Image
3.6.2015 0 Comments

Lenovo ukázalo smart hodinky s dvoma displejmi a smartfón s projektorom

lenovo_magic_view.jpg Lenovo na svojom prvom svetovom technologickom podujatí Lenovo Tech World 2015 predstavilo niekoľko zaujímavých konceptov. Magic View sú inteligentné hodinky s dvoma displejmi a Smart Cast je smartfón so zabudovaným modulom projektora na zobrazenie virtuálnej klávesnice.

lenovo_smart_cast.JPG

Magic View vyzerá ako klasické okrúhle hodinky, ibaže v remienku pod ciferníkom má integrovaný druhý displej. Ten vďaka špeciálnemu projektoru a súprave skiel budí dojem, že obraz je 20-krát väčší, ako vidieť na bežnom malom displeji. Musíte sa však naň pozerať veľmi zblízka, môže byť teda užitočný na prezeranie súkromných správ.


Lenovo uvádza, že otázka súkromia a veľkosť displeja sú dva dôvody, prečo ľudia neprijali smart hodinky s patričným nadšením. Magic View vraj rieši oba problémy.

Smart Cast je zasa prvý smartfón so zabudovaným laserovým projektorom s rozmermi 34 × 26 × 5 mm v hornej časti. Ten síce dokáže premietať obrázky a videá napríklad na stenu, ale jeho prvoradá funkcia je premietanie virtuálnej klávesnice. Je totiž skombinovaný s infračerveným detektorom pohybu, vďaka ktorému môže premietaný obraz poslúžiť ako dotyková plocha. Ako Lenovo demonštrovalo na pódiu, dá sa využiť aj pri hraní na virtuálnom klavíri. Táto funkcia by mohla nájsť uplatnenie v hrách, ale aj pri práci a videočetovaní.


V súčasnosti sú obe zariadenia iba v štádiu konceptu, no technologický šéf Lenova Peter Hortensius sa vyjadril, že spoločnosť o nich vážne uvažuje do budúcnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá