Image
2.9.2014 0 Comments

MŠ: Učitelia sa naučia narábať s interaktívnou tabuľou či tabletom

SkolaNaDotyk-4.jpg Učitelia sa budú môcť vzdelávať v tom, ako pracovať s digitálnou technikou. Počas školení si osvoja základy toho, ako ovládať interaktívnu tabuľu, notebook a tablet, naučia sa narábať s aplikáciami a vytváranie digitálnych obsahov. Sériu školení pre pedagógov pripravilo od začiatku školské roka Metodicko-pedagogické centrum, partner v projekte Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (EVSRS), informuje tlačový odbor ministerstva školstva.

Školenia budú v ôsmich špeciálnych miestnostiach vybavených interaktívnou tabuľou a tabletmi, ktoré sú zriadené na regionálnych a detašovaných pracoviskách Metodicko-pedagogického centra v Banskej Bystrici, Prešove, Trnave, Nitre, Trenčíne, Komárne, Žiline a v Košiciach. Koordinátori aktivít projektu, pôsobiaci na týchto pracoviskách, sú zároveň kontaktnými osobami pre prihlasovanie sa na jednotlivé školenia.

Školenia sú rozdelené podľa obsahu, stupňa náročnosti a trvania. Ich súčasťou je aj séria inštruktážnych videí, ktoré budú umiestnené na webstránkach projektu. Rozpis školení, inštruktážne videá, všetky pokyny a kontakty súvisiace s prihlasovaním sa na vybrané školenia nájdu učitelia na webových stránkach www.digiskola.sk a www.mpc-edu.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá