Image
16.10.2012 0 Comments

Layar – aplikácia na rozšírenú realitu

layar_1510.jpgLayar je aplikácia, ktorá využíva rozšírenú realitu, a to viacerými spôsobmi. Podstatou služby je geolokácia, Layar využíva vašu lokalitu na to, aby zobrazoval zaujímavé body v okolí.

Z pohľadu používateľa je práca s Layarom veľmi jednoduchá, stačí si vybrať vhodné rozšírenie a telefónom alebo tabletom s operačným systémom iOS a Android sledovať okolie.

Layar využíva napr. databázu Zlatých stránok, vďaka čomu si môže používateľ zobraziť zaujímavé podniky, reštaurácie, bary, múzeá nablízku. Používateľ môže pomocou kľúčových slov definovať, o aké objekty má záujem, pričom vzdialenosť je nastaviteľná v rozsahu 100 m až 10 km. Ďalšia z nadstavieb, databáza vidímbyty.sk, slúži ako užitočná pomôcka pri hľadaní nehnuteľností na predaj alebo prenájom.

layar.jpg

Layar obsahuje aj ďalšie nadstavby, vie zobrazovať firmy vo vašom okolí (slovenské firmy), okolité a otvorené podniky (Near and Open) alebo aj výšky vrchov. Aj napriek tomu, že databáza nie je v prípade všetkých nadstavieb kompletná, ide o užitočnú pomôcku, ktorá využíva rozšírenú realitu.

Prepojenie skutočnej a virtuálnej reality uľahčuje používanie aplikácie aj navigáciu používateľa. Ten na displeji vidí okolie (aplikácia na svoj beh vyžaduje zadný digitálny fotoaparát), ktoré je dopĺňané vo forme generovaných opisov a informácií. Chválime, že získanú databázu možno zobraziť aj vo forme zoznamu alebo ako body priamo na mape.

Layar je k dispozícii pre operačný systém iOS a Android. Aplikácia je dostupná zadarmo, a hoci nie je bezchybná, ide o užitočný nástroj, ktorý môže v určitých situáciách predstavovať vítanú pomôcku.

iTunes: itunes.apple.com

Google Play: play.google.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá