8.1.2016 0 Comments

Inteligentný senzor LG ovláda celú domácnosť

LG Electronics predstavuje svoj najnovší prírastok do ekosystému internetu vecí, senzor SmartThinQ™ Hub. LG SmartThinQ Hub je vstupnou bránou do sveta inteligentných senzorov a spotrebičov v domácnosti. Okrem vzdialeného ovládania dokáže zobraziť aj upomienky osobného kalendára či streamovať hudbu zo vstavaného reproduktora. Elegantne navrhnutý senzor obsahuje 3,5-palcový farebný LCD displej a pripája sa prostredníctvom mobilnej aplikácie, čo uľahčuje obojsmernú komunikáciu s inteligentnými spotrebičmi a senzormi v domácnosti.

SmartThinQ Hub rozširuje LG SmartThinQ platformu pre monitorovanie a riadenie domácich spotrebičov, ako sú práčky, chladničky, rúry, robotické vysávače, klimatizácia a najrôznejšie senzory. Zohráva ústrednú úlohu v inteligentnej domácnosti, pretože zabezpečuje zber informácií od jednotlivých spotrebičov, ale aj ďalších zariadení pripojených k SmartThinQ senzoru cez Wi-Fi, ZigBee a Bluetooth. Dáta sa zobrazia v podobe oznámenia na LCD obrazovke, prípadne prostredníctvom zabudovaného reproduktoru.

„LG SmartThinQ Hub je len ďalším príkladom otvoreného prístupu, ktorý ako veríme, je budúcnosťou inteligentnej domácnosti," povedala Andrea De Sousa z LG. „Otvorenosť a silné partnerstvo s lídrami sú cestou, ako viac sprístupniť technológie inteligentnej domácnosti bežnému spotrebiteľovi."

Rovnako ako všetky domáce spotrebiče LG, aj SmartThinQ Hub je navrhnutý tak, aby bol ozdobou každej domácnosti. Prístroj je vybavený kovovým telom v dvoch atraktívnych farebných prevedeniach: Champagne Gold a čierna. LCD displej je mierne naklonený, aby bol ľahko čitateľný a pomocou vysoko kvalitného reproduktora je možné streamovať hudbu z tisícov bezplatných staníc z iHeartRadio alebo prehrávať hudbu zo smartfónu či tabletu pomocou Bluetooth.

SmartThinQ Hub je kompatibilný s celým radom zariadení, vrátane iných značiek, ktoré podporujú otvorený softvér AllJoyn®Spoločnosť LG nedávno uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Lowe, druhým najväčším hardvérovým maloobchodným reťazcom na svete, pre integráciu inteligentných zariadení spoločnosti LG so službami pre inteligentnú domácnosť Lowe Iris. Partnerstvo s ďalšími poskytovateľmi služieb sú kľúčové pre kompatibilitu senzorov naprieč značkami. Takéto spojenia umožňujú LG ponúknuť svojím klientom ucelené balíky produktov a služieb, ktoré zaisťujú väčšiu bezpečnosť, úsporu energie či vyššiu mieru užívateľského pohodlia. Set by mohol zahŕňať SmartThinQ Hub, senzor SmartThinQ a celý rad inteligentných prístrojov a zariadení, ako sú inteligentné osvetlenie, pohybové senzory či senzory vlhkosti.

LG SmartThinQ ™ Hub bude k videniu na veľtrhu CES 2016 od 6. do 9. januára 2016.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá