8.9.2014 0 Comments

V znamení inovácií: Novinky LG na veľtrhu IFA

Na veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA v Berlíne, ktorý sa uskutoční od 5. do 10. septembra 2014, predstaví LG Electronics (LG) jednu z najväčších kolekcií produktov, ktoré uľahčujú každodenný život. Pod heslom "inovácie pre lepší život" boli vytvorené produkty, ktoré zákazníkom prinášajú pohodlie a príjemný zážitok. K videniu bude napríklad najväčší 4K OLED televízor, chytré hodinky G Watch R, nová rada telefónov L Series či audio systém Music Flow.

4K OLED TV

Ergonomicky zakrivený displej 4K OLED televízora ponúka perfektné farby, skvelý kontrast a rozlíšenie 4K. Obrazovka s 33 miliónmi subpixelov len potvrdzuje vedúcu pozíciu LG v segmente OLED televízorov. Technológia Four-Color Pixel WRGB vytvára sýte prirodzené farby, naozajstnú čiernu a zaisťuje plynulý beh obrazu. 4K OLED TV je vybavená viackanálovým systémom ULTRA SURROUND, ktorý bol vytvorený v spolupráci s Harman/Kardon, špičkou v obore audio techniky.

ULTRA HD TV

Kolekcia širokouhlých televízorov s ULTRA HD rozlíšením je dostupná vo veľkostiach od 49 až do 105 palcov. Vďaka LG IPS 4K panelu sú farby veľmi vierohodné a obraz je dobre viditeľný z rôznych uhlov pohľadu. CURVED ULTRA HD TV s 105" displejom a pomerom strán 21:9 (CinemaScope) ponúka až o 30% viac bodov než 4K a dosahuje rozlíšenie až 5K (5120 x 2160). Spoločne s 7.2-kanálovým a 150wattovým zvukovým systémom vytvorí zážitok takmer ako v kine.

LG sa angažuje aj v rozvoji Ultra HD obsahu vďaka partnerstvu so spoločnosťami Netflix, Amazon, Wuaki, Filmbox Live, Maxdome alebo Okko. V spolupráci s France Televisions predstaví LG celosvetovo prvé vysielanie v ULTRA HD kvalite.

G Watch R

Nové chytré hodinky G Watch R s operačným systémom Android Wear™ a okrúhlym P-OLED displejom patrí medzi tie najelegantnejšie na trhu, čo ďalej podčiarkuje vymeniteľný opasok z teľacej kože. Displej je jasný a dobre čitateľný na priamom slnku z akéhokoľvek uhla pohľadu. Hodinky sú vybavené PPG senzorom ideálnym pre fitness a sú odolné voči prachu i vode (IP 67).

3G s

Menší, ale výkonný. 3G s je smartfón, ktorý má príjemné užívateľské prostredie, pohodlné používanie a vlastnosti drahších a väčších telefónov. Päťpalcový HD IPS displej s tenkým rámčekom a elegantnými líniami Floating Arc Design padne do každej ruky. 8 MP fotoaparát ponúka funkcie ako laserové zaostrovanie, zaostrenie a vyfotenie jedným dotykom - Touch & Shoot či trojsekundovú samospúšť Gesture Shot pre selfies. S chytrou klávesnicou sa navyše chybovosť pri písaní znižuje až o 75%.

Nová L Series

LG v Berlíne predstavilo aj nové telefóny z radu L Series. L Fino a L Bello sú zástupcovia strednej triedy, preberajú avšak aj niektoré vlastnosti vlajkovej lode LG G3. Sú ideálne pre teenagerov či ako prvý chytrý telefón. Ponúkajú 8 MP fotoaparát, Gesture Shot pre fanúšikov selfies aj praktické Touch & Shoot - zaostrenie a fotenie jedným dotykom. Nechýba im ani funkcia Knock Code™, v súčasnosti najbezpečnejší spôsob zamykania chytrého telefónu.

Smart Home

Prepojiť domácu elektroniku do jednotného prepojeného systému tak, aby čo najviac uľahčila život, je myšlienkou Smart Home. Základom je komunikačná platforma HomeChat™, ktorá umožňuje jednoduché a pohodlné ovládanie jednotlivých zariadení. Za pomoci smartfónu sú obyvateľa schopní jednoducho ovládať celý ekosystém, automatické chytré módy ako Leaving Home, Coming Home či Vacation navyše šetrí čas i energiu. K systému Smart Home patrí aj audio systém Music Flow. LG Smart Home je kompatibilný s existujúcimi platformami systémov inteligentného bývania aj so spotrebičmi od iných výrobcov.

Music Flow

Koncept ovládania hudby v celom dome len prostredníctvom chytrého telefónu je skvelým riešením pre každého hudobného fanúšika. Či už je to ozvučenie rodinnej oslavy, romantickej večere či každej izby v domácnosti zvlášť, s Music Flow možno ľahko komunikovať pomocou aplikácie Line. Aplikácia Music Flow Player ponúka kompletný prístup k hudbe na všetkých spárovaných zariadeniach.

Úsporné domáce spotrebiče

Úsporné chladničky energetickej triedy A+++ od LG majú spotrebu elektriny nižšiu až o 20%. Sú tiež tichšie, potraviny v nich vydržia dlhšie čerstvé a vďaka funkcii Total No Frost netreba odmrazovať ich mraziacu časť. Najnovšia práčka LG prekonáva energetickú triedu A+++ až o 55 percent. Jedno pranie navyše zvládne za iba 49 minút. Všetko vďaka technológii TurboWash™.

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá