3.

Veľký dôraz kladie Samsung na fitnes funkcie. Rovnako ako predchodca má aj nový model snímač srdcového tepu, zlepšenú aplikáciu S Health, ktorú možno zosynchronizovať s hodinkami Gear. Monitor srdcového tepu sa nachádza priamo pod fotoaparátom a odčíta váš pulz, ak naň priložíte prst na 5 až 10 sekúnd.

Z dôležitých hardvérových komponentov treba spomenúť 2,5 GHz quad-core procesor, 2 GB RAM a väčšiu batériu s prisľúbeným 20-percentným predĺžením výdrže, a to aj vďaka novému režimu nízkej spotreby (Ultra power saving mode).

Fotoaparát na 16 Mpix snímač a schopnosť zaznamenávať 4K videá, podporuje real-time spracovanie fotografií HDR, výrazne sa zjednodušilo aj rozhranie fotoaparátu. K zaujímavostiam patrí režim Selective Focus, ktorý dokáže rozostriť pozadie fotografie.

Uvedenie do predaja je naplánované na 11. apríla, cenu novinky však výrobca zatiaľ neprezradil.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá