15.5.2015 0 Comments

Konferencia počítačovej grafiky

Špičkoví vedci, pôsobiaci v oblasti počítačovej grafiky, sa od 22. do 24. apríla 2015 stretli na 31. ročníku najstaršej konferencie počítačovej grafiky v strednej Európe SCCG (Spring Conference on Computer Graphics), ktorá sa konala v kongresovom centre SAV v zámku Smolenice.

Samotnej konferencii predchádzal študentský seminár CESCG (Central European Seminar on Computer Graphics - 20.- 22. apríl), ktorý je najväčším stretnutím mladých výskumníkov pôsobiacich na univerzitách v rámci celej strednej Európy a je spoluorganizovaný s Technickou univerzitou vo Viedni a pod záštitou Medzinárodného Vyšehradského fondu. Vo vzájomnej synergii poskytli obidve vedecké stretnutia možnosť výmeny skúseností, prezentáciu najnovšieho výskumu a poznatkov medzi skúsenými odborníkmi a nastupujúcou generáciou vedeckých pracovníkov.

V rámci konferencie SCCG bola udelená dvom najlepším študentom počítačovej grafiky, cena prof. Kuniiho. Tento rok sa jej laureátmi stali Adam Riečický a Ivor Uhliarik.

Konferencii SCCG predsedal Prof. Joaquim JORGE z Instituto Superior Técnico, Lisabon, Portugalsko, hlavný redaktor časopisu Computers & Graphics Journal, ktorý do Smoleníc pozval renomovanú vedkyňu Michelu Spagnuolo, riaditeľku výzkumu na CNR-IMATI v Janove, Taliansko. Novinkou tento rok boli pozvané prezentácie článkov uverejnených počas roka v Computers & Graphics Journal. Podrobný program konferencie so všetkými položkami si možno pozrieť na www.sccg.sk.

Konferenciu v spolupráci s Matematickým ústavom SAV organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ktorej dekan prof. RNDr. Jozef Masarik, DrSc., prevzal záštitu nad konferenciou. Spoluorganizátorom a sponzorom je Slovenská informatická spoločnosť, v súťaži ktorej o možnosť účasti na konferencii každý rok súťažia najlepší študenti počítačovej grafiky.

Konferencia je zaradená do siete konferencií organizovaných v spolupráci s ACM a Eurographics.

Organizácia konferencie bola možná aj vďaka sponzorom a reklamným partnerom: CSA Systems s.r.o., Nadácia Jána Korca, VÚJE a.s., HearPoint, EDICO SK a.s., VIS GRAVIS s.r.o., a MJCH, s.r.o.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá