Image
16.10.2012 0 Comments

Layar – aplikácia na rozšírenú realitu

layar_1510.jpgLayar je aplikácia, ktorá využíva rozšírenú realitu, a to viacerými spôsobmi. Podstatou služby je geolokácia, Layar využíva vašu lokalitu na to, aby zobrazoval zaujímavé body v okolí.

Z pohľadu používateľa je práca s Layarom veľmi jednoduchá, stačí si vybrať vhodné rozšírenie a telefónom alebo tabletom s operačným systémom iOS a Android sledovať okolie.

Layar využíva napr. databázu Zlatých stránok, vďaka čomu si môže používateľ zobraziť zaujímavé podniky, reštaurácie, bary, múzeá nablízku. Používateľ môže pomocou kľúčových slov definovať, o aké objekty má záujem, pričom vzdialenosť je nastaviteľná v rozsahu 100 m až 10 km. Ďalšia z nadstavieb, databáza vidímbyty.sk, slúži ako užitočná pomôcka pri hľadaní nehnuteľností na predaj alebo prenájom.

layar.jpg

Layar obsahuje aj ďalšie nadstavby, vie zobrazovať firmy vo vašom okolí (slovenské firmy), okolité a otvorené podniky (Near and Open) alebo aj výšky vrchov. Aj napriek tomu, že databáza nie je v prípade všetkých nadstavieb kompletná, ide o užitočnú pomôcku, ktorá využíva rozšírenú realitu.

Prepojenie skutočnej a virtuálnej reality uľahčuje používanie aplikácie aj navigáciu používateľa. Ten na displeji vidí okolie (aplikácia na svoj beh vyžaduje zadný digitálny fotoaparát), ktoré je dopĺňané vo forme generovaných opisov a informácií. Chválime, že získanú databázu možno zobraziť aj vo forme zoznamu alebo ako body priamo na mape.

Layar je k dispozícii pre operačný systém iOS a Android. Aplikácia je dostupná zadarmo, a hoci nie je bezchybná, ide o užitočný nástroj, ktorý môže v určitých situáciách predstavovať vítanú pomôcku.

iTunes: itunes.apple.com

Google Play: play.google.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá