Image
16.3.2015 0 Comments

MF dá peniaze na Elektronickú zbierku zákonov a Informačný systém registra úpadcov

ministerstvo_financii.jpg Ministerstvo financií (MF) SR ako sprostredkovateľský orgán pod riadiacim orgánom pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS) uzavrelo zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na uskutočnenie aktivít dvoch národných projektov. Ako ďalej priblížil rezort financií, ide o projekty Portál právnych informácií - Rozvoj projektu Elektronická zbierka zákonov IS SLOV-LEX a Informačný systém registra úpadcov.

Projekt portálu právnych informácií bude podľa ministerstva prínosom v oblasti dostupnosti komplexných právnych informácií pre občanov, podnikateľov a pre právnických profesionálov. Portál bude pre cieľovú skupinu slúžiť ako prístupový bod, ktorý umožní získanie právnych informácií a dát.

"Tieto informácie budú navzájom prepojené a uľahčia tak vyhľadávanie a prehliadanie všeobecne záväzných predpisov rôznych rezortov a súdnych rozhodnutí prijatých v SR alebo EÚ z jedného prístupového bodu," konštatovalo MF. Zmluva bola 10. marca tohto roka zverejnená v Centrálnom registri zmlúv, účinnosť nadobudla 11. marca. Výška nenávratného finančného príspevku na spomínaný projekt predstavovala 5,54 mil. eur.

Hlavným cieľom projektu Informačný systém registra úpadcov je vybudovanie elektronického registra úpadcov ako nástroja elektronizácie konkurzov, reštrukturalizácií a oddlžení a zavedenie súvisiacich elektronických služieb pre verejnosť. Projekt by mal podľa MF zabezpečiť finančné a nefinančné prínosy pre štát a verejnosť.

"Novo vybudovaný register zabezpečí, aby jednotlivé subjekty verejnej správy pracovali s aktuálnymi a rovnakými údajmi a aby nebol porušovaný princíp jednorazového zadávania údajov do systému," doplnil rezort financií. Zmluva bola 11. marca tohto roka zverejnená, pričom účinnosť nadobudla 12. marca tohto roka. Výška nenávratného finančného príspevku dosiahla 11,76 mil. eur.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá