Image
3.6.2015 0 Comments

Lenovo ukázalo smart hodinky s dvoma displejmi a smartfón s projektorom

lenovo_magic_view.jpg Lenovo na svojom prvom svetovom technologickom podujatí Lenovo Tech World 2015 predstavilo niekoľko zaujímavých konceptov. Magic View sú inteligentné hodinky s dvoma displejmi a Smart Cast je smartfón so zabudovaným modulom projektora na zobrazenie virtuálnej klávesnice.

lenovo_smart_cast.JPG

Magic View vyzerá ako klasické okrúhle hodinky, ibaže v remienku pod ciferníkom má integrovaný druhý displej. Ten vďaka špeciálnemu projektoru a súprave skiel budí dojem, že obraz je 20-krát väčší, ako vidieť na bežnom malom displeji. Musíte sa však naň pozerať veľmi zblízka, môže byť teda užitočný na prezeranie súkromných správ.


Lenovo uvádza, že otázka súkromia a veľkosť displeja sú dva dôvody, prečo ľudia neprijali smart hodinky s patričným nadšením. Magic View vraj rieši oba problémy.

Smart Cast je zasa prvý smartfón so zabudovaným laserovým projektorom s rozmermi 34 × 26 × 5 mm v hornej časti. Ten síce dokáže premietať obrázky a videá napríklad na stenu, ale jeho prvoradá funkcia je premietanie virtuálnej klávesnice. Je totiž skombinovaný s infračerveným detektorom pohybu, vďaka ktorému môže premietaný obraz poslúžiť ako dotyková plocha. Ako Lenovo demonštrovalo na pódiu, dá sa využiť aj pri hraní na virtuálnom klavíri. Táto funkcia by mohla nájsť uplatnenie v hrách, ale aj pri práci a videočetovaní.


V súčasnosti sú obe zariadenia iba v štádiu konceptu, no technologický šéf Lenova Peter Hortensius sa vyjadril, že spoločnosť o nich vážne uvažuje do budúcnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá