8.9.2014 0 Comments

LG získalo deväť ocenení Red Dot Awards 2014

LG Electronics (LG) si v tomto roku odnieslo z udeľovania Red Dot Awards deväť ocenení v kategórii Communication Design. Mimo to boli ako "Best of the Best", teda najlepšie z najlepších, ocenené aj funkcie smartfónu LG G3 - Smart Keyboard, Knock Code™ a grafické používateľské prostredie (GUI). Porotcovia Red Dot Awards zbadali ako inovatívnú aj platformu webOS Smart+ TV.

"Ocenenie Red Dot Awards si veľmi vážime. Našim cieľom je vyrábať produkty, ktoré budú užívateľsky príjemné a ľahko použiteľné," komentuje zisk nových cien Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG. "Svojich zákazníkov počúvame a snažíme sa ich priania splniť tak, aby pre nich bolo používanie produktov LG potešením a zároveň zodpovedalo ich požiadavkám na dizajn i funkciu," dodáva.

Ceny Red Dot Awards pre LG G3

Múdra klávesnica Smart Keyboard bola prvýkrát predstavená spoločne s novou vlajkovou loďou - smartfónom LG G3. Smart Keyboard znižuje chybovosť pri písaní až o 75%. Jej adaptívne softvér je schopný naučiť sa písacie návyky svojho majiteľa. Vďaka chytrej klávesnici je písanie na telefóne rýchlejšie, jednoduchšie a pohodlnejšie.

Spôsob odomykania telefónu Knock Code™ patrí medzi tie najbezpečnejšie, aké boli doteraz vyvinuté. Stačí zaklopať správnu kombináciu na displej telefónu a je odomknutý. Existuje však viac ako 80 000 rôznych spôsobov kombinácií, vďaka čomu je prakticky nemožné odomknúť cudzí telefón. Knock Code™ je však nielen bezpečný, ale aj pohodlný a rýchly spôsob odomykania telefónu.

Užívateľské rozhranie GUI smartfónu LG G3 ponúka veľmi intuitívny a príjemný užívateľský zážitok. Čistý a štýlový vzhľad dopĺňajú pastelové farby a motív kruhov, ktorý nadväzuje na ikonické logo LG.

Múdra užívateľská platforma pre chytré TV

V kategórii Communication Design získala LG ocenenie aj pre webOS Smart+ TV. Táto platforma umožňuje užívateľom rýchly a jednoduchý prístup k rôznym zdrojom ako je televízne vysielanie, VoD servis, Smart TV aplikácie či súbory uložené na pripojenom zariadení. Animovaná postavička "BeanBird" sprevádza užívateľa celú webOS platformou - od hľadania, cez nastavenie, až po proces pripojenie ďalších zariadení, a priebežne mu poskytuje rad užitočných návodov.

Red Dot Awards

Ocenenie dizajnu Red Dot Awards udeľuje ceny v troch kategóriách - Communication Design, Product Design a Design Concept. V tomto roku bolo prihlásených iba v kategórii Communication Design 7 096 produktov zo 49 krajín. Vedľa Red Dot Awards sú v tejto oblasti dôležitými súťažami aj iF Design Award a IDEA (Internationa Design Excellence Award).

Fotografie a vizuály v tlačovej kvalite sú na stiahnutie tu: ftp://ftp.lgecz.cz (Login: lgpublicro, Heslo: lge123public).

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá