16.4.2014 0 Comments

Jednofázové UPS Eaton 9PX podporujú paralelné radenie s možnosťou redundancie a aj navýšenia výkonu

Eaton Electric s.r.o. uvádza energeticky vysoko efektívne jednofázové UPS 9PX s novou podporou paralelného radenia. Správcovia IT vo výpočtových strediskách, ale aj v malých datacentrách tak môžu napájať viac zariadení paralelným zapojením dvoch jednotiek 9PX. Túto funkciu je možné využiť aj v priemyselnej prevádzke alebo v zdravotníctve. Dva paralelne zapojené UPS možno nakonfigurovať tak, aby v závislosti na úrovni zaťaženia automaticky prepínali medzi redundantným režimom a režimom vyššieho výkonu.

Nová funkcia u jednofázového UPS 9PX umožňuje správcom IT napájať viac zariadení paralelným zapojením dvoch jednotiek 9PX. Táto možnosť je využiteľná nielen v strediskách výpočtovej techniky a v malých dátových centrách, ale aj napríklad v priemysle a zdravotníctve.

Minimalizácia spotreby elektrickej energie
Rad UPS 9PX je charakteristický vysokou energetickou účinnosťou a schopnosťou minimalizácie spotreby elektrickej energie, bez ohrozenia spoľahlivosti záložného zdroja napájania. Podpora paralelného zapojenia robí tieto zariadenia univerzálnejšími a sú tak k dispozícii širšiemu okruhu užívateľov.

Paralelné zapojenie bez potreby vzájomnej komunikácie
Paralelne konfigurované UPS 9PX využívajú Eaton technológiu HotSync, ktorá umožňuje paralelný chod bez potreby vzájomnej komunikácie týchto zariadení. Eliminuje sa tým riziko, ktoré je bežné pri technológii paralelného radenia, založenej na modeli master-slave. Technológia HotSync tak zaisťuje maximálnu dostupnosť, prevádzkyschopnosť a spoľahlivosť celej zostavy. Dva paralelne zapojené UPS je možné nakonfigurovať tak, že budú v závislosti na úrovni zaťaženia automaticky prepínať medzi redundantným režimom a režimom vyššieho výkonu.

Dve jednotky ModularEasy
Pre paralelné zapojenie UPS 9PX ponúka Eaton dve jednotky s názvom ModularEasy - jednu pre použitie s UPS s výkonom 5 a 6 kVA, druhú pre modely s výkonom 8 a 11 kVA. Tieto jednotky fungujú ako prepojovacie skrine, spájajúce navzájom vstupné a výstupné prívody UPS. ModularEasy sú k dispozícii samostatne (možno ich použiť do existujúcich inštalácií), ale aj ako súčasť kompletnej zostavy ktorá obsahujúce dva UPS, jednotku ModularEasy, dva LAN adaptéry a montážne príslušenstvo. Jednotky tiež obsahujú funkciu údržbového bypassu.

Nový UPS 9PX od polovice apríla 2014
Nové UPS 9PX pripravené pre paralelný chod budú dodávané od polovice apríla 2014. Existujúce UPS tohto radu je možné doplniť funkciou paralelného radenia pomocou aktualizácie firmware.

Ďalšie informácie o UPS 9PX poskytujúce ochranu napájania s dvojitou konverziou, o 40 % nižšou spotrebou elektrickej energie a o 28% vyšším výkonom nájdete na: www.eaton.eu/9PX alebo www.eatonelectric.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá