27.1.2014 0 Comments

Lenovo plánuje získať divíziu serverov x86 spoločnosti IBM

Spoločnosti Lenovo a IBM uzavreli definitívnu dohodu, podľa ktorej Lenovo plánuje získať divíziu serverov x86 od IBM. Dohoda zahŕňa servery a prepínače System x, BladeCenter a Flex System blade, integrované systémy Flex na báze x86, servery a súvisiaci softvér pre NeXtScale a iDataPlex, operácie networkingu a údržby. Kúpna cena je približne 2,3 miliardy USD, z čoho zhruba dve miliardy budú vyplatené v hotovosti a zvyšok v akciách spoločnosti Lenovo.

IBM si ponechá svoje centrálne počítače pre System z, výkonnostné systémy Power Systems, úložné systémy Storage Systems, Flex servery ako aj systémy PureApplication a PureData.

Dohoda stavia na dlhodobej spolupráci, ktorá sa začala už v roku 2005, keď Lenovo kúpilo od IBM výrobu stolových počítačov, pričom tento obchod zahŕňal produktový PC rad ThinkPad.

IBM bude pokračovať v rozvoji a vývoji svojho softvérového portfólia Windows a Linux pre platformu x86. IBM je popredným vývojárom softvérových produktov pre servery x86, s tisíckami produktov a desiatkami tisícov softvérových vývojárov a odborníkov v oblasti služieb, ktorí budujú softvér pre systémy x86.

Lenovo a IBM plánujú vytvoriť strategické partnerstvo, ktoré bude zahŕňať globálnu dohodu o OEM a o ďalšom predaji, za účelom predaja popredných vstupných a stredných IBM diskových úložných systémov Storwize, páskových úložných systémov, softvér pre súborový systém General Parallel File System , riešenie SmartCloud Entry ako aj prvky portfólia systémového softvéru od IBM, vrátane riešení Systems Director a Platform Computing.

Po uzavretí tejto transakcie Lenovo prevezme aktivity súvisiace so zákazníckymi službami a údržbou. IBM bude naďalej zabezpečovať poskytovanie údržby v mene spoločnosti Lenovo, takže zákazníci by mali postrehnúť len malé zmeny v poskytovaní servisnej podpory.

Očakáva sa, že približne 7 500 zamestnancov IBM po celom svete vrátane tých, ktorí pôsobia na väčších pracoviskách ako napr. v mestách Raleigh, Šanhaj, Šenzen a Taipei, dostane ponuku práce od spoločnosti Lenovo.

Táto dohoda prichádza po nedávnych prehláseniach spoločnosti IBM, že spoločnosť investuje viac ako 1 miliardu USD do novej skupiny IBM Watson Group a 1,2 miliardy USD na rozšírenie globálnej kapacity svojich cloudových technológií na 40 dátových centier na celom svete, v 15 krajinách na piatich kontinentoch.

„Táto akvizícia je jasnou ukážkou našej snahy investovať do firiem, ktoré môžu pomôcť podnietiť ziskový rast a rozšíriť našu stratégiu v oblasti PC Plus," uviedol Yang Yuanqing, predseda a CEO spoločnosti Lenovo. „Sme presvedčení, že so správnou stratégiou, skvelou realizáciou, neustálymi inováciami a jednoznačným záujmom pre segment x86, môže toto odvetvie dlhodobo úspešne rásť, tak ako sa nám to podarilo v prípade nášho celosvetového segmentu PC."

„Tento prevod umožní spoločnosti IBM zamerať sa na systémové a softvérové inovácie, ktoré prinášajú nové typy hodnôt do strategických oblastí nášho podnikania, ako napr. kognitívny computing, Big Data a cloudové riešenia," povedal Steve Mills, Senior viceprezident a Group Executive, IBM Software and Systems. „IBM má za sebou preukázateľné úspechy v oblasti inovácií a transformácie, čo nám umožňuje vytvárať riešenia, ktoré si naši klienti vysoko cenia."

Táto transakcia je podmienená splnením regulačných požiadaviek, bežných podmienok pre ukončenie činnosti a získaním všetkých potrebných povolení. Následne prebehne lokálne ukončenie aktivít jednotlivých prevádzok s podobnými podmienkami a dohodami a rovnako aj informačné a konzultačné procesy v príslušných krajinách.

Popri finalizácii tejto transakcie ani jedna zo spoločností neočakáva žiadne zmeny vo svojich nezávislých existujúcich serverových operáciách, vrátane zákazníckych služieb a dostupnosti produktov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá