Image
3.6.2015 0 Comments

Lenovo ukázalo smart hodinky s dvoma displejmi a smartfón s projektorom

lenovo_magic_view.jpg Lenovo na svojom prvom svetovom technologickom podujatí Lenovo Tech World 2015 predstavilo niekoľko zaujímavých konceptov. Magic View sú inteligentné hodinky s dvoma displejmi a Smart Cast je smartfón so zabudovaným modulom projektora na zobrazenie virtuálnej klávesnice.

lenovo_smart_cast.JPG

Magic View vyzerá ako klasické okrúhle hodinky, ibaže v remienku pod ciferníkom má integrovaný druhý displej. Ten vďaka špeciálnemu projektoru a súprave skiel budí dojem, že obraz je 20-krát väčší, ako vidieť na bežnom malom displeji. Musíte sa však naň pozerať veľmi zblízka, môže byť teda užitočný na prezeranie súkromných správ.


Lenovo uvádza, že otázka súkromia a veľkosť displeja sú dva dôvody, prečo ľudia neprijali smart hodinky s patričným nadšením. Magic View vraj rieši oba problémy.

Smart Cast je zasa prvý smartfón so zabudovaným laserovým projektorom s rozmermi 34 × 26 × 5 mm v hornej časti. Ten síce dokáže premietať obrázky a videá napríklad na stenu, ale jeho prvoradá funkcia je premietanie virtuálnej klávesnice. Je totiž skombinovaný s infračerveným detektorom pohybu, vďaka ktorému môže premietaný obraz poslúžiť ako dotyková plocha. Ako Lenovo demonštrovalo na pódiu, dá sa využiť aj pri hraní na virtuálnom klavíri. Táto funkcia by mohla nájsť uplatnenie v hrách, ale aj pri práci a videočetovaní.


V súčasnosti sú obe zariadenia iba v štádiu konceptu, no technologický šéf Lenova Peter Hortensius sa vyjadril, že spoločnosť o nich vážne uvažuje do budúcnosti.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá