12.9.2012 0 Comments

LG predviedlo na veľtrhu IFA rad vedúcich audio a video produktov so zvýšenou konektivitou

Spoločnosť LG Electronics (LG) predviedla na tohtoročnom ročníku veľtrhu IFA rad audio a video produktov. LG tak pokračuje v stratégii, ktorá jej už zabezpečila vedúce postavenie na trhu s 3D televízormi. Chce docieliť vedúcu pozíciu aj na globálnom audiovizuálnom trhu a tiež posilniť kompatibilitu inteligentných zariadení a inovatívneho dizajnu.

„Spoločnosť LG dnes zastáva pozíciu lídra a nie len nasledovníka, ako je to u mnohých konkurenčných značiek. Odhaľujeme najnovšie trendy v danom odvetví a presne reagujeme na dopyt spotrebiteľov ponukou celej novej generácie periférnych zariadení," povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG. Medzi ne patrí napríklad systém domáceho kina LG BH9520TW, univerzálny audio systém LG NB3520A, Blu-ray prehrávače HR929S a HR929D, multimediálny Smart Blu-RayTM Disc Player BP620 či dokovacia stanica LG ND8520, ktorá získala ocenenie CES Innovations Award 2012.

Najobsiahlejšie 3D domáce kino
BH9520TW je 3D systém domáceho kina so štyorvežovými 9.1 3D reproduktormi, ktoré chŕlia pohlcujúci a mnohostranný 3D zvukový zážitok, ktorý sa rovná tomu v IMAX kine alebo opernom dome. Systém je vybavený 360-stupňovým zvukovým reflektorom a radom zabudovaných 3D zvukových technológií. 3D Sound Zooming technológia synchronizuje zvuk s umiestnením a pohybom objektov na obrazovke 3D televízora. BH9520TW prichádza so zabudovanou funkciou Smart TV, ktorá dáva divákovi okamžitý prístup k rozrastajúcej sa ponuke aplikácií. Prístup ku obsahu je jednoduchší vďaka veľkému množstvu možností pripojenia, ako Bluetooth, USB alebo Wi-Fi. Pridaním funkcie SIMPLINK LG zvyšuje komfort užívateľa, pretože domáce kino môže ovládať pomocou ovládača k televízoru alebo aplikáciou, ktorú si môže do svojho smartfónu nahrať s operačným systémom Android alebo iOS.

Univerzálny audio systém Sound Bar
NB3520A je kompaktný Soundbar systém s bezdrôtovým subwooferom, ktorý ponúka bohaté a hlboké basy a pridáva realistický zážitok zvuku domáceho kina. Vďaka LG technológii priestorového zvuku ponúka tiež perfektný 3D zvuk. Má veľmi atraktívny, jednoduchý a útly dizajn, takže vhodne zapadne do akejkoľvek modernej domácnosti. Súčasťou audio systému je aj aktívny subwoofer, ktorý je pripojený bezdrôtovo pomocou Wi-Fi, takže sa zbavuje ťažkostí s kabelážou. Pomocou Bluetooth navyše môžete streamovať hudbu priamo z vašich šikovných zariadení, ako sú smartfóny alebo tablety. Pre pripojenie prenosných hudobných prehrávačov je k dispozícii aj USB port.

Blu-Ray prehrávače s dvojitou funkciou
Blu-Ray prehrávače HR929S a HR929D ponúkajú prehrávanie HD obsahu a jeho nahrávanie, ale aj funkciu Smart TV. Keďže sú prehrávače vybavené HD tunerom, môžu prehrávať vysoko kvalitné digitálne vysielanie, rovnako ako nahrávať na integrovaný pevný disk alebo externé zariadenia. Wi-Fi Direct a DLNA dávajú užívateľovi prístup k obsahu uloženému na ostatných zariadeniach ako notebookoch, počítačoch a smartfónoch.

Multimediálny Hub
BP620 Smart Blu-Ray Disc Player sa dočkal nadšených kritík odborníkov z odboru. Vďaka zabudovanej funkcii Smart TV a bezdrôtovému pripojeniu k externým zariadeniam dostáva BP620 multimediálny zážitok na úplne novú úroveň.

Dokovacie reproduktory s funkciou AirPlay a intuitívnym rozhraním
ND8520 sú dokovacie reproduktory, ktoré sú optimalizované aj pre zariadenia od firmy Apple. Vďaka funkcií AirPlay umožňuje užívateľom prehrávať hudbu z ich iTunes zbierky cez akékoľvek zariadenie, ktoré má Wi-Fi pripojenie. Jednoduché dotykové rozhranie umožňuje nielen prístup k ovládaniu všetkých funkcií reproduktorov, ale aj ku hudobnej zbierke uloženej na externých zariadeniach. Pre ďalšie pripojenie je možné u ND8520 použiť USB port, ktorý podporuje formáty MP3 a WMA. Všetky uvedené funkcie môžu byť ovládané ovládačom, ktorý ku reproduktoru patrí alebo pomocou bluetooth aplikácie pre smartfóny. Dizajnový ND8520 poskytne ohromujúci zvuk vďaka kompaktným 2.1 80W reproduktorom, zabudovanému basovému reproduktoru, ktorý ponúkne silné basy.

Súčasne s ND8520 predstavuje LG tiež model ND5520, ktorý vie bezdrôtovo streamovať hudbu ako zo zariadenia, ktoré majú operačný systém Android, tak aj iOS.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá