27.1.2014 0 Comments

Lenovo plánuje získať divíziu serverov x86 spoločnosti IBM

Spoločnosti Lenovo a IBM uzavreli definitívnu dohodu, podľa ktorej Lenovo plánuje získať divíziu serverov x86 od IBM. Dohoda zahŕňa servery a prepínače System x, BladeCenter a Flex System blade, integrované systémy Flex na báze x86, servery a súvisiaci softvér pre NeXtScale a iDataPlex, operácie networkingu a údržby. Kúpna cena je približne 2,3 miliardy USD, z čoho zhruba dve miliardy budú vyplatené v hotovosti a zvyšok v akciách spoločnosti Lenovo.

IBM si ponechá svoje centrálne počítače pre System z, výkonnostné systémy Power Systems, úložné systémy Storage Systems, Flex servery ako aj systémy PureApplication a PureData.

Dohoda stavia na dlhodobej spolupráci, ktorá sa začala už v roku 2005, keď Lenovo kúpilo od IBM výrobu stolových počítačov, pričom tento obchod zahŕňal produktový PC rad ThinkPad.

IBM bude pokračovať v rozvoji a vývoji svojho softvérového portfólia Windows a Linux pre platformu x86. IBM je popredným vývojárom softvérových produktov pre servery x86, s tisíckami produktov a desiatkami tisícov softvérových vývojárov a odborníkov v oblasti služieb, ktorí budujú softvér pre systémy x86.

Lenovo a IBM plánujú vytvoriť strategické partnerstvo, ktoré bude zahŕňať globálnu dohodu o OEM a o ďalšom predaji, za účelom predaja popredných vstupných a stredných IBM diskových úložných systémov Storwize, páskových úložných systémov, softvér pre súborový systém General Parallel File System , riešenie SmartCloud Entry ako aj prvky portfólia systémového softvéru od IBM, vrátane riešení Systems Director a Platform Computing.

Po uzavretí tejto transakcie Lenovo prevezme aktivity súvisiace so zákazníckymi službami a údržbou. IBM bude naďalej zabezpečovať poskytovanie údržby v mene spoločnosti Lenovo, takže zákazníci by mali postrehnúť len malé zmeny v poskytovaní servisnej podpory.

Očakáva sa, že približne 7 500 zamestnancov IBM po celom svete vrátane tých, ktorí pôsobia na väčších pracoviskách ako napr. v mestách Raleigh, Šanhaj, Šenzen a Taipei, dostane ponuku práce od spoločnosti Lenovo.

Táto dohoda prichádza po nedávnych prehláseniach spoločnosti IBM, že spoločnosť investuje viac ako 1 miliardu USD do novej skupiny IBM Watson Group a 1,2 miliardy USD na rozšírenie globálnej kapacity svojich cloudových technológií na 40 dátových centier na celom svete, v 15 krajinách na piatich kontinentoch.

„Táto akvizícia je jasnou ukážkou našej snahy investovať do firiem, ktoré môžu pomôcť podnietiť ziskový rast a rozšíriť našu stratégiu v oblasti PC Plus," uviedol Yang Yuanqing, predseda a CEO spoločnosti Lenovo. „Sme presvedčení, že so správnou stratégiou, skvelou realizáciou, neustálymi inováciami a jednoznačným záujmom pre segment x86, môže toto odvetvie dlhodobo úspešne rásť, tak ako sa nám to podarilo v prípade nášho celosvetového segmentu PC."

„Tento prevod umožní spoločnosti IBM zamerať sa na systémové a softvérové inovácie, ktoré prinášajú nové typy hodnôt do strategických oblastí nášho podnikania, ako napr. kognitívny computing, Big Data a cloudové riešenia," povedal Steve Mills, Senior viceprezident a Group Executive, IBM Software and Systems. „IBM má za sebou preukázateľné úspechy v oblasti inovácií a transformácie, čo nám umožňuje vytvárať riešenia, ktoré si naši klienti vysoko cenia."

Táto transakcia je podmienená splnením regulačných požiadaviek, bežných podmienok pre ukončenie činnosti a získaním všetkých potrebných povolení. Následne prebehne lokálne ukončenie aktivít jednotlivých prevádzok s podobnými podmienkami a dohodami a rovnako aj informačné a konzultačné procesy v príslušných krajinách.

Popri finalizácii tejto transakcie ani jedna zo spoločností neočakáva žiadne zmeny vo svojich nezávislých existujúcich serverových operáciách, vrátane zákazníckych služieb a dostupnosti produktov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá