16.4.2014 0 Comments

Jednofázové UPS Eaton 9PX podporujú paralelné radenie s možnosťou redundancie a aj navýšenia výkonu

Eaton Electric s.r.o. uvádza energeticky vysoko efektívne jednofázové UPS 9PX s novou podporou paralelného radenia. Správcovia IT vo výpočtových strediskách, ale aj v malých datacentrách tak môžu napájať viac zariadení paralelným zapojením dvoch jednotiek 9PX. Túto funkciu je možné využiť aj v priemyselnej prevádzke alebo v zdravotníctve. Dva paralelne zapojené UPS možno nakonfigurovať tak, aby v závislosti na úrovni zaťaženia automaticky prepínali medzi redundantným režimom a režimom vyššieho výkonu.

Nová funkcia u jednofázového UPS 9PX umožňuje správcom IT napájať viac zariadení paralelným zapojením dvoch jednotiek 9PX. Táto možnosť je využiteľná nielen v strediskách výpočtovej techniky a v malých dátových centrách, ale aj napríklad v priemysle a zdravotníctve.

Minimalizácia spotreby elektrickej energie
Rad UPS 9PX je charakteristický vysokou energetickou účinnosťou a schopnosťou minimalizácie spotreby elektrickej energie, bez ohrozenia spoľahlivosti záložného zdroja napájania. Podpora paralelného zapojenia robí tieto zariadenia univerzálnejšími a sú tak k dispozícii širšiemu okruhu užívateľov.

Paralelné zapojenie bez potreby vzájomnej komunikácie
Paralelne konfigurované UPS 9PX využívajú Eaton technológiu HotSync, ktorá umožňuje paralelný chod bez potreby vzájomnej komunikácie týchto zariadení. Eliminuje sa tým riziko, ktoré je bežné pri technológii paralelného radenia, založenej na modeli master-slave. Technológia HotSync tak zaisťuje maximálnu dostupnosť, prevádzkyschopnosť a spoľahlivosť celej zostavy. Dva paralelne zapojené UPS je možné nakonfigurovať tak, že budú v závislosti na úrovni zaťaženia automaticky prepínať medzi redundantným režimom a režimom vyššieho výkonu.

Dve jednotky ModularEasy
Pre paralelné zapojenie UPS 9PX ponúka Eaton dve jednotky s názvom ModularEasy - jednu pre použitie s UPS s výkonom 5 a 6 kVA, druhú pre modely s výkonom 8 a 11 kVA. Tieto jednotky fungujú ako prepojovacie skrine, spájajúce navzájom vstupné a výstupné prívody UPS. ModularEasy sú k dispozícii samostatne (možno ich použiť do existujúcich inštalácií), ale aj ako súčasť kompletnej zostavy ktorá obsahujúce dva UPS, jednotku ModularEasy, dva LAN adaptéry a montážne príslušenstvo. Jednotky tiež obsahujú funkciu údržbového bypassu.

Nový UPS 9PX od polovice apríla 2014
Nové UPS 9PX pripravené pre paralelný chod budú dodávané od polovice apríla 2014. Existujúce UPS tohto radu je možné doplniť funkciou paralelného radenia pomocou aktualizácie firmware.

Ďalšie informácie o UPS 9PX poskytujúce ochranu napájania s dvojitou konverziou, o 40 % nižšou spotrebou elektrickej energie a o 28% vyšším výkonom nájdete na: www.eaton.eu/9PX alebo www.eatonelectric.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá