15.5.2015 0 Comments

Konferencia počítačovej grafiky

Špičkoví vedci, pôsobiaci v oblasti počítačovej grafiky, sa od 22. do 24. apríla 2015 stretli na 31. ročníku najstaršej konferencie počítačovej grafiky v strednej Európe SCCG (Spring Conference on Computer Graphics), ktorá sa konala v kongresovom centre SAV v zámku Smolenice.

Samotnej konferencii predchádzal študentský seminár CESCG (Central European Seminar on Computer Graphics - 20.- 22. apríl), ktorý je najväčším stretnutím mladých výskumníkov pôsobiacich na univerzitách v rámci celej strednej Európy a je spoluorganizovaný s Technickou univerzitou vo Viedni a pod záštitou Medzinárodného Vyšehradského fondu. Vo vzájomnej synergii poskytli obidve vedecké stretnutia možnosť výmeny skúseností, prezentáciu najnovšieho výskumu a poznatkov medzi skúsenými odborníkmi a nastupujúcou generáciou vedeckých pracovníkov.

V rámci konferencie SCCG bola udelená dvom najlepším študentom počítačovej grafiky, cena prof. Kuniiho. Tento rok sa jej laureátmi stali Adam Riečický a Ivor Uhliarik.

Konferencii SCCG predsedal Prof. Joaquim JORGE z Instituto Superior Técnico, Lisabon, Portugalsko, hlavný redaktor časopisu Computers & Graphics Journal, ktorý do Smoleníc pozval renomovanú vedkyňu Michelu Spagnuolo, riaditeľku výzkumu na CNR-IMATI v Janove, Taliansko. Novinkou tento rok boli pozvané prezentácie článkov uverejnených počas roka v Computers & Graphics Journal. Podrobný program konferencie so všetkými položkami si možno pozrieť na www.sccg.sk.

Konferenciu v spolupráci s Matematickým ústavom SAV organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ktorej dekan prof. RNDr. Jozef Masarik, DrSc., prevzal záštitu nad konferenciou. Spoluorganizátorom a sponzorom je Slovenská informatická spoločnosť, v súťaži ktorej o možnosť účasti na konferencii každý rok súťažia najlepší študenti počítačovej grafiky.

Konferencia je zaradená do siete konferencií organizovaných v spolupráci s ACM a Eurographics.

Organizácia konferencie bola možná aj vďaka sponzorom a reklamným partnerom: CSA Systems s.r.o., Nadácia Jána Korca, VÚJE a.s., HearPoint, EDICO SK a.s., VIS GRAVIS s.r.o., a MJCH, s.r.o.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá