8.1.2016 0 Comments

Inteligentný senzor LG ovláda celú domácnosť

LG Electronics predstavuje svoj najnovší prírastok do ekosystému internetu vecí, senzor SmartThinQ™ Hub. LG SmartThinQ Hub je vstupnou bránou do sveta inteligentných senzorov a spotrebičov v domácnosti. Okrem vzdialeného ovládania dokáže zobraziť aj upomienky osobného kalendára či streamovať hudbu zo vstavaného reproduktora. Elegantne navrhnutý senzor obsahuje 3,5-palcový farebný LCD displej a pripája sa prostredníctvom mobilnej aplikácie, čo uľahčuje obojsmernú komunikáciu s inteligentnými spotrebičmi a senzormi v domácnosti.

SmartThinQ Hub rozširuje LG SmartThinQ platformu pre monitorovanie a riadenie domácich spotrebičov, ako sú práčky, chladničky, rúry, robotické vysávače, klimatizácia a najrôznejšie senzory. Zohráva ústrednú úlohu v inteligentnej domácnosti, pretože zabezpečuje zber informácií od jednotlivých spotrebičov, ale aj ďalších zariadení pripojených k SmartThinQ senzoru cez Wi-Fi, ZigBee a Bluetooth. Dáta sa zobrazia v podobe oznámenia na LCD obrazovke, prípadne prostredníctvom zabudovaného reproduktoru.

„LG SmartThinQ Hub je len ďalším príkladom otvoreného prístupu, ktorý ako veríme, je budúcnosťou inteligentnej domácnosti," povedala Andrea De Sousa z LG. „Otvorenosť a silné partnerstvo s lídrami sú cestou, ako viac sprístupniť technológie inteligentnej domácnosti bežnému spotrebiteľovi."

Rovnako ako všetky domáce spotrebiče LG, aj SmartThinQ Hub je navrhnutý tak, aby bol ozdobou každej domácnosti. Prístroj je vybavený kovovým telom v dvoch atraktívnych farebných prevedeniach: Champagne Gold a čierna. LCD displej je mierne naklonený, aby bol ľahko čitateľný a pomocou vysoko kvalitného reproduktora je možné streamovať hudbu z tisícov bezplatných staníc z iHeartRadio alebo prehrávať hudbu zo smartfónu či tabletu pomocou Bluetooth.

SmartThinQ Hub je kompatibilný s celým radom zariadení, vrátane iných značiek, ktoré podporujú otvorený softvér AllJoyn®Spoločnosť LG nedávno uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Lowe, druhým najväčším hardvérovým maloobchodným reťazcom na svete, pre integráciu inteligentných zariadení spoločnosti LG so službami pre inteligentnú domácnosť Lowe Iris. Partnerstvo s ďalšími poskytovateľmi služieb sú kľúčové pre kompatibilitu senzorov naprieč značkami. Takéto spojenia umožňujú LG ponúknuť svojím klientom ucelené balíky produktov a služieb, ktoré zaisťujú väčšiu bezpečnosť, úsporu energie či vyššiu mieru užívateľského pohodlia. Set by mohol zahŕňať SmartThinQ Hub, senzor SmartThinQ a celý rad inteligentných prístrojov a zariadení, ako sú inteligentné osvetlenie, pohybové senzory či senzory vlhkosti.

LG SmartThinQ ™ Hub bude k videniu na veľtrhu CES 2016 od 6. do 9. januára 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá