Image
3.6.2015 0 Comments

Výkonný Xiaomi Mi4i za dobrú cenu prichádza už aj na Slovensko

IMG_1703_rev.jpg On-line obchod XiaomiForSale.com uvedie už približne o 10 dní na európsky trh nový smartfón Xiaomi Mi4i za cenu 256 eur.

Smartfón Xiaomi Mi4i vychádza z prístroja Mi4, ktorý bol donedávna vlajkovou loďou tohto výrobcu a vo výkonnostných testoch za sebou nechával aj oveľa drahšie telefóny najrenomovanejších výrobcov. Model Mi4i si z jeho konštrukcie a vlastností odnáša to podstatné a ponúka ešte dostupnejší variant telefónu, ktorý uspokojí väčšinu používateľov vrátane tých, ktorí trávia veľa času hraním graficky náročných 3D hier.

Od pôvodného modelu Mi4 sa na prvý pohľad líši celoplastovou konštrukciou bez kovového rámika. Použitie celoplastového puzdra nemá negatívny vplyv na odolnosť telefónu. Aby to inžinieri v Xiaomi dokázali, nechali prejsť nový model Mi4i náročnými testami, ktoré overili odolnosť prístroja proti pádom, mechanickej záťaži i vode. 

IMG_1701_rev.jpg

Video z priebehu testov je umiestnené na serveri YouTube. Použitie nového šasi zároveň umožnilo približne o 1 mm zoštíhliť jeho konštrukciu na 7,8 mm a znížená bola aj jeho hmotnosť na 130 g.

Samozrejmosťou zostáva okrem iného aj Wi-Fi, Bluetooth 4.1, GPS s predinštalovanými mapami Googlu, FM rádio a prehrávače videa i hudby. Dátovú komunikáciu zabezpečuje kompatibilita so štandardom WCDMA a LTE na frekvenciách 1800 a 2300 MHz.

Namiesto štvorjadrového procesora Snapdragon 801 je novinka osadená 64-bitovým osemjadrovým srdcom Snapdragon 615, taktovaným na 1,7 GHz, s podporou 2 GB operačnej pamäte a 16 GB dátového priestoru. Veľkosť aj vyhotovenie displeja boli zachované, takže prednú časť veľkého 5" full HD displeja chráni sklo Gorilla Glass, odolné proti poškriabaniu. 

IMG_1706_rev.jpg

Zadný fotoaparát s bleskom má rozlíšenie 13 Mpx, umožňuje natáčanie videa vo full HD a predný fotoaparát na selfie má rozlíšenie 5 Mpx. Batéria s kapacitou 3120 mAh poskytuje dostatok energie na celodenné využitie. Všetky funkcie zabezpečuje operačný systém Android v5.0.2 (Lollipop) s nadstavbou MIUI, ktorej kompletnú lokalizáciu do češtiny, slovenčiny aj ďalších európskych jazykov zabezpečuje a organizuje česká komunita MIUI.

Telefón Xiaomi Mi4i si už teraz možno objednávať na serveri XiomiForSale.com za 256 eur. V prvej fáze bude dostupný biely variant a neskôr sa predpokladá aj naskladnenie ďalších farieb, teda čiernej, ružovej, modrejé a žltej.

Len čo bude prístroj v európskom sklade, bude jeho dodanie v rámci Českej republiky a Slovenska otázkou troch pracovných dní od objednania. Zákazníci, ktorí objednajú telefón už teraz, získajú ho prednostne, a to najneskôr do troch pracovných dní od naskladnenia, ktoré sa predpokladá približne o desať dní.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá