Image
25.2.2014 0 Comments

MWC 2014: Samsung Galaxy S5 prináša vyššiu odolnosť, výdrž na batérie, snímač odtlačkov prstov a srdcového tepu

samsunggalaxys5.jpg Spoločnosť Samsung na Mobile World Congress (MWC) v Barcelone predstavila svoju novú vlajkovú loď - smartfón Galaxy S5. Oproti minuloročnej verzii prináša množstvo zlepšení.

Pri prvom pohľade spredu je novinka takmer nerozoznateľná od modelu S4. Displej je však o kúsok väčší - 5,1-palcový, ale stále ide o 1080p panel super AMOLED. Pod displejom je domovské tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ktorý slúži na odomknutie prístroja alebo na overenie pri on-line nákupe, a kapacitné tlačidlá na multitasking a návrat späť.

Prednosťou nového smartfónu je jeho vysoká odolnosť. Nabíjací port (USB 3.0) je vybavený vodotesným krytom. Certifikácia IP67 znamená odolnosť proti prachu a vode - telefón možno na 30 minút ponoriť do hĺbky 3 metrov bez akejkoľvek ujmy.

galaxys5_back.jpg

Lesklú plastovú zadnú stranu S4 nahradil perforovaný kryt, ktorý sa pohodlnejšie drží a nešmýka sa. Galaxy S5 sa bude ponúkať v čiernom, bielom, modrom a zlatom farebnom vyhotovení.

Operačný systém je Android 4.4.2 KitKat s používateľským rozhraním Samsungu. K dispozícii sú pokročilé funkcie ako osobný asistent S Voice, ktorý umožňuje hlasové vyhľadávanie, ovládanie prístroja či odosielanie SMS a e-mailov. Takisto je tu funkcia My Magazine, čítačka správ na spôsob Flipboardu, ktorá debutovala v Galaxy Note 3.

Veľký dôraz kladie Samsung na fitnes funkcie. Rovnako ako predchodca má aj nový model snímač srdcového tepu, zlepšenú aplikáciu S Health, ktorú možno zosynchronizovať s hodinkami Gear. Monitor srdcového tepu sa nachádza priamo pod fotoaparátom a odčíta váš pulz, ak naň priložíte prst na 5 až 10 sekúnd.

Z dôležitých hardvérových komponentov treba spomenúť 2,5 GHz quad-core procesor, 2 GB RAM a väčšiu batériu s prisľúbeným 20-percentným predĺžením výdrže, a to aj vďaka novému režimu nízkej spotreby (Ultra power saving mode).

Fotoaparát na 16 Mpix snímač a schopnosť zaznamenávať 4K videá, podporuje real-time spracovanie fotografií HDR, výrazne sa zjednodušilo aj rozhranie fotoaparátu. K zaujímavostiam patrí režim Selective Focus, ktorý dokáže rozostriť pozadie fotografie.

Uvedenie do predaja je naplánované na 11. apríla, cenu novinky však výrobca zatiaľ neprezradil.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá