8.9.2014 0 Comments

LG získalo deväť ocenení Red Dot Awards 2014

LG Electronics (LG) si v tomto roku odnieslo z udeľovania Red Dot Awards deväť ocenení v kategórii Communication Design. Mimo to boli ako "Best of the Best", teda najlepšie z najlepších, ocenené aj funkcie smartfónu LG G3 - Smart Keyboard, Knock Code™ a grafické používateľské prostredie (GUI). Porotcovia Red Dot Awards zbadali ako inovatívnú aj platformu webOS Smart+ TV.

"Ocenenie Red Dot Awards si veľmi vážime. Našim cieľom je vyrábať produkty, ktoré budú užívateľsky príjemné a ľahko použiteľné," komentuje zisk nových cien Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG. "Svojich zákazníkov počúvame a snažíme sa ich priania splniť tak, aby pre nich bolo používanie produktov LG potešením a zároveň zodpovedalo ich požiadavkám na dizajn i funkciu," dodáva.

Ceny Red Dot Awards pre LG G3

Múdra klávesnica Smart Keyboard bola prvýkrát predstavená spoločne s novou vlajkovou loďou - smartfónom LG G3. Smart Keyboard znižuje chybovosť pri písaní až o 75%. Jej adaptívne softvér je schopný naučiť sa písacie návyky svojho majiteľa. Vďaka chytrej klávesnici je písanie na telefóne rýchlejšie, jednoduchšie a pohodlnejšie.

Spôsob odomykania telefónu Knock Code™ patrí medzi tie najbezpečnejšie, aké boli doteraz vyvinuté. Stačí zaklopať správnu kombináciu na displej telefónu a je odomknutý. Existuje však viac ako 80 000 rôznych spôsobov kombinácií, vďaka čomu je prakticky nemožné odomknúť cudzí telefón. Knock Code™ je však nielen bezpečný, ale aj pohodlný a rýchly spôsob odomykania telefónu.

Užívateľské rozhranie GUI smartfónu LG G3 ponúka veľmi intuitívny a príjemný užívateľský zážitok. Čistý a štýlový vzhľad dopĺňajú pastelové farby a motív kruhov, ktorý nadväzuje na ikonické logo LG.

Múdra užívateľská platforma pre chytré TV

V kategórii Communication Design získala LG ocenenie aj pre webOS Smart+ TV. Táto platforma umožňuje užívateľom rýchly a jednoduchý prístup k rôznym zdrojom ako je televízne vysielanie, VoD servis, Smart TV aplikácie či súbory uložené na pripojenom zariadení. Animovaná postavička "BeanBird" sprevádza užívateľa celú webOS platformou - od hľadania, cez nastavenie, až po proces pripojenie ďalších zariadení, a priebežne mu poskytuje rad užitočných návodov.

Red Dot Awards

Ocenenie dizajnu Red Dot Awards udeľuje ceny v troch kategóriách - Communication Design, Product Design a Design Concept. V tomto roku bolo prihlásených iba v kategórii Communication Design 7 096 produktov zo 49 krajín. Vedľa Red Dot Awards sú v tejto oblasti dôležitými súťažami aj iF Design Award a IDEA (Internationa Design Excellence Award).

Fotografie a vizuály v tlačovej kvalite sú na stiahnutie tu: ftp://ftp.lgecz.cz (Login: lgpublicro, Heslo: lge123public).

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá