Image
3.6.2015 0 Comments

Výkonný Xiaomi Mi4i za dobrú cenu prichádza už aj na Slovensko

IMG_1703_rev.jpg On-line obchod XiaomiForSale.com uvedie už približne o 10 dní na európsky trh nový smartfón Xiaomi Mi4i za cenu 256 eur.

Smartfón Xiaomi Mi4i vychádza z prístroja Mi4, ktorý bol donedávna vlajkovou loďou tohto výrobcu a vo výkonnostných testoch za sebou nechával aj oveľa drahšie telefóny najrenomovanejších výrobcov. Model Mi4i si z jeho konštrukcie a vlastností odnáša to podstatné a ponúka ešte dostupnejší variant telefónu, ktorý uspokojí väčšinu používateľov vrátane tých, ktorí trávia veľa času hraním graficky náročných 3D hier.

Od pôvodného modelu Mi4 sa na prvý pohľad líši celoplastovou konštrukciou bez kovového rámika. Použitie celoplastového puzdra nemá negatívny vplyv na odolnosť telefónu. Aby to inžinieri v Xiaomi dokázali, nechali prejsť nový model Mi4i náročnými testami, ktoré overili odolnosť prístroja proti pádom, mechanickej záťaži i vode. 

IMG_1701_rev.jpg

Video z priebehu testov je umiestnené na serveri YouTube. Použitie nového šasi zároveň umožnilo približne o 1 mm zoštíhliť jeho konštrukciu na 7,8 mm a znížená bola aj jeho hmotnosť na 130 g.

Samozrejmosťou zostáva okrem iného aj Wi-Fi, Bluetooth 4.1, GPS s predinštalovanými mapami Googlu, FM rádio a prehrávače videa i hudby. Dátovú komunikáciu zabezpečuje kompatibilita so štandardom WCDMA a LTE na frekvenciách 1800 a 2300 MHz.

Namiesto štvorjadrového procesora Snapdragon 801 je novinka osadená 64-bitovým osemjadrovým srdcom Snapdragon 615, taktovaným na 1,7 GHz, s podporou 2 GB operačnej pamäte a 16 GB dátového priestoru. Veľkosť aj vyhotovenie displeja boli zachované, takže prednú časť veľkého 5" full HD displeja chráni sklo Gorilla Glass, odolné proti poškriabaniu. 

IMG_1706_rev.jpg

Zadný fotoaparát s bleskom má rozlíšenie 13 Mpx, umožňuje natáčanie videa vo full HD a predný fotoaparát na selfie má rozlíšenie 5 Mpx. Batéria s kapacitou 3120 mAh poskytuje dostatok energie na celodenné využitie. Všetky funkcie zabezpečuje operačný systém Android v5.0.2 (Lollipop) s nadstavbou MIUI, ktorej kompletnú lokalizáciu do češtiny, slovenčiny aj ďalších európskych jazykov zabezpečuje a organizuje česká komunita MIUI.

Telefón Xiaomi Mi4i si už teraz možno objednávať na serveri XiomiForSale.com za 256 eur. V prvej fáze bude dostupný biely variant a neskôr sa predpokladá aj naskladnenie ďalších farieb, teda čiernej, ružovej, modrejé a žltej.

Len čo bude prístroj v európskom sklade, bude jeho dodanie v rámci Českej republiky a Slovenska otázkou troch pracovných dní od objednania. Zákazníci, ktorí objednajú telefón už teraz, získajú ho prednostne, a to najneskôr do troch pracovných dní od naskladnenia, ktoré sa predpokladá približne o desať dní.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá