Image
16.10.2012 0 Comments

Layar – aplikácia na rozšírenú realitu

layar_1510.jpgLayar je aplikácia, ktorá využíva rozšírenú realitu, a to viacerými spôsobmi. Podstatou služby je geolokácia, Layar využíva vašu lokalitu na to, aby zobrazoval zaujímavé body v okolí.

Z pohľadu používateľa je práca s Layarom veľmi jednoduchá, stačí si vybrať vhodné rozšírenie a telefónom alebo tabletom s operačným systémom iOS a Android sledovať okolie.

Layar využíva napr. databázu Zlatých stránok, vďaka čomu si môže používateľ zobraziť zaujímavé podniky, reštaurácie, bary, múzeá nablízku. Používateľ môže pomocou kľúčových slov definovať, o aké objekty má záujem, pričom vzdialenosť je nastaviteľná v rozsahu 100 m až 10 km. Ďalšia z nadstavieb, databáza vidímbyty.sk, slúži ako užitočná pomôcka pri hľadaní nehnuteľností na predaj alebo prenájom.

layar.jpg

Layar obsahuje aj ďalšie nadstavby, vie zobrazovať firmy vo vašom okolí (slovenské firmy), okolité a otvorené podniky (Near and Open) alebo aj výšky vrchov. Aj napriek tomu, že databáza nie je v prípade všetkých nadstavieb kompletná, ide o užitočnú pomôcku, ktorá využíva rozšírenú realitu.

Prepojenie skutočnej a virtuálnej reality uľahčuje používanie aplikácie aj navigáciu používateľa. Ten na displeji vidí okolie (aplikácia na svoj beh vyžaduje zadný digitálny fotoaparát), ktoré je dopĺňané vo forme generovaných opisov a informácií. Chválime, že získanú databázu možno zobraziť aj vo forme zoznamu alebo ako body priamo na mape.

Layar je k dispozícii pre operačný systém iOS a Android. Aplikácia je dostupná zadarmo, a hoci nie je bezchybná, ide o užitočný nástroj, ktorý môže v určitých situáciách predstavovať vítanú pomôcku.

iTunes: itunes.apple.com

Google Play: play.google.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá